Žaidžiame Lietuvą – tam nebūtina sulaukti Vasario 16 ar Kovo 11

Kaip ugdyti vaikų patriotiškumą? Kokiais būdais supažindinti su trispalve ir kitais Lietuvos simboliais? Idėjomis veikloms dalijasi „Family Lab Academy“ edukologės, knygos „Kaip auginti savarankiškus, kūrybiškus vaikus?“ bendraautorės Jovita Starkutė ir Indrė Neimantė.

Šias šventes su mažaisiais tiesiog būtina švęsti, kalbėtis ir pasakoti nuo ankstyvojo amžiaus įprasminant tai įdomiomis spalvingomis veiklomis, kurios ne tik supažindintų su švenčių spalvomis, atributika, bet ir būtų puiki galimybė vaikui suvokti, kad šių švenčių simbolis – buvimas drauge ir kokybiško laiko leidimas kartu.

 

  1. Lietuvos vėliava. Tai puiki pažintis su spalvomis ir štampavimo technikos išbandymas. Jums reikės popieriaus lapo, pirštukų arba  vatos kamuoliukų, susegtų skalbinių segtukais, ir dažų. Lapą padalinkite į tris dalis ir pradėkite štampuoti įvardindami skirtingas spalvas ir pažindami jas pojūčiais.

Lietuva

 

  1. Nuspalvink delniukus. Kitai spalvingajai veiklai jums prireiks dažų, teptuko ir popieriaus lapo. Nudažykite delniuką trispalvės spalvomis ir dėkite atspaudą ant popieriaus lapo. Pakalbėkite su vaikais, kokios spalvos sudaro Lietuvos vėliavą ir ką kiekviena reiškia. Darydami tokią veiklą kasmet, turėsite ne tik patriotinius piešinukus, bet ir įamžinsite, delniuko augimo pokyčius, ugdysite vaiko patriotiškumo jausmą.

Lietuva

  1. Lietuvos vėliavos dėlionė. Ši veikla įdomi tuo, kad susideda iš kelių dalių. Viena dalis, kuriai jums reikės apvalių makaronų ir dažų dažyti makaronams. Tai labai vaikams patinkanti spalvinimo veikla, kai vėliavos juostas ruošiasi patys. Antra, jums reikės pagaliuko, modelino, į kurį įstatysite pagaliuką. Ir verkite treniruodami pirštukus ir suvokimą, kokią spalvą po kokios verti. Tai puiki ir vertinga pažintis su Lietuvos trispalve!

Lietuva

 

  1. Lietuvos spalvos. Šiai veiklai jums prireiks kiaušinių dėklo ir spalvotų kamštelių, likusių nuo tyrelių ar įvairių gėrimų. Pabandykite sudėti kiaušinių dėkle Lietuvos trispalvę nesupainiodami spalvų eiliškumo. Iš pradžių galite vieno dėklo skylutes nudažyti geltona, žalia ir raudona spalvomis, kol vaikas įsimins eiliškumą, o vėliau duoti įprastą dėklą ir bandyti atkartoti trispalvę. Tokiu būdu lavinsite vaiko vaizdinę atmintį bei spalvų pažinimą.

 

Lietuva

 

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 − = penki

Kitos temos: