Sūnui 1 metai ir 3 mėnesiai. Kai jam buvo 9 mėnesiai, nebedavėme vitamino D, nes prieš akis buvo vasara, vaikas daug buvo lauke. Prieš mėnesį teko su sūnumi gulėti ligoninėje, gydytoja konstatavo, kad jo kojos kreivos, kad būtina duoti vitamino D. Dabar jo duodame. Ar kojos išsitiesins? Ar tai neatstatomas dalykas?

Tai, ką padarėte, buvo jūsų valia.

Kartais ir vasarą odoje nesigamina vitaminas D, pavyzdžiui, jei nešviečia saulė, vaikas išteptas apsauginiais tepalais ar temperatūra žemesnė nei 20˚C.

Saulėje vaikas kasdien turėtų pabūti 3-6 min.

Jeigu vaiko kojytės tapo kreivos, be komentarų aišku, kad jam trūko vitamino D ir „vaikas daug buvo lauke“ ne taip, kaip turėjo būti.

Be priežasties kojos kreivos negalėjo tapti… Tik vaikų ortopedas, pamatęs, kokios iš tiesų yra kojos, gali pasakyti, ką, kada ir kaip daryti, ar reikia jas tiesinti, ar įmanoma tai padaryti. Vitaminas D rachito profilaktikai duodamas kūdikiams ir mažiems bei vyresniems vaikams. Kiek vitamino D duoti, sprendžia vaiko gydytojas. Ar jo pakankamai duodama, galima spręsti atlikus specialų tyrimą, už kurį užsimoka patys tėvai.

Žymos: , , , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− trys = 5

Kitos temos: