Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Asmeninio albumo nuotrauka

Alinos Rojaus daržas

Šio mėnesio žalia mama Alina gyvena susiliejusi su žalia savo aplinka, mat yra ekologinio tvaraus sodo ir daržo ambasadorė. „Renkuosi švaresnį auginimą, nes noriu, kad mano dukra nuo pat mažens matytų, kaip auga sveikos daržovės ir gėlės“, – sako Alina. O kas yra tas „švaresnis auginimas“? Žodis Alinai, kuri pasakoja apie jaunos šeimos bandymą gyventi tvariau, švariau, sveikiau.

 

 

 

 

Pexels.com nuotrauka

Maestro priešmokyklinukas

Tėvus visais laikais jaudino tema, kaip užauginti talentingą vaiką. Kiek reikia būrelių, nuo kada vaiką mokyti groti instrumentu, kaip suprasti, kad vaikas yra gabus? Kad tėvams aktualu lavinti vaikus, parodė Kauno Suzuki pradinės mokyklos progresas – būtent tėvų pageidavimu, ši mokykla išaugo į progimnaziją. Čia vaikai lavina savo talentus grodami smuiku, fortepijonu, gitara, violončele.

 

 

 

Saulės Pieva nuotrauka

Daugkartinės sauskelnės

Daugkartinės sauskelnės yra geras pasirinkimas tiems, kurie nori apsaugoti jautrią kūdikio odą ir aplinką nuo užteršimo šimtmečiais nesuyrančiomis vienkartinėmis sauskelnėmis. Tačiau jau pats pavadinimas „daugkartinės sauskelnės“ sako, kad jas reikia kasdien skalbti, džiovinti, prižiūrėti, kad į jas neįsigertų šlapimo ir išmatų kvapas. Pagalvokite, ar pajėgsite tai padaryti?

 

 

 

 

Paixabay.com nuotrauka

Žaislai netelpa į dėžę

Kaip manote, ar gali vaikui būti per daug žaislų? Atsakymas – taip, gali. Ir per didelis kiekis žaislų gali turėti neigiamos įtakos vaikui.  Todėl žaislų rotacija yra labai svarbi ir naudinga. Esant per dideliam kiekiui žaislų, vaikui sunku susikaupti, gali atsirasti dėmesio sutelkimo, vaizduotės, bendravimo, kalbėjimo įgūdžių ar net elgesio sutrikimų.

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Arno pica

Kalbant apie kūdikių auginimo patirtis, mūsų redakcijos kolektyvą jau sunku kuo nors nustebinti. Bet fotografė Renata Nedzveckaitė (Plukė foto) nustebino. Savo sūnui ji sukūrė žaismingą fotosesiją – kas mėnesį kūdikį fotografavo šalia picos, kurios gabaliukai simbolizuoja mėnesius. Šį projektą šeima pavadino „Arno pica“, jis nėra originalus, o Renatos rastas internete, bet Lietuvoje toks pirmas.

 

 

 

 

 

Pexels.com nuotrauka

Lėkštėje probiotikai ir prebiotikai

Jei vaikas mėgsta jogurtą, tėvai džiaugiasi – vadinasi, su maistu gauna gerųjų bakterijų. Tačiau retai kuris susimąsto, kad šalia jogurto turėtume padėti ir duonos riekutę.  Šiame straipsnyje pakalbėsime apie probiotikus (gerąsias bakterijas) ir prebiotikus (gerųjų bakterijų maistą).

GreLinda foto nuotrauka

Pirmą kartą pas ortodontą

Ortodontinis gydymas yra labai svarbi burnos sveikatos dalis. Tiesūs dantys ir geras sukandimas leidžia vaikui tinkamai atkąsti maistą, jį gerai sukramtyti ir nuryti, nuo to priklauso ir aiški vaiko kalba. Dantukų išvaizda daugeliui vaikučių labai svarbi jau nuo pat vaikystės. Tačiau ortodontinis gydymas gali turėti įtakos ne tik tiesiems dantims, bet ir bendrai veido išvaizdai ir bei proporcijoms.

Foto Happy nuotrauka

Kūdikėlių dailės akademija

Kelias iki pirmojo piešinio yra netrumpas. Kiekvienas bandymas paimti pieštuką – jau mažas žingsnelis pirmyn. Ir ne tik meno keliu – juk piešimas padeda raidai. Ar kada nors pagalvojote, kad piešimas yra fizinis darbas? Mažam vaikui – tikrai taip, nes reikalauja įvairiausių raumenų jėgos.

Astos Gindrėnės nuotrauka

Krikštynos pagal mažųjų taisykles

Artėjantis šiltasis metų laikas daugeliui asocijuojasi ne tik su atbudusia gamta, bet ir su viena gražiausių švenčių – krikštynomis. Vaikučio krikštynas šeimos dažniausiai organizuoja pavasarį, vasarą ar rudens pradžioje. Vieni šią šventę  rengia kuklią ir pačių artimiausių draugų ratelyje, kiti priešingai – nori didesnio susibūrimo, į kurį stengiamasi sukviesti ne tik senelius, bet ir kitus giminaičius bei šeimos narius.