Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Asmeninio albumo nuotrauka

Su žindymo vėliava rankose

Taip viena mama pavadino savo pasakojimą apie sunkų, skausmingą, daug valios pareikalavusį savo žindymo kelią. „Ėjau tuo keliu su žindymo vėliava rankose, ir nugalėjau“, – sakė ji. Žindymo vėliavą nešti padeda ne tik metodiniai straipsniai apie laktaciją, žindymo konsultantų patarimai ar slaugytojų įteikta brošiūrėlė. Svarbiausias žindant yra psichologinis palaikymas, bendrystės pojūtis. Tam skirta tarptautinė žindymo savaitė, kuri kasmet būna rugpjūčio 1–7 dienomis. Šiemet žindymo savaitės šūkis – „Žindymas – gyvenimo pamatas“. Šios savaitė proga kuriamas įspūdingas nuotraukų ciklas. Kai rengėme žurnalą spaudai, vyko patys didieji darbai – fotosesijos, derinimai.

 

Simonos Tiškės nuotrauka

Paskendęs savo prakaite

Prakaitavimas – normali organizmo būklė, tačiau labai dažnai ji tėvams kelia nerimą. O jeigu vaikas prakaituoja per daug? Galbūt tai ligos požymis? Prakaituodamas organizmas reguliuoja kūno temperatūrą, nes prakaitas, garuodamas nuo odos paviršiaus, sukuria vėsinimo efektą. Karštomis vasaros dienomis nepamirškite, kad su prakaitu netenkama ir elektrolitų, todėl šis normalus procesas gali tapti pavojingas, jei neatkursite netektų elektrolitų pusiausvyros! Karštomis dienomis gaivintis reikia ne tik ledais ir arbūzais, labai svarbu išgerti pakankamą mineralinio vandens kiekį.

Jūratės Čiakienės nuotrauka

Ar tikrai viskuo kalti pilvo diegliai

Apie kūdikių pilvo dieglius informacijos tikrai apstu, tačiau ji pasikartojanti, o dažnai ir morališkai pasenusi. Mat pasaulyje nuolatos vyksta stebėjimai ir tyrimai, atrandama naujų įžvalgų, jos spausdinamos tarptautiniuose medicininiuose žurnaluose. Naujausia informacija dalinamės su jumis – gal rasite tai, ko dar nebuvote girdėję.

 

 

Saulės Siela nuotrauka

Osteopatija: kvietimas susipažinti su savo vaiku

 Osteopatija dabar „ant bangos“, skaitytojos prašo apie tai parašyti. Kas tai per gydymo būdas, jei galima kreiptis turint beveik visas pasaulio diagnozes, o gydoma tik pokalbiais ir glostymais? Kaip įprasta, gydytojai, kuri sutiko duoti interviu, pirmiausia nusiuntėme bendro pobūdžio klausimų. O pokalbis nuvingiavo visai kitur. Tikimės, bus įdomu skaityti, nes kalbėti buvo labai labai įdomu.

 

Simonos Tiškės nuotrauka

Vasaros mitai

Mūsų elgesį gamtoje neretai lemia kažkada išgirstos, bet ne visada pagrįstos nuostatos. Kas tiesa, o kas ne? Jeigu vaikas paims į rankas varlę, jo odą nusės karpos? Ne. Apie paslaptingas varliagyvių savybes sukelti karpuotumą ginčytasi ne vienąsyk. Pastarojo meto moksliniai tyrimai įrodė, jog vargšės amfibijos – niekuo dėtos. Karpos – liga, kurią sukelia žmogaus papilomos virusai. Dabar yra aprašyta per 70 skirtingų papilomos virusų, kurie pažeidžia odą, lytinių organų gleivinę, virškinimo sistemą, gerklas. poreikį būti šalia mamos.

 

 

 

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Penktasis laukimas

 Su kolege, žurnaliste Ingrida Lauciuviene esame pažįstami seniai. Po studijų Ingrida dirbo televizijoje, tad „Mamos žurnale“ ją kalbinome kaip laidos mamytėms vedėją. Paskui įkūrė privatų, sveiką gyvenimo būdą propaguojantį darželį ,,Augueko Dūzginėlis“, iš kurio esame parengę ne vieną temą. Galų gale prieš kelerius metus Ingridą kalbinome kaip keturių vaikučių mamą – šeima augino du paauglius ir susilaukė dviejų mažiukų. Šįkart Ingrida Lauciuvienė vėl svečiuojasi mūsų redakcijoje ir žurnalo puslapiuose, nes pakeliui penktasis vaikelis. Apie didelės šeimos kasdienybę, prioritetus ir visuomenės požiūrį į tokias šeimas pasakoja pati Ingrida.

 

 

Austėjos Vepštaitės nuotrauka

Laikini geriausi namai

Visus metus rašome apie šeimas, kurios, turėdamos savo vaikų, ryžosi įsivaikinti ar tapti ilgalaikiais globėjais. Šįkart kalbamės su Ievos ir Žilvino Karpių šeima. Jie ne pirmą kartą svečiuojasi „Mamos žurnale“ – kalbinome juos, kai prieš keletą metų Lietuvoje pirmieji įkūrė lauko darželį. Šiuo metu šeima vadovauja jau trims tokiems darželiams Vilniuje ir Kaune, nuo rudens pradės veikti ir pradinė lauko pedagogikos mokykla.

Ievajazzphotography nuotrauka

Laukimas, pilnas šokolado

Vasarą pagrindinė pokalbių tema būna: ar jau atostogavote ir kur keliavote? Šįkart to paklausėme atlikėjos Anželos Adamovič-Gečienės, kuriai ši vasara ypatinga, nes su vyru Žygimantu laukiasi pirmagimio: „Jau geras mėnuo, kai grįžome iš Ispanijos, kur su Žygimantu praleidome savaitėlę. Prieš kelionę pasikonsultavau su savo gydytoja, gavau jos „palaiminimą“, kad viskas gerai, ir po Europos šalis tikrai galime keliauti. Žinoma, norėjome kur nors toliau, pavyzdžiui, į Afriką, bet tada būtų reikėję papildomų skiepų, o nėščiai moteriai tai nerekomenduojama“.

Eglės Gelažiūtės piešinys

Darželio naujokas tirta iš baimės

Dažnai tėvai su siaubu prisimena pirmąsias vaiko savaites darželyje. Į darželį tėvai vaiką atveda manydami, kad jis labai socialus. Savaime aišku, jie tikisi, kad jis čia jausis puikiai vos ne nuo pirmos dienos. Daugybė tėvų supanikuoja susidūrę su pirmosiomis vaiko ašaromis ir pasipriešinimu. Darželio lankymas tokiais atvejais neretai pasibaigia kelių savaičių košmaru, o darželio idėja atidedama neribotam laikui.