Žyma: Pažeisti speneliai

žindo
Freepik.com

Neįgijusios žindymo įgūdžių, pirmosiomis kūdikio gyvenimo dienomis mamos dažnai susiduria su skausmingu žindymu dėl spenelių jautrumo ir atsiradusių pažeidimų. Guodžia tai, kad jaunoms mamoms skausmingi speneliai yra dažnai pasitaikantis negalavimas, atsiradęs dėl dažno maitinimo (skausmas gali trūkti ilgiausiai iki 3 mėnesių).

Kam pasiruošti žindymo pradžioje? Skausmingi speneliai žindymo pradžioje yra visiška norma, tai patiria dauguma moterų. Tai yra žindymo pereinamoji būklė, kuri kiekvienai moteriai yra skirtinga: ūmesnė ar ramesnė. Bus laimingųjų, kurios išvis nepatirs spenelių skausmo.

Dar tebegulėdamos ligoninėje po gimdymo moterys laukia, kada  pradės spenelius skaudėti, tačiau ši būklė prasideda jau grįžus namo,  maždaug 5–7 parą, kai atsiranda tikrojo pieno. Jautrių spenelių būklė turėtų praeiti per 3 mėnesius, nes sustiprėja vaikutis, jis greičiau pavalgo, be to, – valgo rečiau, mama išmoksta teisingai paduoti krūtį.

Kodėl skauda? Spenelių jautrumą lemia odos elastingumas, paveldimumas, anatomija. Spenelių skausmui įtakos turi žindymo poza, o svarbiausia – ar kūdikiui teisingai paduota krūtis ir ar jis teisingai apžioja spenelį. Jeigu kūdikis, spenelį apžioja neteisingai, tai jau po kelių tokių maitinimų spenelis gali sujautrėti ir tapti skausmingas.

Kaip padėti speneliams?

Spenelius laikykite sausus, neplaukite spenelių prieš/po kiekvieno maitinimo. Kuo rečiau plausite spenelius, tuo labiau išsaugosite apsauginį odos sekretą.

Kūno higienai nenaudokite jokių priemonių, į kurių sudėtį įeina alkoholio.

Prausdamos krūtis, nenaudokite muilo, dušo prausiklių ir kt.

Krūtis plauti užtenka kartą per dieną bendrai prausiantis.

Nuolat taikykite oro vonias.

Jei speneliai pažeisti, – naudokite neutralizuojančias patogeninius mikrobus ir apsaugančias nuo infekcijos priemones: specialius bioaktyvius spenelių kompresus, kurie užgydo įtrūkimus ir pažeidimus, maloniai vėsina.

Jei pažeidimai rimtesni ar jaučiamas skausmas didesnis, galite naudoti specialų spenelių tepalą, kuris skirtas naudoti spenelių priežiūrai (pvz., priemones su patentuotu natūralių 2QR kompleksu).

Būtinai perskaitykite produktų aprašymus ir juos naudokite taip, kaip nurodyta, nepamirškite oro vonių!

Planuokite žindymo laiką taip, kad speneliai nors truputį pailsėtų, neduokite krūties kaip čiulptuko, kurį laiką, kol speneliai gyja, patekinkite kūdikiui tik maisto poreikį.

Kol speneliai jautrūs, nedėkite į liemenėles įdėkliukų (nebent itin gausiai bėga pienas). Įdėkliukai trukdo kvėpuoti, sudaro šiltnamio efektą. Tekančiam pienui surinkti labiau tiks pieno surinkikliai, kurie yra lateksiniai, su skylutėmis ir leidžia spenelių odai kvėpuoti.

Jei speneliai sužaloti iki kraujo, rekomenduojama naudoti barjerą – antspenius.

neutral
must bee
https://tutulietuva.lt/

https://tutulietuva.lt/

Pientraukiai
Mano batai buvo du
Rudeninės kepurės
filmas vaikams
pledukai
privatus darželis
neodenta
pirkiniai mokyklai
uniformos
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
rudens kolekcija reima
plastinė chirurgija
mokykla Žiniukas
Nėščiosios diržas
UMO
gerosios bakterijos
kainoteka
Priemonė nuo plaukų slinkimo
mažieji stebuklai
dantų klinika
gelis nuo randų
kabrita
bioderma
kosmetika moterims

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `