Žyma: Atpylinėjimas

kūdikis
Freepik.com

Beveik visi naujagimiai ir kūdikiai daugiau ar mažiau atpylinėja. Ir kažin ar teko girdėti, kad atpylinėtų darželinukas ar mokinys. Vadinasi, atpylinėjimas – problema laikina, išskyrus labai retas patologijas.

Priežastys – vien tik „mechanika“

Naujagimiai ir kūdikiai dažnai atsirūgsta, atpila. Tai gali įvykti dėl dviejų priežasčių: mažyliai per gausiai primaitinami arba valgydami prisiryja oro. Pieno perteklius ir oro burbulai sukelia pilvuke tempimo jausmą ir nepatogumą, vaikučiui vartantis pakyla stemple į viršų ir kartu išstumia dalį praryto šviežio pieno. Būtent tai, koks pienas atpilamas – šviežias, bekvapis, ar jau apvirškintas, rūgštaus kvapo – ir yra pagrindinis atpylimų vertinimo kriterijus.

Kiek ilgai atpylinės

Apie 6–8 gyvenimo mėnesį kūdikiai nustoja atpylinėti savaime, nes stiprėja stemplės raukas ir pilvo sienos raumenys, vaikutis pradeda sėdėti, daugiau būna vertikalioje padėtyje bei pradeda valgyti tirštesnį maistą.

Jei norite išvengti atpylinėjimų, neleiskite kūdikiui peralkti. Peralkęs mažylis godžiai čiulpia pieną ar mišinį, prisiryja oro, tuomet pradeda jausti diskomfortą pilve, nustoja žįsti, darosi neramus, parausta, gali pradėti verkti, raitytis, kol galiausiai atrūgsta oro burbulus, atpila dalį pieno ir nurimsta.

Patarimai, kad mažiau atpylinėtų

Kad kūdikis neprisirytų oro, jis turi taisyklingai apžioti spenelį, apžiojus tik spenelio galą, aplink jį burnytėje lieka laisvos erdvės tarpas, pro kurį ir priryjama oro.

Nelaukite, kol kūdikis peralks, pastebėję, kad vaikutis išalkęs, neatidėliokite maitinimo.

Maitinkite dažniau ir po nedaug. Maitindami darykite pertrauką. Jei maitinate mišiniu, sumaitinę 80–90 ml mišinio, padėkite vaikučiui atsirūgti ir toliau maitinkite.

Rinkitės žindukus su ne per didele skyle.

Neduokite kūdikiui tarp valgymų čiulptuko.

Mišiniui maitinti naudokite anti-colic buteliukus, kurių dugne yra įrengtas specialus vožtuvas orui išeiti.

Po kiekvieno maitinimo būtinai padėkite kūdikiui atsirūgti – pakelkite jį, priglauskite prie peties ir panešiokite stačią. Būkite kantrūs, vieni kūdikiai panešioti atsirūgsta beveik iškart, kitus tenka nešioti ilgiau nei pusvalandį. Galima pasodinti kūdikį sau ant kelių, jo liemenį šiek tiek palenkti į priekį ir glostant švelniai kiek paspausti pilvuką.

Po žindymo guldykite kūdikį ant dešiniojo šono.

Po žindymo ar maitinimo niekada neguldykite kūdikio ant nugaros, nes atpiltas skrandžio turinys gali patekti į kvėpavimo takus ir vaikutis gali užspringti.

 

 

 

neutral
must bee
naujas filmas
https://tutulietuva.lt/

https://tutulietuva.lt/

kakės makės parkas
vaikų sanatorija
inhaliatorius
Rudeninės kepurės
gestacinis diabetas
pledukai
neodenta
filmas
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
plastinė chirurgija
Nėščiosios diržas
kainoteka
dantų klinika
gelis nuo randų
kabrita
kosmetika moterims
odo priežiūros priemonės kūdkiui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `