Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Laimos Druknerytės nuotrauka

Broliai ir sesės: tarp meilės ir neapykantos

 

Ankstyvoje vaikystėje turėti brolį ar sesę neatrodo joks privalumas. Juk tai tas žmogus, su kuriuo reikia dalintis savo saldainiu ar tėvų dėmesiu, kuris atima mylimiausią žaislą ir dar (galbūt) kaukšteli per galvą. Paauglystėje mergaitėms dažnai kyla noras turėti vyresnį brolį: būtų, kas apgina, palydi, o gal dar būtų galima susipažinti su jo draugais? Tiesa, panašaus amžiaus sesė neatrodo toks geras sprendimas, nes su ja tenka dalytis savo drabužiais ir kosmetika. Bet sesė gali būti artimiausias žmogus, su kuriuo galima aptarti tai, apie ką nedrąsu pasakyti mamai.

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Kuo vilioja dailusis čiuožimas?

Dailusis čiuožimas Lietuvoje niekada nebus toks populiarus, kaip krepšinis, bet su kiekviena naujai atidaryta ledo arena čiuožiančiųjų vis daugėja. Tai būtent ta sporto šaka, kuria vaikai gali pradėti užsiiminėti labai anksti. Sakoma, kad geriausia pradėti lankyti dailųjį čiuožimą nuo 4–5 metų, bet kartais tėveliai atveda ir dvimetinukus, kurie sėkmingai

serga

serga

Tatjanos Kurganovos nuotrauka

Kaip prižiūrėti gerklę

Pirmiausia reikėtų patikslinti kai kuriuos terminus. Kalbėdami apie kvėpavimo takus, dalį jų vadiname gerkle. Būtina skirti ryklę nuo gerklų. Ryklė – tai viršutinė kvėpavimo takų dalis, kuri dar dalyvauja ir ryjant maistą. Jos paraudimą gali pamatyti kiekvienas, tuo tarpu gerkloms apžiūrėti prietaisus turi ir juos valdo tik otorinolaringologas – jis supranta ir to paraudimo skirtumus.

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Du su puse globotinio

Telšiečių Sonatos ir Ernesto Indriuškų šeima juokauja, kad globoja du su puse vaiko. Dvylikametis Mantas kartu jau beveik dešimt metų, dvejais jaunesnė Mėta prisijungė prieš gerą pusmetį. O Manto sesutė Sima (14 m.), gyvenanti su  savo tėčiu, dažnai lieka nakvoti savaitgaliais. Taigi – du su puse vaiko. O patirtų išgyvenimų, nuotykių ir dramų tiek, kad galima būtų knygą parašyti. Apie tai pasakoja mama Sonata.

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Adrenalino prieskonis

Kai Vilniuje pamatysite elektriniu paspirtuku skriejančią Jolantą Leonavičiūtę, sunkiai patikėsite, kad ši jauna moteris – paauglio sūnaus mama. Televizijos projektų dalyvė ir kūno rengybos trenerė Jolanta augina trylikametį Danielių. „Danieliaus laukiausi būdama studentė – tuo metu studijavau M.Riomerio universitete teisę. Nesportavau taip aktyviai, kaip kad dabar. Tiesa, mokykloje lankiau daugybę būrelių, išbandžiau orientacinį sportą, bėgiodavau, priklausiau turistų klubui, labai mėgau važiuoti dviračiu. Tik po gimdymo atradau sporto klubus, iš pradžių – grupinius užsiėmimus“, –  pasakoja Jolanta.

 

 

 

 

 

Jūratės Čiakienės nuotrauka

Tiesa ir mitai apie pirmąją košę

Papildomo maitinimo rekomendacijos koreguojamos maždaug kas 5 metus. Nebūtinai mama ar močiutė jums patars atgyvenusių dalykų. Net mamų forumo draugė, įsiregistravusi prieš kelerius metus, gali nežinoti naujausių tendencijų. Skaitykite mitus apie pirmąją košę. Konsultuoja vaikų gastroenterologas dr. Vaidotas Urbonas.

 

 

Foto In nuotrauka

Linksmosios naktelės

„Nors mano sūnui jau dveji metukai, dar nė vienos nakties jis neišmiegojo neprabudęs“, „Mūsų sūnus vidurnakty atsistoja savo lovelėje ir nori su mumis žaisti“, „Dukra užmiega tik tuomet, kai kambaryje dega naktinė lemputė“.  Statistikos duomenimis, maždaug pusei vaikų nors ir retkarčiais, bet vis dėlto sutrinka miegas, o tai šeimoje kelia įtampą. Konsultuoja psichiatrė Aurima Dilienė.

Laimos Druknerytės nuotrauka

Dykuma vaikų kambaryje

Šildymo sezono metu daugelyje namų oras būna per sausas. Senovinės priemonės – ant radiatorių kabinami drėgni rankšluosčiai ir kambariuose džiovinami skalbiniai orą dar labiau gadina, nes jis tampa priplėkęs, negaivus. Kaip sukurti idealų kambarių orą?

 

serga

Tatjanos Kurganovos nuotrauka

Prieš virusus be chemijos

Praėjo laikai, kai vos vaikui sučiaudėjus mamos bėgdavo į vaistinę tablečių ar mikstūrų. Dabar mamos garbės reikalas – tausoti vaikučio organizmą, neapkrauti jo gležnų kepenų vaistais, o stengtis ligoms atsikirsti be chemijos. Konsultuoja kūdikių priežiūros specialistė Giedrė Veličkienė.