Išgirdus žodį žaislas, dauguma žmonių galėtų teigti, kad šis jiems asocijuojasi su vaikyste. Būnant jauno amžiaus itin svarbu žaisti įvairiausius žaidimus, kadangi per juos išmokstami gyvenimiški reiškiniai. Little Dutch žaislai viena iš žaislų parduotuvių, kuri garantuoja ne tik kokybiškus, bet ir naudingus žaislus vaikučio raidai. Tačiau, vaikystėje labai svarbus ir saikas, kurį kartais tėveliai peržengia.
Gausybė žaislų
Galėtume galbūt ne drąsiai teigti, kad šeimose, kurios turi vaikų, mėtosi begalę nereikalingų žaislų. Juk kažkada lankėtės su vaiku žaislų parduotuvėje ir negalėjote išsirinkti tik vieno žaislo (o jeigu išsirinkote tik vieną, tuomet greitu metu grįžote ir nupirkote dar tuos, kurių jis norėjo prieš tai). Tai yra didžiausia tėvų klaida – apkrauti vaikus žaislais. Patikėkit, jiems tos gausos tikrai nereikia. Juk jūs ne tik išleidžiate begalės pinigų, tačiau ir priverčiate vaiką pasimesti toje gausoje,o jis tiesiog nebežino ką joje veikti. Tačiau, jeigu jau nutiko toks atvejis, kad namuose gausu įvairiausių žaislų, specialistai siūlo atskirti tam tikrus žaislus ir juos paslėpti. Kai matysite, kad vaikas nebežaidžia su duotaisiais žaislais, tuomet apkeiskite vietomis – paslėptuosius ištraukite, o senuosius paslėpkite.
Svarbu ir paaiškinti vaikui, kad jis turi savo žaidimų kampelį, todėl jame reikia palaikyti tvarką. Neleiskite, kad žaislai mėtytųsi po visus namus. Ugdykite vaikų gabumą tvarkytis ir reikšti pagarba savo namams.
Sulūžusius bei suplyšusius daiktus išmeskite! Nekaupkite tos krūvos, kuri tik užkemša namus (nebent žaislą įmanoma sutaisyti ir toliau juo naudotis).
Žaislai, kurie netinkami vaiko amžiui
Dauguma žmonių dažniausiai neskaito pateiktos informacijos ir griebia pasitaikiusi daiktą. Taip yra ir su žaislais – etiketės nėra skaitomas, o rezultatas toks, kad vaikas gauna žaislą, kuris jam yra per sunkus ar per lengvas. Visada reikia pirkti (dovanoti) tokius žaislus, kurie atitinka tikslu vaiko amžių. Juk ne veltui žaidimo informacijoje rašo, koks turi būti vaiko amžius. Žaislai, kurie neatitinka vaiko amžiaus – neugdo bei gali atrodyti net neįdomūs, todėl jį padės į šoną. Todėl skaitykite, kas parašyta ir išvengsite vaiko liūdno veido bei jūsų „liūdnos“ piniginės.
Žaislai skirti tėvams, o ne vaikams
Tėveliai dažnai vaikams žaislus renkasi pagal savo nuožiūrą. Atsižvelgia į savo norus (į tai su kuo jis būtų žaidęs vaikystėje), o ne į vaiko. Reikia suvokti šį faktą, kad vaikai skiriasi nuo tėvų. Vaikai turi savus pomėgius bei savas svajones. Jeigu jus esate aktyvistas, tai nereiškia, kad jūsų vaikas mėgs aktyvią veiklą, ir atvirkščiai: jeigu jus esate meno žmogus, nereiškia, kad vaikas norės būti menininku. Geriausia išsiaiškinti vaiko norus, pastebėti tai, ko jam tikrai reikia ir kas galėtų tobulinti jo mėgstamą veiklą. Šiuo atveju vaikas bus laimingas bei jus rodysite paramą jo mėgstamai veiklai.