Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Laimos Druknerytės nuotrauka

BAIMĖS 2 dalis. Kaip padėti baimių turinčiam vaikui.

Pirmaisiais gyvenimo metais svarbu kūdikiui užtikrinti saugumą ir ramybės jausmą. Viskas, kas šį saugumą ir ramybę trikdo, pavyzdžiui, triukšmas arba nepažįstamų žmonių atėjimas, gali sukelti baimę. Ramybę palaiko pastovi dienotvarkė, taip pat svarbu, kad kūdikiu rūpintųsi kuo mažiau žmonių ir jie būtų tie patys (pavyzdžiui, mama, tėtis ir močiutė ar auklė).

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Meilę galima užauginti

Giedrė Kaminskaitė-Salters kartu su keletu bendraminčių įkūrė Lietuvos globėjų ir įtėvių asociaciją. Giedrė su vyru Remy augina du biologinius savo vaikus – aštuonerių dukrytę Liudviką ir šešerių sūnų Herkų, o prieš dvejus metus įsivaikino Danielių. Jam tuo metu buvo dveji.

Gretos Medelienės nuotrauka

Modernaus meno galerija ketvertuko namuose

Jau trečiųjų Kalėdų laukimu gyvena Tauragės ketvertukas – sesutės Milena, Lėja, Luka ir Luknė. Jų mama Lina Strangienė jau, ko gero, žino, kas bus Kalėdų Senio maiše, – įvairios piešimo priemonės. Dabartinis trimečių sesučių etapas – piešti visur ir viskuo. „Galėčiau pakabinti lentelę, kad Tauragėje irgi atsidarė modernaus meno muziejus, mūsų namuose,“ – juokiasi Lina.

 

 

Studijos G-foto nuotrauka

Kalėdų ir dar vienos gyvybės laukimas

 

Jurgitos  ir Kristupo Krivickų šeima gyvena ne tik Kalėdų, bet ir dar vieno vaikučio laukimu. Auginti penkis vaikus – gana netradicinis sprendimas. Apie tai kalbamės su Jurgita. „Šį nėštumą mes planavome. Po Augusto, žinoma, kurį laiką buvo baimės. Kai Augustui buvo pusė metų, dalyvavome Pieno banko renginyje, ir mums gydytojas R. Kėvalas draugiškai pasakė: „Tai lauksime sugrįžtant su penktu“. Mes abu su Kristupu atsakėme: „Gal nebe…“ Bet gydytojas patikino, kad labai maža tikimybė, jog dar kartą nėščia pasigaučiau infekciją ir viskas baigtųsi taip komplikuota“, – sako Jurgita.

 

Studijos „Foto Happy“ nuotrauka

Po slogos suskaudo ausį

 

Gydytojas otorinolaringologas dr. Virgilijus Sakalinskas – apie slogos komplikacijas. Kaip suprasti, kad sloga komplikavosi? Nors ir ne visada sloga pasmerkta komplikuotis, bet įsišaknijęs sąmojis, kad sloga gydoma baigsis per 7 dienas, o negydoma – per savaitę, yra nevykęs. Nes slogos tęsinys, kuris dažniau pasitaiko vaikams, – jau sunki būklė.

 

 

 

 

 

Tatjanos Kurganovos nuotrauka

Pasikeitęs šventės scenarijus, arba kodėl vaikai per šventes suserga

 

Kiek jūs pažįstate suaugusiųjų, kurie mielai susirgtų prieš sunkų ir lemtingą darbo laikotarpį? Tad labai nesistebėkite, kodėl prieš šventes vaikai lyg tyčia ima ir suserga… Kalėdos yra virtusios švente, kuri neša ir visuotinį džiaugsmą, ir daug nusivylimų. Pasiruošimas šventėms padeda pamiršti žiemos šaltį, ilgus, tamsius vakarus. Prieš kiekvienas Kalėdas parduotuvėse apsilanko labai daug žmonių, kurie džiaugiasi radę dovanų artimiems žmonėms ir susierzina, kuomet neranda to, ko ieškojo.

 

 

Ingos Judge nuotrauka

Dviejų juostelių diena

Kai išpopuliarėjo nėštumo testai, kalboje net atsirado naujas žodžių junginys – „dvi juostelės“. Išgirdę šiuos žodžius, visi jauni tėvai greitai susigaudo, apie ką kalbama. O kiek emocijų sukelia tų juostelių laukimas… Ginekologė Linda Širšinaitienė atsako į skaitytojų klausimus apie nėštumo testus ir jų patikimumą. Nėštumo testai gali būti kelių rūšių: kasetė, pieštukas, juostelė, puodelis. Visų tikslumas panašus (pasak gamintojų) – apie 99 proc. Nėštumo testą rekomenduojama atlikti praėjus savaitei po vaisingų lytinių santykių. Tada nėštumo testas jau gali būti teigiamas. Tiksliausiai testas rodo 7-10 dienų po pastojimo.

Saulė sielai nuotrauka

Dovanų karštligė: kaip neperdegti

„Mūsų šeimoje gyvuoja tradicija dovanoti nemaža dovanų vienas kitam ne tik per Kalėdas, bet ir daugeliu kitų progų. Vaikai prie to yra pripratę, tačiau pastebėjome, jog jie vis dažniau susierzina, jeigu gautos dovanos – ne tokios, kokių tikėjosi. Kalėdos virsta apgautų vilčių švente“. Jums girdėta ši mintis?

 

serga

Studio Smile nuotrauka

Du iš karto

Per šiuos metus mamos įrodė, kad žindyti galima visur, – prie ežero, sporto salėje ar net oro uoste. Paskutiniame šių metų numeryje norime pakalbėti apie dvynukų žindymą. Šios fotosesijos herojė Karolina pasakoja:  „Dvynukai mūsų šeimoje buvo labai laukti ir kiek netikėti. Nesitikėjome dviejų, nors iš mano tėčio pusės yra dvynių, o aš vaikystėje labai svajojau apie dvynukus. Suaugusi ir supratusi atsakomybę, tokių svajonių atsisakiau. Bet jau buvo per vėlu, matyt. Vaikystės svajonės išsipildė, ir į mūsų šeimą atėjo Robertas ir Antanas“.