Vykime vaikus į kiemą

laukasJei auginate mažus vaikus, kaip tik dabar išgyvenate naują dienotvarkės perstumdymą – atsirado antrasis išėjimas į lauką. Pirmasis visada būdavo, jei tik leisdavo oras – prieš pietų miegelį, nuo 10 iki 14 valandos ir lyjant, ir sningant būdavo galima sutikti mamų, stumiančių vežimėlius ar vedančių už rankos pyplius. O dabar, kai vaikai pamiegoję atsibunda, ir lauke vis dar šviesu (ir nebešalta) – kas gali juda į kiemą antrą kartą.  Tai nuostabu! Nes redaguojant tekstus balandžio numeriui net baisu, kokia informacija mus pasiekia.

Štai: „Beveik pusė ikimokyklinukų (41,4%) nesimankština iš viso, o 12,5% – mankštinasi retai. Nejudriems vaikams diagnozuojamas antsvoris ir vis dažniau – nutukimas, kuris sukelia tokius sveikatos sutrikimus ir lėtines ligas kaip diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, ortopedinės problemos, miego sutrikimai, kurie atsiranda dėl sutrikusios medžiagų apykaitos. Taip pat neretai pasitaiko ir psichosocialinės problemos (patyčios, depresija, sutrikusi gyvenimo kokybė)“. Ir taip toliau.

Vienintelis kelias – autis batus, imti vaiką už rankos ir šiaušti į lauką. Medikai sako, kad suaugusieji fiziškai aktyvūs turi būti bent 30 min. per dieną, o vaikai – ne mažiau 60 min. Mes, augnantys vaikus (būkime atviri – taip pat ir šunų augintojai) turime nemokamą galimybę tas minutes išjudėti.

Smagaus pavasario laukimo!

Redakcija

Vitos Jurevičienės nuotr.

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


trys − 2 =

Kitos temos: