Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Redakcijos archyvo nuotrauka

Ko išmoko lėlė

Lėlė – ypatingas žaislas. Archeologai yra radę lėlę, su kuria kažkas žaidė 2000 metų prieš mūsų erą! Tai, ko gero, pirmasis žinomas žaislas. Ieškodami kalėdinių dovanėlių niekada neapsiriksime išrinkę lėlę. Šiame straipsnyje atskleisime – kodėl. Daugelis tėvų mano, kad vaikams naudingiausi loginiai žaidimai, susiję su mokslu, technologijomis, inžinerija ir matematika, nes jie prisideda prie vaikų lavinimo. Niekas nesiginčija. Vis tik ne mažiau svarbūs kūrybą bei socialumą ugdantys žaidimai. Vienas jų – žaidimas lėlėmis.

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Šventės gimdymo namuose

2020-ieji  liks atmintyje kaip metai, kada virusas pavogė mūsų šventes. Nešventėme su giminėmis Velykų, ko gero, kamerinėje aplinkoje švęsime ir Kalėdas. Ne viskas priklauso nuo mūsų norų. Likimas kartais viską surežisuoja kaip geriausiame Holivudo trileryje. Šioms trims mamoms gražiausias metų šventes yra tekę sutikti gimdymo namuose. Joms kalėdinis stebuklas tikrai įvyko – visos gavo po sveiką ir gražų naujagimį!

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Kuo pakeisti keliones?

Kai vėl užsidarė pasaulio valstybės, ir visur įsigaliojo karantinas, šeimoms, mėgstančioms keliauti ir gyventi aktyviai, gyvenimas tarsi pasikeitė ir sulėtėjo. Kuo pakeisti keliones? Kalbamės su didžiausios Lietuvoje keliaujančių tėvų bendruomenės „Keliaujančios mamos“ komunikacijos ir pardavimų vadove Agne Chšanauskaite. Agnės, auginančios trejų metų sūnelį Motiejų, ir jos vyro didžiausias hobis – kelionės.

 

 

 

 

Saulės Sielos Studijos nuotrauka

Kūdikių smegenų mankšta

Technologijų proveržis kelia begalę mitų apie būtinus kūdikių smegenų vystymuisi skirtus žaislus ir priemones. Tiesa ta, kad didžiausią kūdikio smegenų vystymuisi įtaką pirmaisiais gyvenimo metais daro tėvai. Ne žaislai, o kūdikio glaustymas, sūpavimas, dainavimas, mylavimas, dėmesys yra pagrindinės lavinimo priemonės.

 

Lauber Photography nuotrauka

Mamos gyvenimas

Būti mama-tinklaraštininke dabar populiaru. Vis dėlto originalaus turinio, kuris kažkuo nustebintų, nėra daug. Žemyna, kurios tinklaraštis vadinasi tiesiog „Mamos gyvenimas“ atliepė mūsų žurnalo mintis. Žemyna augina Gabrielių (6 m.), Kamilių (4 m.) ir Miglę (1 m.), yra teisės magistrė ir… vairavimo instruktorė. „Visą gyvenimą norėjau būti žurnaliste. Mokyklą baigiau Kaune, ten, būdami mokiniai, kūrėme savo laidą, ruošėme reportažus. Henrikas Vaitiekūnas man buvo ir yra kažkas tokio“, – sako Žemyna.

 

 

 

 

Pexels.com nuotrauka

Ar pasirengęs košei?

Papildomas kūdikio maitinimas – pastaruoju metu vėl tema „ant bangos“. Vieni ragina ankstinti papildomo maitinimo pradžią, kiti liepia toliau laikytis PSO rekomendacijų ir papildomai maitinti tik nuo 6 mėnesių, treti siūlo maitinti tik gabaliukais. Mamai belieka kliautis intuicija.

Pexels.com nuotrauka

Smulkiosios motorikos pamokos namuose: kas tai? kam? kodėl?

Smulkioji motorika – tai judesiai, kuriuos atliekant dalyvauja smulkieji kūno raumenys: pirštų, riešo, akių. Tai gebėjimas atlikti įvairius paprastus ir sudėtingus veiksmus. Smulkiosios motorikos judesiai intensyviausiai formuojasi per pirmuosius metus, kai kūdikis dar tik pažindinasi su aplinkoje esančiais daiktais, jų siekia, smalsauja ir tyrinėja pasaulį.

Asmeninio albumo nuotrauka

Mūsų visų Tautvydas, arba – kokie jie, 3 metų berniukai?

Skaitytojų prašymu, redakcijos kūdikio Tautvydo (jo augimą aprašėme 2017 metais) mama Giedrė dalinasi gražiausiomis šių metų akimirkomis. Sveiki, mielieji! Su jumis sveikinasi trejų metų Tautvydas ir aš, jo mama Giedrė. Laikas skrieja nepaprastai greitai: dar vieneri metai nepastebimai pralėkė, Tautvydas kur kas ūgtelėjo ir tapo tikru mažu išdykėliu“, – sako Giedrė.

Jonkus Photography nuotrauka

Marija scenoje buvo dar negimusi

Aktorė Valda Bičkutė su vyru poetu ir dramaturgu Mindaugu Valiuku augina 10 mėnesių dukrytę. Šios Kalėdos jų Marijai bus pirmosios. Kalbamės apie daugybę naujų tėvystės patirčių. „Mano žinia, kad laukiuosi, giminėje buvo pirmoji. Visi nudžiugo, o ypač apsidžiaugė aštuoneriais metais jaunesnė sesuo, kuri tuo metu su vyru keliavo po Norvegiją. Ne veltui sakoma, kad jei džiaugiesi dėl kito, ima ir atsitinka tau pačiam“, – sako Valda.