Sveikiname su pavasariu: dabar gamta švyti nemažiau nei ekranai mūsų rankose

Rasa Prahoje prie čekų skulptoriaus Davido Černy darbo

Mielos mamos,

kiekvienas miestas turi savo „raziną“. Pavyzdžiui, Žemaitijos sostinė Telšiai turi mešką. Turistams siūloma surasti 20 bronzinių ir akmeninių meškų, o iš viso jų net 40. Vilniaus „razina“ – balti angeliukai, nutūpę  ant užrašo VILNIUS autostradoje, ant policijos pastato, universalinės parduotuvės ir privačių namų.

Čekijos sostinės Prahos „razina“ galima būtų pavadinti milžiniškus kūdikius, kurie išmėtyti po įvairias vietas. Tai čekų skulptoriaus Davido Černy darbai, įspūdingi ir… šiurpūs. Mat milžiniški bronziniai kūdikiai, ropojantys po visą Prahą, tik iš nugaros atrodo kaip normalūs kūdikiai. Jų veiduose vietoj akių ir lūpų įspausti brūkšniniai kodai, kokiais paprastai užrakiname kelioninius lagaminus. Matyti tokį kūdikio veidą kraupoka, todėl dauguma turistų fotografuojasi iš nugaros ar šono. Kaip ir mūsų žurnalo redaktorė Rasa, nuotraukai pasirinkusi geriau kūdikio užpakaliuką, negu zombio veidą.

Ar kartais neatrodo, kad dabartinė vaikų karta jau auga su tais nematomais brūkšniniais smegenyse? Jie dreba iš pykčio, kai atimame išmaniuosius telefonus, nors patys dar sėdi vežimėliuose. Jie nutyla ir „išnyksta“ tada, kai gauna į rankas švytintį ekraną. Seniau mamos duodavo čiulptuką, dabar duoda mobilųjį.

Šiame pavasariškame numeryje norime priminti: šyla oras, atsiveria parkai, kiemai, gatvės, gamta švyti nemažiau nei tie ekranai mūsų rankose. Negana to, viskas kvepia, saulė glosto veidus, vėjas taršo plaukus. Neužsidarykime, eikime, kvėpuokime, bendraukime. Nuo to bus geriau ir mums pačioms, ir kūdikėliams.

Kartu pavasaris ir toks laikas, kai baigiasi visi sukaupti organizmo ištekliai, kai nusilpsta imunitetas. Iki tikros saulės ir pirmųjų daržovių dar reikia išgyventi, todėl šio numerio tema – „Imuniteto duobė“. Kaip sakoma, paskutiniai maratono kilometrai patys sunkiausi. Todėl norime priminti, kad yra natūralių imuniteto stimuliatorių – eterinių aliejų, arbatų, šviežiai spaustų sulčių… Jei vaikutis serga ir serga, gydytojai galbūt patars vartoti ir stipresnių imuniteto stimuliatorių – gerųjų bakterijų ar konkrečių vitaminų, kurių pavasarį trūksta. Tikimės, kad rasite naudingų patarimų pagal vaikučio amžių ir savo pažiūras.

Rasite ir įdomių istorijų, kaip sveikatina savo šeimas žinomos mamos. Dainininkė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė dukrytei Patricijai užkąsti įdeda ne sausainių, o skustų morkų. O menininkė Judita Juknelė neatsidžiaugia sprendimu iš Vilniaus keltis į nuošalų kaimą, kur visi keturi vaikai auga laisvi kaip vėjas.

Tos vidinės laisvės pasitinkant pavasarį linkime ir jums!

„Mamos“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ septyni = 12

Kitos temos: