Skoliozės (stuburo iškrypimas) – rimtas sveikatos sutrikimas, kurį svarbu laiku pastebėti ir pradėti gydyti

„Gemma“ specialistė Simona Mažeikytė

Skoliozės (stuburo iškrypimas) – rimtas sveikatos sutrikimas, kurį svarbu laiku pastebėti ir pradėti gydyti. Ankstyva diagnozė palengvina gydymą ir padeda išvengti didesnių bėdų.

Konsultuoja „Gemma“ specialistė Simona Mažeikytė

Daugiausia skoliozių – nežinomos kilmės

Skoliozė – tai stuburo iškrypimas į šoną. Esant nežymiems pakitimams, žmogus ar aplinkiniai gali net nepastebėti matomų pokyčių. Esant rimtiems pakitimams žmogaus stuburas iškrypsta į šoną, jis įgauna „C“ arba „S“ formą. Dėl ligos išprovokuotų slankstelių sukimosi, kartu sukasi ir prie jų prisitvirtinę šonkauliai, deformuojasi krūtinės ląsta, atsiranda kupra, įdubos. Žmogus kenčia dėl išvaizdos pakitimų, o esant pažengusiai skoliozei, sutrinka plaučių ir net širdies ir kraujagyslių darbas.

Skoliozė gali pasireikšti kaip gretutinė liga šalia centrinės nervų sistemos sutrikimų, neuroraumeninių ligų. Tačiau dažniausiai – net 80 proc. visų skoliozės atvejų – liga pasireiškia dėl nežinomų priežasčių. Tokia skoliozė vadinama idiopatine. Tikimybė, kad vaikas paveldės skoliozę, padidėja trečdaliu, jei abu tėvai kenčia nuo šios ligos.

Kiekvienam – atskiras gydymo planas

Reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma“ skoliozei gydyti taikomas kompleksinis metodas. Pacientams po diagnozės sudaromas išsamus gydymo planas, kurį derina net keli specialistai: gydytojas, kineziterapeutas ir masažistas. Atsižvelgiant į diagnozės specifiką, sudaromas gydymo planas, kuriuo remiasi kineziterapeutas.

Teks apsišarvuoti kantrybe

Kineziterapinių užsiėmimų metu specialistas moko pacientą taisyklingai atlikti judesius. Siekiant optimalaus rezultato, pacientui tenka apsišarvuoti kantrybe, nes specialią mankštą teks atlikti kasdien. Gydymo pradžioje mankštinamasi padedant kineziterapeutui, o vėliau sportuojama savarankiškai namie. Kontrolei, progreso aptarimui pacientai reguliariai turi apsilankyti pas gydytoją ar kineziterapeutą, kurie koreguoja gydymą.

Gydytoja Simona Mažeikytė sako, kad norint išgydyti skoliozę reikia daug kantrybės. Dažnai minkštųjų audinių, raumenų įtampai sumažinti rekomenduojami masažai ar fizioterapijos procedūros.

Efektyvus Schroth metodas

Reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma“ skoliozei gydyti taikomas vienas efektyviausių gydymo metodų Europoje ir JAV – Schroth metodas.
Atminkite, tik kompleksiniai sprendimai, paciento užsispyrimas ir specialistų priežiūra gali užtikrinti geriausius rezultatus.

Schroth metodą pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti „Gemma“ sveikatingumo centre dirbantys specialistai. Jis taikomas įvairaus laipsnio idiopatinei (nežinomos kilmės) skoliozei gydyti, tačiau efektyvumas priklauso nuo daugelio veiksnių: nuo paciento amžiaus, progresavimo rizikos, esamo Kobo kampo ir kt.

Schroth metodo esmė – stuburo „hiperkorekcija“, t. y tam tikrų pozicijų, priešingų natūralioms kreivėms, pritaikymas bei specialiais pratimais gautos hiperkorekcijos užtvirtinimas.

Turite klausimų ar abejonių dėl stuburo sveikatos? Registruokitės konsultacijoms telefonu +370 (5) 219 5905

UAB „GEMMA sveikatos centras“

Bistryčios g. 13, Vilnius

Tel. +370 (5) 219 5905

info@gemma.lt

www.gemma.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 5 = šeši

Kitos temos: