Freepik.com nuotrauka
Kameros stebi auklę
Daug šeimų, kurios kreipiasi į auklių agentūrą, turi tvirtą išankstinę nuomonę, kad auklę būtina stebėti per kamerą. Jos sako: „Mūsų namuose yra kameros, reikia auklės, kuri sutiktų taip dirbti“. Šį faktą, kad auklė bus stebima, reikia pasakyti ją samdant, nes dalis auklių stebėjimo netoleruoja ir atsisako susitikti su tokia šeima, tad ir auklių parinkimo laikas gali pailgėti.
Freepik.com nuotrauka
Maudynės: vonia ar vonelė?
Perkant kūdikio kraitelį, dažnai suabejojama, ar būtinas pirkinys yra kūdikio maudymui skirta vonelė? Juk jos prireikia tik tol, kol vaikutis dar nemoka sėdėti, o paskui maudynėms dažniau naudojama didelė vonia ar dušas. Yra šeimų, kurios nuo gimimo maudo vaikutį didelėje vonioje ir dėl to nemato problemos. Aptarsime kūdikio maudynių pliusus ir minusus, jei renkatės vieną ar kitą kūdikio maudymo būdą.
Freepik.com nuotrauka
Tiesus vaikas – sveikas vaikas
Apie vaikų laikyseną niekada anksčiau nebuvo tiek daug kalbama. Nežmonišku greičiu besikeičiantis vaikų ir paauglių gyvenimo būdas riečia jų nugaras į klaustukus. Dabar vyksta kasmetinė vaikų sveikatos patikra prieš darželius ir mokyklas, tai pats geriausias laikas pasikonsultuoti dėl vaiko laikysenos su specialistu, išklausyti rekomendacijų ir numatyti strategiją, ką galima padaryti, kad vaikas „nesukiužtų“.
Freepik.com nuotrauka
Kojos prašo dėmesio
Jeigu jūsų jautri vieta – kojų venos, jeigu laukiatės, turite antsvorio, ilgai sėdite, – vasarą kojos primins apie save. Dažniausi simptomai: kojų sunkumas, tinimas, greitas nuovargis, tirpimas, mėšlungis. Jei kojos ištino dėl to, kad vartojote daugiau skysčių, daug laiko praleidote automobilyje ar lėktuve nuleistomis kojomis, jeigu tinimas yra laikinas ir pasitaiko retai, dėl to nereikėtų nerimauti. Tačiau, jei tinimas kartojasi dažnai arba ilgai nepraeina, tikėtina, kad tai yra liga, todėl rekomenduojama kreiptis į gydytojus ir nustatyti tikslias šios problemos priežastis.
Asmeninio albumo nuotrauka
Keliavimas su kūdikiu įgauna pagreitį
„Niekada negalvojau, kad mano šeima taps „keliautojų šeima“, tačiau, analizuodama visus pirmus metus nuo sūnaus Leo gimimo, dabar galiu pasakyti, kad taip, mes esame keliautojai,“ – sako Margarita Kolesnikoviča. Jie su vyru Edijs augina vienerių metų sūnelį Leo ir laukiasi antrojo, bet tai netrukdo keliauti kaip padūkus. Margarita sako, kad nuo pat draugystės su vyru pradžios laisvalaikį mėgo leisti aktyviai: skristi, žygiuoti, važiuoti, plaukti. Vyras labiau mėgsta iškylauti ir būti gamtoje, o ji pati yra linkusi pasirinkti pažintines ir poilsines keliones.
Vina_Photography nuotrauka
Ačiū ponui Kėgeliui
Amerikiečių ginekologas Arnoldas Kėgelis sutriktų, jei pamatytų, kaip išgarsėjo jo pavardė. Telefono programėlių parduotuvėse ji minima šimtus kartų, o straipsnių ir medicininės literatūros su Kėgelio vardu – šimtai tūkstančių. Garsenybe Kėgelis tapo, nes įsigilino į moterų (ir vyrų) dubens dugną. Kviečiame susipažinti su žmogumi/metodika/sistema, vadinama Kėgeliu.
Domininkos Živelienės nuotrauka
Jų kaimui radijo nereikia
Dainininkas Liudas Mikalauskas pripažįsta, kad laida „Duokim garo“, kurią jis veda, neišvengiamai atkeliauja ir į jų namus. Grįžęs po filmavimų, Liudas pasakoja namiškiams apie senovines tradicijas, kurias išgirdo iš laidos herojų. Kartais Mikalauskai pabando šias tradicijas žaismingai pritaikyti ir namuose – šiemet per Kalėdas lašino žvakės vašką į vandenį ir taip spėjo ateitį. O antrąją Velykų dieną stengėsi išsupti sūpynėse vaikus kuo aukščiau. Tiesa, supo tik du vyresniuosius – dešimtmetę Gintarę ir septynerių Jonuką, pagrandukė Miglė dar kūdikis.
Freepik.com nuotrauka
Prasmingas randas
Visoms moterims po gimdymo – tiek natūralaus, tiek cezario – galioja 6 savaičių režimo taisykle: tiek laiko patariama laikytis tausojamojo režimo, riboti fizinį krūvį, nekelti sunkių daiktų, praustis tik po dušu, nesantykiauti lytiškai. Vis dėlto po cezario operacijos prisideda dar papildomų taisyklių – nedaryti staigių judesių, ypač tokių, kurių metu tempiasi pilvo presas.
Asmeninio albumo nuotrauka
Juodžiausia naktis būna prieš rytą
Meidai dveji, bet ji dar nevaikšto. Kaip ir daugelio vaikų su Dauno sindromu, jos raida sulėtėjusi. Bet mama Ieva net neabejoja, kai ateis ta diena, kai Meida atsistos ir nubėgs. Įsikibusi atsistoti ji moka jau ir dabar. Bet kol kas pasaulio tyrinėjimas vyksta ropojant ar šliaužiant po namus. Reikia daug specialistų pagalbos, kad Meidos raumenukai sustiprėtų. Tada ji galės pradėti lankyti darželį ir būti sociume tarp kitų vaikų.
Parašykite komentarą