Rūta ir Sandis Buškevics kviečia: vaikai, ateikite, susipažinkite su krepšiniu ir pamilkite jį!

Rūta ir Sandis pristato naują šeimos projektą „Ateik sportuot“

Pianistės Rūtos Rinkevičiūtės-Buškevics ir krepšininko (dabar trenerio) Sandžio Buškevics sūnui Matijui – 2 metai 3 mėnesiai.

Tėvai neslepia, kad sūnus juos įkvepia naujoms veikloms. Mama vadovauja žaislų parduotuvei Lavi.lt, o tėtis kviečia vaikus į krepšinio treniruotes.

Su Rūta kalbamės apie naują šeimos projektą „Ateik sportuot“

Kaip kilo mintis sukurti projektą „Ateik sportuot“?

Tai buvo mūsų abiejų mintis – organizuoti treniruotes tiems vaikams, kurie yra nesportuojantys arba lanko kitos sporto šakos treniruotes, o galbūt nėra apsisprendę, kas patinka. Mes siūlome susipažinti su krepšiniu, išmokti žaisti krepšinį. Pavyzdžiui, vaikas lanko muziką, o mes siūlome papildomai vieną ar du kartus per savaitę lankyti ir krepšinį.

Pradedantys berniukai galės išmokti žaisti. Kviečiame ir rusakalbius berniukus. Norime duoti galimybę tiems vaikams, kurie neužsiima krepšiniu, bet norėtų pažinti šią sporto šaką. Projekto tikslas daugiau orientuotas į tuos vaikus, kuriems iki šiol krepšinis buvo nepažintas pasaulis. Čia jie galės krepšinį atrasti, išmokti, suprasti, ir galbūt atsiras noras tuo užsiimti rimtai.

Tokiu atveju mes – kaip laikina stotelė, galimybė pereiti į sporto mokyklą. Be to, labai gerai, kai vaikai užsiėmę, nesėdi prie kompiuterių, manome, kad sportuoti vaikams būtinai reikia.

Treniruotes siūlote kaip smagų popamokinį užsiėmimą nuo 10 iki 14 metų berniukams. Kodėl pasirinkote būtent tokį amžių?

Noriu pabrėžti, jog mes nesame sporto mokykla. Siūlome krepšinio užsiėmimus vaikams sportuoti. Dažniausiai šio amžiaus vaikai patys gali nuspręsti, ar jie nori lankyti krepšinį, ar ne. Mūsų mokyklose grupės sudaromos būtent iš tokio amžiaus vaikų – kad nebūtų didelio skirtumo tarp vaikų, kad jiems būtų įdomu. Ir kas žino, gal koks talentas ir atsiras.

2 metų ir 3 mėnesių Matijas jau domisi krepšiniu

Jūsų sūnui Matijui dar tik dveji, ir jis jau bando žaisti krepšinį?

Matijas jau nuo pusės metų nesiskiria su kamuoliu! Matau, kad ne visiems vaikams taip patinka kamuolys, tad galima spėti, kad jis taps krepšininku, nors mes nesame tokie tėvai, kurie jau iš anksto numatė jam ateitį. Ateis laikas, ir pats nuspręs, kas jam patinka.

Per mažas vaikų ir jų tėvų fizinis aktyvumas – šio amžiaus problema. Kaip patartumėte daugiau judėti tėvams su vaikais? Nes jei tėvai nerodo tinkamo pavyzdžio, vaikai tikrai nepradės sportuoti.

Tikrai taip, jeigu tėvai mano, kad tai nebūtina, tai ir vaikai taip manys. Labai svarbu vaikui sudaryti visas sąlygas išbandyti įvairius užsiėmimus. Sportuoti visiems labai svarbu (tėvams – irgi). O kai dar tas užsiėmimas patinka, tai kodėl ne? Projekto „Ateik sportuot“ tikslai: berniukams išugdyti pasitikėjimą savimi, būti sportiškais, nebijoti žaisti komandoje, nebijoti daryti klaidų, lavinti koordinaciją, mąstymą, išmokti savarankiškai priimti sprendimus.

Prie iniciatyvos „Ateik sportuot“ prisijungėte ir jūs pati. Ką veikiate?

Aš greičiau atlieku mūzos vaidmenį šiame projekte. Taip pat perėmiau organizacinį darbą. Man atrodo, jeigu idėja gera, ji greitu metu pradės veikti, bet iki to laiko reikia įdėti daug meilės ir pastangų, kaip ir visur.

Ar pati irgi pažaidžiate krepšinį su šeima?

Dalyvauju visame šeimos gyvenime, pažaidžiu kartu su Matijumi.

Ar pažindinate sūnų su klasikine muzika?

Taip, žinoma, gamą jau dainuoja, žodžiu, dar neaišku, kokį gyvenimo kelią jis pasirinks.

Ateik sportuot! Krepšinio treniruotės Vilniuje!

Sandis Buškevics

Tai puiki galimybė treniruotis, tobulėti arba tiesiog mėgautis krepšiniu!

Užsiėmimai skirti pradedantiesiems berniukams. Amžius nuo 10 iki 14 metų. Treniruotės vyksta Vilniaus Vytauto didžiojo gimnazijoje, Augustijonų g. 8/10. Jas veda buvęs BC LIETUVOS RYTAS, VILNIUS žaidėjas, dabar jaunuosius talentus ugdantis Sandis Buškevics, Latvijos, Lietuvos, taip pat Baltijos lygos čempionas, Rusijos taurės laimėtojas, dirbęs „Lietuvos Ryto“, „Perlo“ klubų pagrindinio trenerio asistentu, pagrindiniu treneriu Estijos ir Latvijos lygų komandose, taip pat Latvijos nacionalinės rinktinės U20 treneriu.

Treniruočių laikas:

Antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais 17:00–18.00 val.
Norint užsiregistruoti ar kilus papildomiems klausimams rašykite info@ateiksportuot.lt arba skambinkite +370 656 66445

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ šeši = 15

Kitos temos: