Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą
Studio Smile nuotrauka

Annos Jnkunec nuotrauka

Šokanti su vilkais

Kai gavome iš fotografės Anos Jankunec nuotrauką, kurioje šoko besilaukianti moteris ir milžiniškas šuo (iš pirmo žvilgsnio – vilkas, koks būna tik pasakose), daug kartų ją atsidarinėjome kompiuterio ekrane ir negalėjome atitraukti akių. Taip nuotrauka pagimdė temą – kūdikio laukimas ir augintinis.

 

shuterstock.com nuotrauka

Asmeninio albumo nuotrauka

Verkiančių vaikų taisykla

Praėjusiame numeryje pristatėme naują kūdikių auginimo metodiką – pagarbiąją tėvystę. Šiame numeryje pagarbiosios tėvystės filosofijos lektorė, projekto www.pagarbitevyste.lt; @pagarbitevyste įkūrėja Dovilė Šafranauskė papasakos apie požiūrį į vaiko verksmą. Dovilė augina 2 metų dvynukes Sofiją ir Tėją.

Saulės Sielos studijos nuotrauka

Shutterstock nuotrauka

Nuo ko pienas neapsaugos

Daugelis mamų sėkmingai maitina kūdikius krūtimi iki pusės metų. Kai kurios net ir paprasto vandens neduoda. Atrodytų idealios sąlygos apsaugoti mažylį nuo bet kokių užkrečiamųjų žarnyno infekcinių ligų, bet ar visiems tai pavyksta? Kodėl net ir kelių mėnesių motinos pienu maitinami kūdikiai vis dėlto atsiduria vaikų ligoninės užkrečiamųjų ligų skyriuje?

 

Jūratės Čiakienė nuotrauka

Mindaugo Mikulėno nuotrauka

Mama rašo dienoraštį

Dienoraštis – nauja mada ar būtinybė siekiantiems pažinti save? Rašyti dienoraštį mane skatino vaikystėje. Gal skatino ir jus? Tai daryti suaugusiame amžiuje gali atrodyti keista. Bet vis daugiau suaugusių žmonių juos rašo. Ar tai nauja mada? O gal tai tiesiog būtinybė norintiems daugiau suprasti apie save? Yra daugybė tyrimų, įrodančių, kad minčių užrašymas po sunkios dienos padeda pažvelgti į tai, kas vyko, iš šalies, įsigilinti į save, savo vaikus, įvykius, emocijas ir sprendimus.

 

 

 

Eglės Gelažiūtės piešinys

Saulės Sielos Studijos nuotrauka

Susitarimai ir ribos – raktas į ramią vaikystę

Kaip susitarti ir šeimoje išlaikyti susitarimus bei ribas, pataria psichologė, knygų tėvams apie vaikų auklėjimą ir ugdymą bendraautorė Asta Blandė ir visuminio šeimos ugdymosi studijos „Family Lab Academy“ Kaune įkūrėja edukologė Jovita Starkutė.

 

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Asmeninio albumo nuotrauka

Ona Ditė ir Uršulė: basomis po Naująją Zelandiją

Eglė Kulvelis – mama klajoklė, kurią tik dvi mažos dukrytės Ona Ditė ir Uršulė „nusodino“ ilgesniam laikui vienoje šalyje. Ir ta šalis yra… Naujoji Zelandija: „Mus čia atvedė avantiūra. Ji prasidėjo prieš beveik devynerius metus, kuomet išvažiavome gyventi į Vietnamą, tada Tailandą, o po patirties Azijoje, prieš grįžtant į Lietuvą, dar norėjome išbandyti jėgas savo profesinėse srityse anglakalbėje šalyje. Taip atsidūrėme Naujojoje Zelandijoje“.

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Eglės Gelažiūtės piešinys

Per Europą – nameliu ant ratų

Savo kelionės įspūdžius pasakoja Evelina Simanavičiūtė. Keliaujančios šeimos šiais laikais nieko nestebina. Dauguma tėvų drąsiai renkasi keliones lėktuvais ar automobiliais. O Evelina Simanavičiūtė pasidalins patirtimi, kaip keliavo po Europą su nameliu ant ratų.

Asmeninio albumo nuotrauka

Asmeninio albumo nuotrauka

Turime laiko svajoti

Rūta ir Žygimantas Stonkai  baigė inžinerines specialybes Vilniuje ir suprato, kad jei ateitį kurs kartu, ta ateitis turėtų būti kokiame nors mažame miestelyje ar kaime. Taigi išvyko į Pasvalio rajoną, tuose kraštuose gyvena ir Rūtos tėvai. Pirmasis sūnus Uvis gimė po beveik dvejų metų gyvenimo kaime. Paskui atkeliavo ir pametinukas Ūkas. Pasakoja Rūta.

Asmeninio albumo nuotrauka

Asmeninio albumo nuotrauka

Druska – švelnioji gydytoja

Jeigu būtų gydytojų valia, jie visiems vaikams bent du kartus per metus skirtų druskų terapijos kursą. Profilaktinis haloterapijos kursas neilgas – 5 kartai, užtat jo poveikis gali būti stulbinantis. Vaikas pamirš peršalimo ligas. Kas tai per stebuklas?