Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Asmeninio albumo nuotrauka

Animacinis filmas … mamoms?

Stereotipiškai mąstant, animacija skirta vaikams. Juk vaikų mes negalime atitraukti nuo ekranų, kai rodomi jų mėgstami serialai ar filmukai. Bet šįkart kalbiname filmų kūrėją Birutę Sodeikaitę, kuri kuria animacinius filmus suaugusiesiems, ir jų tema – motinystė, moters virsmas ir patirtys. Birutė pati yra mama, augina 3 metukų Fridą ir 9 mėnesių Henriką.

 

 

Studijos „lopšio sakmės“ nuotrauka

Pilnos rankos laimės

Apie dvynukų ir trynukų fotosesijas pasakoja naujagimių fotografė Vilma Šeškuvienė iš naujagimių fotostudijos „Lopšio sakmės“: Rytas, kai į fotosesiją atvyks dvynukai, yra kitoks. Jau iš vakaro dėlioju galimus fotosesijų scenarijus, ryte pabudus mintys tęsiasi. Žinau, trauksiu nuo lentynos viršaus didesnį pintą krepšelį, skirtą dvynukams, kad vystymo juostų, drabužėlių, kepuryčių ir galvajuosčių panaudosiu dvigubai daugiau, kad ir jėgų bus panaudota dukart daugiau.

 

 

 

Shuterstock.com nuotrauka

Gediminas, ir tuo daug pasakyta

Miglė (vardas pakeistas) sutiko papasakoti savo istoriją be pavardžių ir nuotraukų. Tai vis tiek yra žygdarbis, nes prisiminti tai, ką teko iškęsti, nebesinori. Miglei 35 metai, sukūrusi antrą šeimą. Pirmoji santuoka, deja, sugriuvo, nes skausmas ir neigiamos emocijos santykius veikė kaip pleištas. Miglė patyrė tris vėlyvus persileidimus. Buvo gydytojų, kurie neslėpė – išnešioti gali taip ir nepavykti.

 

 

 

 

Pexels.com nuotrauka

Kūdikiui užsikimšo nosis

Visi žinome, kokia nemaloni savijauta, kai bėga nosis. Bet mes, suaugusieji, galime išsišnypšti, galų gale – tikrai neuždusime, nes mokame kvėpuoti per burną. Užtat mažam vaikučiui sloga gali būti tikras išbandymas. Pagal visus logikos dėsnius, pirmųjų mėnesių kūdikiai turėtų nesirgti peršalimo ligomis. Galima pajuokauti, kad būtent kūdikiai laikomi itin šiltai aprengti ir apkloti, tad neturi jokių galimybių peršalti. Tačiau visi žinome, kad peršalimo ligos taip vadinamos nebūtinai dėl to, kad žmogus sušąla.

 

 

Shutterstock.com nuotrauka

Mamyte, nupirk man kompiuterį

 Savaitgalis. Visa šeima – mama Vesta, vyras ir du jų šešių ir vienuolikos metų vaikai – ruošėsi susitikimui su draugų šeima. Susitarta, kad jie susitiks populiarioje miesto kavinėje. Kadangi susitikimas buvo skirtas po pietų ir visi jau buvo pavalgę, prieš išeidama iš namų visa šeima susitarė, kad šiame susitikime jie išleis 20 eurų – po penkis eurus kiekvienas. Tiek turėtų užtekti desertui.

 

 

 

 

 

Dobiliuko foto nuotrauka

Kūdikių maudymo laisvė

Kūdikių maudymas – ta sritis, kurioje per pastaruosius 30 metų įvyko didžiausias proveržis. Nuo griežtų normų iki visiškos laisvės. Liko tik „proto“ ribos. Sudie, taisyklės Jeigu paklausite savo mamos, kaip ji maudė jus, kai buvote kūdikis, net sunku bus klausytis. Koks tai buvo iššūkis visai šeimai, nes vienam žmogui kūdikį vargu ar buvo įmanoma išmaudyti. Sėskime į laiko mašiną.

Asmeninio albumo nuotrauka

Nėštumas ir sėdimas darbas

Vis dažniau girdima sąvoka „karantininis nėštumas“. Besilaukiančios moterys mažiau juda, o daugiau laiko praleidžia sėdėdamos.  Sertifikuota nėščiųjų ir gimdyvių trenerė Gerda Danylaitė dalinasi patarimais ir sukaupta savo bei klientų patirtimi.  Gerda savo idėjas skleidžia platformoje „MasterMama.lt“, o apie jaunų mamų reikalus išmano puikiai, nes viską pasitikrina pati, – kaip 2 vaikučių mama.

Shutterstock.com nuotrauka

Pramoninė dieta 

Ar žinote, kad prieš 100 metų suvalgyta duonos riekė ar grietinės šaukštas buvo visai kitokios kokybės, nei dabartiniai?  Mokslininkai sutaria, kad esminis žmogaus sveikatos komponentas yra „geros formos“ žarnyno mikrobiota. Deja, šiuolaikiniame maiste vis labiau mažėja naudingų mikroorganizmų, kuriuos žmonės gauna iš maisto. Maistas dabar vis mažiau gyvas, jame trūksta gerųjų bakterijų.

 

Asmeninio archyvo nuotrauka

Tik 1 valanda per dieną

Kiek vaikas turi išmiegoti per dieną, mes žinome. Taip pat – kiek kartų valgyti, kiek būti prie kompiuterio. O kiek per dieną vaikas turi judėti?  Specialistai sako – bent 1 valandą. Tai daug ar mažai? Kalbamės su vaikų sporto treneriu dr. Kęstučiu Bunevičiumi. Kęstutis įkūrė Kaune ir Klaipėdoje veikiančią vaikų sporto akademiją „Startukas“, kurioje sportuoja vaikai nuo 2,5 iki 13 metų. Pokalbio metu ne kartą nuskambėjo mintis, kad sportas vaikui neturi būti rezultatų siekimas, o laimės ir džiaugsmo suteikianti veikla.