Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Annos Jnkunec nuotrauka

Žindymas – gamtos dovana

Dviejų dukryčių mama Raimonda motinystės atostogose jau trejus metus. Kai pirmagimei Emilijai buvo pusantrų, pradėjo lauktis antro vaikelio. Gimė Austėja, kuriai dabar pusantro mėnesio. Visą šį motinystės laiką tęsiasi natūralus maitinimas. Dabar jau žinda abi, pasidalinusios po krūtį: viena krūtis mažylės, kita – vyresniosios sesės. Kodėl maitinti savo pienu taip svarbu, pasakoja Raimonda.

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Susikurkite kūną, kokio tik norite

Sveikatingumo aerobikos (fitneso) trenerė Justa Venslovaitytė kadaise buvo chemikė. Kartą ji nutarė patobulinti savo kūną, tačiau net neįsivaizdavo, kad kūnas taps jos darbo instrumentu, o chemijai bus ištarta „sudie“. Kalbamės su sveikatingumo aerobikos trenere, 2 metų Trojaus mama Justa.

Shutterstock nuotrauka

Teisingas skalbimas

Ekologijos pamokos nenuėjo veltui – kūdikius auginančios šeimos atidžiau renkasi buitinę chemiją, indų ploviklius, skalbimo priemones. Pasakyti, kad naudoji agresyvius indų ploviklius, kvapnius minkštiklius ar viską išbalinančius miltelius, – jau tapo blogo tono ženklu. Konsultuoja cheminių medžiagų ekspertė Laura Stančė.

 

Mindaugo Mikulėno nuotrauka

Pradinukų mokytojas

Visi kalbinti mokyklų vadovai mums sakydavo – siekiamybė, kad darželiuose ir mokyklose dirbtų kuo daugiau vyrų. Tik tada mūsų vaikai augs harmoningi. Dariui Savickui (23 m.) šis rugsėjis – jau trečias, kai jis dirbs pradinių klasių mokytoju. Ar lengva laužyti stereotipus?

 

 

 

Saulės Sielos Studijos nuotrauka

Neramus miegas

Naktiniai siaubai pasireiškia apytiksliai 3–5 proc. vaikų ir dėl savo intensyvumo dažnai tampa tėvų nerimo priežastimi. Skirtingai nuo košmarų, kuomet vaikai pabunda išsigandę, o vyresni net gali papasakoti, kas juos išgąsdino, naktinio siaubo epizodas vyksta vaikui miegant. Jis blaškosi, gali rėkti, atlikti intensyvius kojų ir rankų judesius, net būti atsimerkęs, tačiau pati būsena labiau primena lunatikavimą.

 

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Pirmas gimtadienis – trisdešimtas skrydis!

Kelionės suaugusiesiems yra smagus nuotykis, nereikia net sakyti, kad kelionės su kūdikiu gali tikrai taip neatrodyti. Norėdami suprasti, ką iš tikrųjų reiškia keliauti su kūdikiu, pakalbinome keliaujančią mamą Donatą, kuri kartu su savo sūneliu Danieliu Jonu apkeliavo daugybę šalių ir atšventė pirmąjį gimtadienį trisdešimto skrydžio metu! Štai jų istorija …

 

Eglės Gelažiūtės piešinys

Sako – bijau vėjo!

Laba diena. Turiu drąsų, nieko nebijanti ir aktyvų 3 metų berniuką. Vieną dieną sukilo stiprus, trumpas vėjas. Medžiai linko, pavėsinėje dužo vazonai, batutas skraidė po kiemą. Vaikas žiūrėjo per langą ir labai išsigando vėjo. Dabar nebežinau ką daryti, kaip panaikinti jo baimę. Bijo eiti į lauką, jei pajaučia silpną vėją, bėga į namus, nebenori žaisti lauke, darželyje lauke sėdi prie auklėtojos. Sako – bijau vėjo! Ką daryti?

skyrybos

Asmeninio albumo nuotrauka

Eglės kantrybės pamokos  

Neseniai žurnalistė ir televizijos laidų vedėja Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė įsijungė į mamų gretas. Su vyru Dominyku jie augina 3 mėnesių sūnelį. Viename interviu Eglė save įvardino kaip naujų patirčių rinkėją. Tad kokių patirčių jai suteikė motinystė? „Fizinių nėštumo išbandymų tikrai nepasigesiu. Batų užsirišimas, lipimas laiptais, atsistojimas iš patogaus krėslo ar lovos. Visąlaik juokais vadindavau save banginiuku, nes jausmas tikrai ne iš lengvųjų“, – sako Eglė.

serga

Asmeninio albumo nuotrauka

Dvynių istorija

Mūsų skaitytojos, išpaikintos straipsnių apie ketvertukus, tikriausiai pagalvos – na ir kas čia ypatingo, dvynukai? Skaitykite toliau, ir suprasite, kodėl pakvietėme į žurnalą mamą Tomą ir jos dvynukus. Toma yra tinklaraštininkė, o tai reiškia, kad rašymas yra jos kasdienybė, – tad ir šis tekstas, surašytas jos nuo pradžios iki galo.