Tėvelių, kurių vaikus kankina atopinis dermatitas, laukia „Egzemos mokykla“

Prof. M. Bylaitė-Bučinskienė

Dermatologinė laboratorija „Bioderma“ pristatyto unikalų edukacinį projektą „Egzemos mokykla“, skirtą atopiniu dermatitu sergantiems pacientams.

Kai gimsta vaikutis, sergantis atopiniu dermatitu, prasideda ištisa epopėja ieškant geriausio gydytojo, tinkamiausio gydymo, veiksmingiausio vaisto. Kadangi medikai vienam pacientui gali skirti tik apie 20 minučių, o žmogus per vizitą įsimena tik 1/4 išgirstos informacijos, gydant atopinį dermatitą būna daug sumaišties, klaidų. Atopinis dermatitas – liga, su kuria reikia susigyventi, o tam būtina turėti specifinių žinių.

Štai kodėl kilo mintis įsteigti Egzemos mokyklą, kur tėvai ir vaikai galėtų išgirsti visus atsakymus apie atopinį dermatitą.

Jau keletą metų iš eilės pagrindinė Egzemos mokyklos partnerė yra dermatologinė laboratorija „Bioderma“, kurianti priemones sergantiems odos ligomis.

Egzemos mokyklą 2011 metais įkūrė prof. M. Bylaitė-Bučinskienė (VUL SK Dermatologijos centre). Egzemos mokykloje nemokamų paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu suteikiamos būtiniausios teorinės ir praktinės žinios apie ligą, jos gydymą, atsakoma į pacientų klausimus.

Prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė sako: „Norint sėkmingai kontroliuoti atopinę egzemą (atropinį dermatitą) būtinos žinios. Gydytojo dermatovenerologo konsultacija pvz. Santariškėse užtrunka 20 minučių, o tai yra labai trumpas laikas pacientui viską įsisavinti ir nepamiršti, o specialistui – perduoti visas žinias. Dėl didelės meilės šiai odos ligai man nebepakako tų 20-ties minučių, todėl gimė idėja įkurti Egzemos mokyklą, edukacinį – socialinį projektą, kur pacientai galėtų gauti visas teorines ir praktines žinias apie šią odos ligą.

Egzemos mokyklos poreikis auga, todėl planuojame susitikimus ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose. Egzemos mokykla bendradarbiauja su kitų specialybių gydytojais (alergologais) ir ateityje šis bendradarbiavimas tik didės, planuojama į susitikimus pakviesti ir psichologus, dietologus, pediatrus ir t.t.“

EM_logo

Beveik dvejų metų Vyčio mama Virginija pritaria profesorei – išklausiusi paskaitą Egzemos mokykloje jauna mama žinias pradėjo taikyti ir pajuto ženklų vaikučio odos būklės pagerėjimą.

Daugiau informacijos apie Egzemos mokyklą ir registracija į susitikimus:

  • www.atopinis.lt EGZEMOS MOKYKLA
  • https://www.facebook.com/EgzemosMokykla/

 

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


1 + trys =

Kitos temos: