Susidūrėm su tokia bėdele – kietas ir nejautrus vaiko liežuvėlis, todėl vaikui padidėjęs seilėtekis ir mažai kalba. Internete apie kietą liežuvį arba padidėjusį burnos tonusą informacijos neradau.

Gavę siuntimus, su vaiku apsilankykite pas vaikų odontologą ir logopedą, nes tik jie gali įvertinti liežuvio būklę ir spręsti, ar pagal amžių vaikas kalba tiek, kiek jis turi kalbėti, ar jam reikalinga pagalba, jei taip – kokia.

Jeigu būtumėte parašę, kokio amžiaus vaikas ir ką jis kalba, būtų galima spręsti, ar iš tiesų jis mažai šneka.

Jeigu būtų parašytas vaiko amžius – būtų įmanoma spręsti apie seilėtekio kilmę.

Kietas ir nejautrus liežuvėlis“dažniausiai nėra seilėtekio priežastis.

Galbūt liežuvis nejudrus – jo judrumas padeda nuryti seiles. Seilėtekis atsiranda 3-4 gyvenimo mėnesiais, o kartais ir vėliau, nes mažylis nesugeba praryti atsiradusių seilių. Seilėtekis – normali organizmo apsigynimo reakcija – seilės iš burnos išplauna tai, kas netinka, o patekusį į burną maistą pradeda virškinti. Kūdikiai, kai tik sugeba sugriebti daiktą, t.y. 5-6 mėnesį, jį kiša burną. Seilės daiktą „pašvarina“ – apiplauna, nes jose yra medžiagų, naikinančių aplinkoje esančius mikroorganizmus. Seilėtekis sustiprėja, kai burnoje atsiranda dantenų uždegimas arba jos patinsta dygstant dantukui.

Žymos: , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni − 3 =

Kitos temos: