Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

JŪROS TAKAIS FOTOGRAFIJA nuotrauka

Nepažintas Dovydo pasaulis

Viktorija Jankauskienė – vilnietė dviejų vaikų mama. Šeimoje auga 12 metų dukra Simona ir 10 metų sūnus Dovydas, turintis Dauno sindromą. Viktorija rašo tinklaraštį „Do – tai saulė danguje“, kuriame dalinasi savo patirtimi ir išgyvenimais. Viktorija sako, kad tą dieną, kai gimė Dovydas ir jie sužinojo diagnozę, šeima atsidūrė nepažintame ryškiame pasaulyje, kuriame nesitikėjo būti. O per dešimt Dovydo auginimo metų teko labai daug ką patirti. Kaip sekėsi šeimoje ir ugdymo įstaigose, pasakoja mama.

 

 

 

 

skaidulos

skaidulos

Freepik.com nuotrauka

Pamėgti ir pamilti daržoves

Daug mamų skundžiasi, kad vaikas visiškai nenori valgyti daržovių. Nei šviežių, nei virtų, nei raugintų. Kodėl daržoves valgyti svarbu ir kaip padėti jas pamėgti? Žmogaus organizmas nėra toks tobulas, kad norėtų valgyti tik sveiką ir naudingą maistą. Dažnai būna atvirkščiai – norisi valgyti tai, kas nesveika. Viena iš priežasčių, kodėl vaikai nemėgsta daržovių, – jos nėra tokios saldžios, kaip kiti maisto produktai. Vaisiai, duonos gaminiai, kepiniai yra kur kas saldesni. Mes jau gimstame su įgimtu saldumo potraukiu.

 

 

 

 

Freepik.com nuotrauka

Seneliai: vaikui pasisekė, kad jūs esate

Kai būsimi tėvai jaukinasi mamos ir tėčio vaidmenis, ne mažiau už juos nekantrauja ir jų pačių tėvai, būsimi mažylio seneliai. Į ką svarbu atkreipti dėmesį kuriant šiltus ir pagarbius trijų kartų santykius? Apie tai kalbasi psichologė, knygos „Atsakinga tėvystė: kelias į darnius tėvų ir vaikų santykius“ autorė, 3 vaikų mama, anūko močiutė Jūratė Bortkevičienė ir Mylu.lt edukacinės bei palaikymo platformos tėvams kūrėja Miglė Rimeikė.

 

 

 

 

 

 

 

Freepik.com nuotrauka

Mamytė pliaže – yra keletas intymių taisyklių

Vasariška šiluma, prakaitas, maudynės įvairiuose vandens telkiniuose, dažnas prausimasis po dušu, įvairios depiliacinės priemonės – visa tai gali atsiliepti intymiai moters sveikatai, paskatinti tam tikrų bakterijų dauginimąsi ar net ligas.

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Dveji metai buriniame laive su vaiku

Atostogos – tai galimybių laikas išvysti naujas šalis, aplankyti jau pamėgtas bei išbandyti įvairius keliavimo būdus kartu su šeima. Tačiau „Keliaujančių mamų“ bendruomenė yra tokia įvairi, kad kaskart net pačios nustembame pamačiusios neįtikėtinas šeimų kelionių istorijas. Šiandien dalinamės mamos Emilijos istorija – apie jos gyvenimą ir keliones laivu kartu su šeima!

 

 

 

 

 

 

 

 

Astos Petraitienės nuotrauka

Mamos kalba ir kalbės

Prieš beveik 4 metus mamas nedrąsiai pasveikino tinklalaidė „Kalba mamos“. Šiandien projektas mylimas ir žinomas, o jo svarbiausias tikslas – mažinti vienišumo jausmą tarp mamų ir kviesti jas pasitikėti savimi. Juk kiekviena mama – geriausia savo vaikui, jos šypsena mieliausia, jos rankos apkabina šilčiausiai. Kalbamės su tinklalaidės kūrėja Marija Keršanskiene, kuri yra ir 2 vaikučių mama. Jonui dabar šešeri, o Elzei – dveji.

 

Freepik.com nuotrauka

Itin jautrus vaikas

Kiekvienai mamai atrodo, kad jos vaikas jautrus ir pažeidžiamas. O kaip padidėjusį jautrumą apibrėžia psichologai? Kada tėvams jau reikėtų atkreipti dėmesį į vaiko jautrumą? Itin jautrų vaiką (toliau IJV) galima pastebėti atsižvelgiant į kai kuriuos aspektus. IJV pasižymi didele dalimi šių požymių (tačiau nėra dviejų vienodų IJV, gali būti du itin jautrūs vaikai su visiškai skirtingais požymiais): greičiau susijaudina, sunkiau išveria dideles permainas (net ir malonias), jautresni skausmui, tampa irzlūs triukšmingoje aplinkoje, turi padidėjusį saugumo poreikį, sunkiau užmiega po jaudinančios dienos, nori pabūti vieni

 

Karolinos Povilanskaitės-Zaperackienės nuotrauka

Gal ne verks, o dainuos?

Atlikėja ir muzikos studijos „DLoud“ įkūrėja Donata Virbilaitė skaičiuoja paskutines nėštumo savaites. Birželyje jie su mylimuoju Gediminu taps tėvais – susilauks dukrytės. Donata sutiko papasakoti, ką patyrė ir kas nutiko per laukimosi mėnesius.

 

 

 

Freepik.com nuotrauka

Įskaičiuota, bet ne viskas

Atostogos prie baseino su „viskas įskaičiuota“ – auksinis standartas šeimoms su vaikais. Ne veltui lėktuvai kurortinėse šalyse leidžiasi konvojumi, o iš jų pasipila standartinės kompanijos: tėtis, mama, vaikai ir (gana dažnai) močiutės. Kraunantis lagaminus, vienas iš svarbesnių akcentų – vaistinėlė. Kokio dydžio ji turėtų būti, nuomonės išsiskiria. Galima nesivežti nieko, nes net saulės kremą nusipirksite viešbučio krautuvėlėse. O galima vežtis „viską“, tikintis, kad nieko neprireiks, tačiau jaučiantis ramiai.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


− aštuoni = 0