Naujas numeris

Miglė Narbutaitės nuotrauka
Eskedar, susidraugavusi su šalčiu
Lietuvoje gyvenanti kavos ekspertė iš Etiopijos Eskedar Maštavičienė įsitikinusi, kad vaikai į šeimą ateina tada, kada reikia jiems, o mūsų, tėvų, užduotis – mokėti augti kartu. Apie savo motinystės patirtis pasakoja trijų vaikų – 15 metų Hanos, 10 metų Matijo ir 6 metų Masajaus – mama. „Šiandien manoma, kad gimdymą galima planuoti, pasirinkti net mėnesį, kada turėtų gimti vaikelis. Pageidaujama, kad tai įvyktų jau pasiekus finansinį stabilumą, turint namus… Bet mano atveju viskas buvo kitaip. Visi mano vaikai atėjo tada, kada norėjo jie patys“, – sako Eskedar.

Freepik.com nuotrauka
Bakterijos, kurių mums reikia
Pastaraisiais metais daug kalbama apie tai, kokios svarbios žmogui gerosios bakterijos. Bet ką daryti, jei vaikas nė į burną neima rūgpienio, nenori gerti kefyro ir kitų raugintų pieno produktų, kuriuose tų gerųjų bakterijų gausu? Apie raugintus kopūstus jau nekalbame… Kaip gauti pakankamai gerųjų bakterijų su maistu, jei vaiko valgiaraštį sudaro blynai, makaronai, dešrelės, sumuštiniai ir bulvytės? Jei vaikas visiškai nevalgo ne tik raugintų produktų, bet ir daržovių apskritai?

Svajonė Kekytė Photography nuotrauka
Motinystė ir imunitetas
Jeigu reikėtų įvardinti procentais, kiek žiniasklaidoje kalbama apie vaikų imunitetą, ir kiek dėmesio skiriama mamos organizmo atsparumui, santykis būti 100 prie 1. Tai neteisinga – sako gydytojai. Moters gyvenime yra periodų, kai imunitetas nusilpsta, ir organizmui reikia palaikymo. Vienas jų – „jaunos mamos“ laikotarpis.

Freepik.com nuotrauka
„Mommy Makeover“ sugrąžina dailias kūno formas ir pasitikėjimą savimi
Terminą „Mommy Makeover“ žino dauguma mamų. Tai kompleksinė operacija, kurios metu koreguojami po nėštumo ir gimdymo likę nepageidaujami kūno pokyčiai. Ši operacija sugrąžina moterims pasitikėjimą savimi ir džiaugsmą savo kūnu.

Freepik,com nuotrauka
Moteris po gimdymo – tikra, o ne glamūrinė
Idealiame pasaulyje valstybė turėtų finansuoti gerą pasiruošimą gimdymui ir globojančią pogimdyminę priežiūrą. Deja, mūsų šalyje tai dar siekiamybė – Lietuvoje po gimdymo moteris negauna beveik jokių paslaugų.

Asmeninio albumo nuotrauka
Graži, liekna, sveika
Pagimdyti du vaikus ir žavėti jėga, sveikata, atletiškų kūnu – visa tai suderinama. Patarimais dalinasi aktyvi 32 metų mama, lengvojo kultūrizmo moterų trenerė ir būsima dietistė, sveikos mitybos specialistė, sportininkė ir atletė Laura Panavė. Laura yra moterų motyvatorė, turi savo puslapį „Nepatogi mama“, skirtą norinčioms atrasti save ir keistis. Sūnus Arijus gimė, kai Laurai buvo 27-eri, o dukra Aretė Barbora gimė vos prieš kelis mėnesius.

Rasos Grinkevičienės nuotrauka
Pasidalinti savo namais
Kai šių metų pradžioje žurnale atsirado rubrika „Savanorystės pamokos šeimoje“, tikėjomės tiesiog populiarinti neatlygintinos veiklos idėją. Niekas negalėjo numatyti, kad pasaulio įvykiai mus palies asmeniškai, ir savanoriauti pradėsime daugelis. Marija – 3 vaikų mama. Prasidėjus karui, jie su vyru labai greitai apsisprendė padėti kokiai nors ukrainiečių šeimai ir priglausti juos savo namuose.

Asmeninio albumo nuotrauka
Mainai be pinigų
Zero waste judėjimas turi daug šalininkų Lietuvoje. Idėja mažiau pirkti, vartoti, šiukšlinti artima ir modeliui, dviejų vaikučių mamai Aušrai Pekai. Aušros iniciatyva įsikūrusi mainų platforma „Zero waste mainai“ dabar turi apie 30 000 sekėjų, ir žmonės čia keičiasi daiktais už juos nemokėdami pinigų.

Fotomamos nuotrauka
Besilaukianti raitelė
„Esu šiek tiek prietaringa, kol vaikelis negimė, fotosesijų buvau linkusi nerengti. Bet kai fotografė pasiūlė nusifotografuoti kartu su žirgais, – sutikau“, – sako 32 metų Ugnė Zalieckienė, žirgyno savininkė ir sportininkė. Nes žirgai – visas jos ir sesers Gabrielės gyvenimas.