Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Asmeninio albumo nuotrauka

Vaida keliauja

Šią vasarą atostogaujame kitaip, nei daugelis mūsų buvome įpratę. Nebeliko tolimų kraštų ir „viskas įskaičiuota“, tačiau liko galimybė atidžiau patyrinėti neatrastas gimtojo krašto vietas. Keliautoja Vaida Strolienė tai daro jau daug metų ir savo patirtimi mielai dalinasi su jumis. Vaidos ir Artūro Strolių šeimoje auga trylikametis sūnus Jonas ir dešimtmetė dukra Liepa.

 

 

 

Pexels.com nuotrauka

Mityba ir vaisingumas

Tikriausiai ne vienas yra sau pateikęs klausimą: kodėl anksčiau vaisingumo problema nebuvo tokia svarbi? Daugelio mūsų seneliai, proseneliai yra kilę iš gausių šeimų. Tais laikais beveik kiekviena šeima buvo daugiavaikė, 3–7 mažyliai buvo norma. Itin retais atvejais šeimos apsiribodavo vienu vaiku, o nevaisingumo klausimas paliesdavo vienetus.

 

 

Saulės Sielos Studijos nuotrauka

Kaip padėti vaikui labiau pasitikėti savimi?

Vaikystėje dauguma vaikų susiduria su pasitikėjimo savimi iššūkiais. Pasitikėjimo savimi trūkumas lemia visas gyvenimo sritis: gebėjimą mokytis ir bendrauti mokykloje, džiaugtis laisvalaikio užsiėmimais, o kas svarbiausia – džiaugtis savimi, kaip harmoningu, kūrybingu, produktyviu, sėkmingu žmogumi suaugus. Mūsų, tėvų, pareiga – padėti vaikui užsiauginti pasitikėjimą savimi.

.

 

 

Eglės Gelažiūtės piešinys

Nekalbadieniai

Vienos šeimos pykstasi garsiai, kitos tyliai. Ir dar neaišku, kas skaudina labiau – užgaulūs žodžiai ar ledinė tyla. Ar jūsų šeimoje būna nekalbadienių? Tyla tikrai ne visada gera byla, jei ji naudojama kaip konfliktų sprendimo būdas. Nekalbėjimas veda į destrukciją, į dar didesnius konfliktus. Tai yra tam tikros formos agresija. Mes daugiau žinome apie ekspresyviąją agresiją, kai daužomos lėkštės, žmonės mušasi, rėkia vienas ant kito. Ir suvokiame, kad tai negerai, toks elgesys netinkamas. Bet juk tylėjimas žeidžia ir kelia vidinę sumaištį labai panašiai, o neretai ir dar labiau, gal tik rafinuotesne forma.

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Galbūt dabar į pasaulį nori ateiti tavo geriausias draugas

Akušerė Raminta Kabelkaitė savo FB profilyje Motinos dienos proga parašė įrašą apie prieš 4 metus ją ištikusią dramą – neplanuotą nėštumą. Tuomet viskas atrodė sudėtingai: du maži vaikai, klibantys santykiai su vaikelio tėvu, nebaigtos studijos, visų svajonių ir planų griūtis. Tačiau Ūlos gimimą mama dabar laiko geriausiu gyvenimo nutikimu.

 

 

 

 

Akvilės Razauskienės nuotrauka

Karantino pamokos gmdymo namuose

Lauktis ir gimdyti per karantiną – šios patirtys palietė  tūkstančius Lietuvos moterų ir gausybę medikų. Prisiminkime šį visus sujaudinusį etapą, nes kai kurios per karantiną įvestos naujovės liks dar ilgam. Šį straipsnį įkvėpė fotosesija iš ciklo #GyvenimasKarantine, kurį kūrė fotografai Akvilė ir Tomas Razauskai. Jie nufotografavo jaudinančias akimirkas, kaip moteris, gimdžiusi be vyro, rodo jam per gimdymo namų langą ką tik gimusius dvynukus.

Ramunė Janušė photography

48 – puikus amžius tapti mama

Kada moteriai tapti mama? Turbūt tada, kai gamta leidžia tai daryti. Brandi motinystė gali kelti net euforiją. Taip sako ketvirto vaikučio sulaukusi 48-erių metų Jurga Valery. Jurga sutiko pasidalinti savo patirtimi ir padrąsinti kitas mamas. „Pirmą sykį mama tapau beveik dvidešimt dvejų. Dabar mano vyresnėlei Karolinai 27-eri, ji dizainerė, viduriniajam Ernestui 25-eri, jaunėliui Henrikui 22-eji. Šis nerealusis mano trejetas vis dar mėgaujasi pavasariu ir laisve. Tad anūkų dar neturiu“, – sako Jurga.

Daivos Sirvydienės nuotrauka

Papildomas maitinimas gabaliukais – ar neužsprings?

Pagaliau kūdikių mamos sulaukė tikros dovanos – lietuvių kalba išleistos knygos apie papildomą maitinimą gabaliukais. Išvertus Baby Leg Weaning – kūdikio vadovaujamas primaitinimas. Gavome leidimą išspausdinti šios knygos ištrauką. „Daug tėvų (ir senelių, ir kitų žmonių) nerimauja, kad valgydami patys kūdikiai gali paspringti. Tačiau jei kūdikis sėdi tiesiai ir gali pats kontroliuoti valgymą, springimo tikimybė maitinant gabaliukais nėra didesnė nei maitinant šaukštu. Net ir priešingai – tampa mažesnė“, – rašoma knygoje.

Pexels.com nuotrauka

Kaip nuraminti dirglų žarnyną

Žodis „dirglus“ apjungia daug ne itin malonių savybių. Greitai susinervina, gali neadekvačiai pasielgti, su juo reikia elgtis atsargiai, kad nekiltų konfliktas. Visi turime tokį bendradarbį ar kaimyną. Medicinoje „dirgliu“ gali būti vadinamas žarnynas, o liga, apie kurią kalbėsime šiuose straipsniuose, – dirgliosios žarnos sindromu. Toliau rašysime DŽS. Pokalbiui pakvietėme gydytoją gastroenterologę, kuriai konsultuoti dėl DŽS – kasdienybė. Gydytoja dirba Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, taip pat konsultuoja „Medicinos diagnostikos centre“ ir „Northway“ klinikoje.