Mantilė, Eitvilė ir Matėja

Pasakoja mama Ieva:

Didžioji mergina vardu Mantilė. Kai pradėjom planuoti, kad jau reikia mums leliuko, jau žinojau, kad pirmoji bus mergytė. Kai gydytojas patvirtino, kad tikrai gims mergytė su vyru pradėjome galvoti vardą. Vyrui svarbu buvo, kad vardas turėtų prasmingą reikšmę, ir norėjo gražaus reto vardo. Vartėm abu kalendorių su vardais ir užstrigo vardas Mantvilė. Kai gimė mergytė dideliom plačiom akytėm, su vyrų pažvelgėm ir sakom bus Mantilė, plačiaakė, gražuolė Mantilė. Šis vardas reiškia išmintį.

Antrai mergytei vardą išrinkti buvo sunkiau. Taip pat norėjos švelniai skambančio ir tinkančii prie sesės vardo. Su šiuo vardu buvo tokia istorija.

Iki pat gimimo galvojom kad gims mergytė vardu Guosnė. Vyras nelabai sutiko, bet kad man ramiau būtų nieko nesakė.

Gimė gražuolė mergytė. Ligoninėj visur užrašiau vardelį Guosnytė. Parvažiavom namo. Vyras sako važiuojam su Mantile tvarkyti duokumentų ir išimti gimimo liudijimo. Po 15 min. skambutis. Vyras sako nu nepyk, bet man nepatinka Guosnės vardas. Užrašiau Eitvilė. Ir reiškia ateinanti viltis. Mes su Mantile nusprendėm, kad norim šio vardo tai jį ir užregistravome. Taip va atsirado šeimoje mūsų Eitvilė.

Pradėjom planuoti, kad visai neblogai būtų dar vienas vaikiukas šeimoje. Iškart vyrui pasakiau na jai ši kartą bus mergytė tikrai bus Guosnė. Vyras atsargiai paklausė ar tikrai nepersigalvojau ir bus Guosnė. Aš tada rimtai pradėjau galvoti, o vyras sako ar tikrai nori šio vardo. Jis neturi reikšmės, o mažoji Guosnytė neskamba. Tada nusprendėm jai gims mergytė vardą galvos jis ir Mantilė, o jai berniukas tai aš ir Eitvilė.

Mes su Eitvile ilgai vartėm kalendorių, kol suradom broliukui tinkantį vardą. O Mantilė su tėčiu vis nerasdavo kas patinka.

Pilvelio gyventojas ilgai nerodė savo lyties, todėl kai pasakė, kad gims mergytė, vyras atsargiai paklausė kokį vardą buvom išrinke broliukui. Mes su Eitvile susižvalgėm sakom, gi mergytė pilvuke ir bus Matėja 😀 Mantilei ir vyrui labai patiko šis vardas.

O kai gimė Matėja tai kitokio vardelio ir neisivazdavom. Matėja mūsų mažoji šypsenėlė reiškianti Dievo dovana.

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.

Kitos temos: