Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Studijos Smile nuotrauka

Dygsta dantukai: drama visai šeimai

Dantukų dygimas – nemenkas iššūkis šeimai, nes kūdikis pasidaro irzlesnis, blogiau valgo, prasčiau miega. Tik nedidelė dalelė kūdikių nė kiek nesureaguoja į dykstančius dantis. Pieninių dantų užuomazgos susidaro dar iki gimimo. Apie 4,5–6 mėn. apatiniame žandikaulyje pradeda kaltis pirmieji dantukai. Iš pradžių matyti kietoki iškilimai, kurių dydis ir forma atitinka būsimų pieninių dantų vainikus.

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Pirštukų lavinimo žaidimai

Visi prisimename vaikystės žaidimą „Viru viru košę“. Kiek juoko būdavo, kai „pelytė bėgdavo vandenėlio“, mama kutendavo mus, o mes bandydavome kutenti mamą. Norėdavome, kad šis žaidimas vis tęstųsi ir tęstųsi. Dabar šį žaidimą galėtume priskirti smulkiosios motorikos lavinimo žaidimams. Ir ne veltui, nes moksliškai įrodyta, kad kuo daugiau vaikas turi veiklos su pirštukais, tuo labiau vystosi jo smegenys. Tai puiki žinia.

Veronikos Gendrikienės nuotrauka

Švenčianti gimdymo šventę

Akušerės Ramintos Kabelkaitės elektroninio pašto adresas yra [email protected] 28 metų moteris – jau 3 vaikų mama, visus juos pagimdė namuose, dėl gimdymų metė chemijos studijas ir tapo akušere. Kaip pokalbio įžangai informacijos daugiau nei pakankamai. Kalbamės su žavia, gyvenimo džiaugsmu trykštančia gimdymų deive.

 

Orinto Balinskio nuotrauka

Kaimo mitų griovėjai

Kai Rasa ir Audrius prieš 16 metų nusipirko seną degusią sodybą vienkiemyje, toks sprendimas aplinkinius glumino, tačiau jaunos porelės akys žibėjo. „Iki šiol nė vieną kartą nepasigailėjome savo sprendimo apsigyventi kaime“, – sako miestiečiai, tapę tikrais kaimiečiais.

 

 

Indrės Dambrauskės nuotrauka

Jauniausi influenceriai

Socialinių tinklų vartotojai gali nebepirkti vitamino C – jiems gerų emocijų su kaupu atseikėja Viktorija Paltanavičienė iš Panevėžio. Moteris feisbuko ir instagramo paskyrose dalinasi savo vaikučių kasdienybės akimirkomis. Viskas būtų labai įprasta, jei ne viena detalė – Viktorija su vyru Andriumi augina ketvertuką!

 

 

 

 

Annos Jankunec nuotrauka

Vaikas turi kirmėlių

„Jūsų vaikui helmintozė“, – sako gydytojas. Išvertus į žmonių kalbą, tai reiškia – vaikas turi kirmėlių. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis įvairiomis helmintozėmis yra užsikrėtę mažiausiai 24 proc. visų pasaulio gyventojų. Labiausiai helmintozės paplitę Afrikoje, Rytų Azijoje, pietiniuose Amerikos regionuose. Lietuvoje kasmet helmintozėmis suserga per 30 000 žmonių, daugiausiai 3–12 m. vaikai.

Aurelijos Bacevičienės nuotrauka

Nėštukė lėktuve

Liaudyje populiarus posakis „nėštumas  – ne liga“, bet vis dėlto skristi lėktuvu besilaukiant reikėtų tik tada, kai tai tikrai būtina. Tačiau naivu būtų to tikėtis šiais laikais, kai visas pasaulis pasiekiamas ranka. Nereikia pamiršti, kad ne tik skrydis, bet ir kiekviena kelionė, oro sąlygų pasikeitimas, nuovargis, svetimos šalies mikroklimatas, neįprastas maistas, neįprastas dienos režimas, galų gale – mums neįprasti virusai, bakterijos ir kiti mikroorganizmai sukelia didelį stresą organizmui.

skyrybos

Foto Happy nuotrauka

Kokio darželinuko laukia auklėtojos

Rašydami apie darželinukų adaptaciją, dažniausiai kalbiname psichologus, na, dar pediatrus (kaip apsaugoti nuo ligų). Šį kartą išklausykime žmogaus, kuris bus arčiausiai vaiko – auklėtojos. Apsisprendus vaiką vesti į darželį, kyla daug klausimų: Kaip vaikui seksis priprasti ir pritapti prie naujos aplinkos? Ar auklėtoja mylės vaiką? Kiek laiko truks vaiko adaptacija? Vienas iš adaptaciją lengvinančių veiksnių yra tinkamas vaiko paruošimas eiti į darželį. Aišku, svarbiausia  patiems tėveliams nusiteikti vaiką išleisti į darželį ir pasitikėti auklėtojomis. Kaip tai padaryti?

serga

Saulės Sielos Studijos nuotrauka

Naujas derlius: gydo ir sargdina

Visų tėvų bei senelių pareiga Nr.1 – kad derliaus sezono metu vaikas suvalgytų kuo daugiau šviežių vaisių, uogų ir daržovių. Vaikų ligų gydytojas dr. Algimantas Vingras pataria, kokių klaidų nedaryti, kad sveikatos stiprinimas nesibaigtų viduriuojant. 10 paprastų patarimų, kad vasaros gėrybės nesusargdintų vaiko.