Sveiki, mano sūnui 2,5 mėnesio, suėjus 2 mėnesiams nustojo tuštintis. Maitinu tik savo pienu. Darome pilvuko masažus, kilnojame kojytes, stengiamės guldyt ant pilvuko (labai nemėgsta būti guldomas nei ant nugaros, nei ant pilvo), bandome dirginti liečiant išangę, kelis kartus ir su termometru ir niekas nepadeda. Po 7 parų darau Mikrolax klizmutę. Nors pilvukas minkštas (bent taip atrodo), vaikas nuoalt pirduliuoja, kartais skausmingai, nes pabunda nuolat verkdamas, dažniau būna irzlus, delniukai ir pėdutės neretai drėgni, naktimis miega negiliai, dažnai nubudinėja (3-5 kartus), dieną beveik nemiega (tik lauke vežime). Nuo pilvuko spazmų kartais naudojame Colic Calm. Jokių gerų bakterijų jau nebeduodam. Iš vitmainų – tik vitamino D 2 lašiukus per dieną. Pati įtariu, kad mažylį neteisingai maitinu, t.y. jis žysta trumpai bet dažnai 5-10 minutes kas 1-1.5 valandos, tiek dieną, tiek naktį.  Galbūt nesuvalgo pieno normos vienu metu ir dėl to šlubuoja žarnyno peristaltika? Nors svoris auga ir apetitu nesiskundžia. Daktare, kaip padėti mažyliui pačiam išsituštinti?

Kyla įtarimas, kad sūnus  gauna  per mažai motinos pieno.

Sūnui augant pieno poreikis didėja.

Motinos pienas yra tas maistas, iš kurio valgytojas pasisavina beveik viską ir lieka mažai balastinių medžiagų, kurios pasišalina kaip išmatos.

Ar pieno užtenka sprendžiam pagal sauskelnių sunkumą – jei jos sunkios pakeičiant jas 6 kartus per parą, ir sūnaus svoris per savaitę priauga ne mažiau 200 g (sveriamas nuogas) – daroma išvada svoris auga gerai, mamos pieno netrūks ta.

Išimtinai žindomas gali per savaitę pasituštntii ir vieną – 2 kartus, svarbus, kad mažylis liktų žvalus
Vieno ir to paties žindymo metu duodamos abi krūtys. Mama jaučia, kai pirmoji krūtis žymiai palengvėjo, duodama kita. Šitoks maitinimo būdas gelbsti, kai mažajam neužtenka pieno. Neskubėkite atitraukti nuo krūties. Jei maitinsite iš abiejų krūtų ir mažylio neatitraukinėsite nuo krūties taip dažnai,  kaip JŪS rašote 5 – 10 min., žindymas kiekviena krūtimi tikrai užtruks ilgiau
Kiekvienas mažylis čiulpia tik jam būdingu tempu , t.y. vienas greičiau ir stipriau, kitas atvirkščiai. Buvimas prie krūties minutėmis  neribojamas. Žindymo gale mažylis gauna sočiojo pieno, todėl mažylis negali būti žindomas pagal laiką. Suprantama, prie krūties jis negali miegoti

Neramaus miegojimo priežastys yra ne vien tik alkis

Kai įpratinote tuštintis klizmutės pagalba yra negerai – mažieji labai greitai įpranta, o atpratinti yra sunku

Naktį nežindytas gali išmiegoti 4–6 val.

Kai įpratinote žindyti naktį irgi padarėte blogai – bus labai sunku atpratinti

Vitamino D 2 lašiukai tikrai nėra vitamino D perdozavimas ir jie neturi įtakos tuštinimosi proceso

Neparašėte svarbiausio: sūnaus gimimo svorio, jo svorio prieaugio per antrąjį gyvenimo, svorio prieaugio  per trečiąjį ketvirtąjį  gyvenimo mėn.

Pagal svorio priaugį galima spręsti ar sūnui užtenka JŪSŲ pieno.

Jeigu svoris ir ūgis atitinka augimo normas, o tai pasako JŪSŲ vaiko gydytojas, kai kartąč per mėnesį apžiūri mažylį, pasveria, pamatuoja.

Nesijaudinkite – mažylis auga gerai ir jokių pagalbos priemonių nereikia

Colic Calm galite duoti tik tuomet kai pučia pilvuką

Kai žindote, jokios gerosios bakterijos yra nereikalingos – JŪSŲ pienas yra nieko nepakeičiamas JŪSŲ kūdikiui

Viso kūno masažus, mankštas,  pilvuko masažus darykite kol sukaks vieneri metai.

Žymos: , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


trys + = 9

Kitos temos: