Vaiko ir šuns draugystės pamokos – ką naudingo atžala gali išsinešti?

Šuo

Dūdė foto

Nors neretai atžalų užgaidos, pasireiškiančios prašymu priimti augintinį, būna spontaniškos ir neapgalvotos, naminis gyvūnas gali suteikti įvairių privalumų. Vaikui ir šuniui užmezgus draugystę, atsiveria daug galimybių mažyliui išmokti kažką prasmingo ir naudingo. Kokios tos svarbiausios pamokos?

Augintinis padeda susipažinti su atsakomybės svarba

Galima pastebėti, kad šis punktas labai smarkiai priklauso nuo pačių tėvų įsitraukimo. Tie tėveliai, kurių atžalos nuo pat pirmos dienos kartu su augintiniu žino savo užduotis ir atsakomybes, yra laimingesni. Taip yra todėl, nes vaikai, nors neretai ir vengia atsakomybių krūvos, anksčiau susipažįsta su rutinos ir pagalbos samprata. Jokiu būdu nereikia galvoti, kad mažyliams nereikia pagalbos, kai augintinis reikalauja dėmesio. Tiesiog tokios atžalos į gyvenimą išeina kaip labiau atsakingos ir savarankiškos asmenybės. Pastebėta, kad šunis auginantys žmonės, ypač vaikai, gali kardinaliai pasikelti savo savivertę, kadangi diena iš dienos atlieka altruistiškus darbus.

Šuo prisideda prie fizinio aktyvumo įpročių ugdymo

Renkantis naminį gyvūną, kuris padėtų išlikti aktyviam ir sportiškam, retas kuris priima sėslias kates. Nors tikrai yra išimčių, atsižvelgiant į gyvūno amžių ir veislę, šunys, kaip augintiniai, gali padėti formuoti sveikus įpročius dar nuo mažens. Šie gyvūnai ne tik gali praleisti kelias valandas lauke dūkdami ir žaisdami. Rutina patapę pasivaikščiojimai padeda priprasti prie lengvos sportinės veiklos. Tam, kad būtų lengva mėgautis ilgais maršrutais būtina ne tik patogi apranga vaikui, tvirtą pavadėlį šuniui galite išsirinkti čia: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/sunims/pavadeliai-antkakliai-petnesos/pavadeliai-. Augintinis ypač svarbus jautrių, nerimą patiriančių vaikų tarpe, kadangi tokios atžalos neretai vengia judėti kartu su bendraamžiais ar artimaisiais. Geras draugas šuo gali būti puikus ir judėjimą linksmybe paverčiantis kompanionas. 

Gyvūnas leidžia atsidurti lyderio vaidmenyje

Kartais augintinių buvimas šalia svarbus ne tik kilnumo ir empatijos skatinimui. Toks naminis gyvūnas kaip šuo nuo mažens vaikui leidžia “pasimatuoti” lyderio vaidmenį. Atžalos, būdami kartu su gyvūnu, yra tikri vedliai, rodantys savo draugui kelią. Šunys pasižymi aukštu atsidavimu savo šeimininkui, stengiasi jį nustebinti ir nedvejodami klauso jo komandų. Toks elgesys ne tik leidžia vaikui pajusti kito pasitikėjimo svarbą, bet ir nuo mažens tėvams gali parodyti, ar jų atžala yra gimęs būti lyderio pozicijoje. Bet kokiu atveju, vaikas, praleisdamas daug laiko su šuniuku, tikrai labiau pasitikės savimi ir savo gebėjimais padėti, suprasti kito intencijas bei emocijas.

Šuo gali pagelbėti vaikui išmokti socializuotis

Šuo

Dūdė foto

Gyvūnas – artimas draugas, kuris neišduos ir nepaliks. Ypač dažnai pastebima, kad labiau į ekstravertiškų, komunikabilumą atspindinčių savybių pusę linkstantis šuo padeda savo šeimininkams intravertams. Tiek drąsiam, tiek labiau uždaram mažyliui naminis gyvūnas gali padėti atverti bendravimo kelius. Juk pokalbį apie augintinį dažnas pradeda nejučia, kadangi temą užpildo juokingos ir mielos istorijos. Pasivaikščiojimų metu gyvūno smalsumas gali parodyti atžalai, kad kartais tereikia pabandyti ir nebijoti užmegzti naujo santykio. Tam, kad gyvūno susidomėjimas nepakenktų nei jam pačiam, nei jį vedančiam vaikui, pravartu investuoti į kokybišką ir patogų pavadėlį. Antkakliai šunims taip pat yra svarbus aksesuaras, kuris tinka gyvūnui tada, kai laisvai už jo įmanoma užkišti du pirštus.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


3 + penki =

Kitos temos: