Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Studio Smile nuotrauka

Trys gimdymai tą pačią dieną

Artimieji juokauja, kad Sabina Ovzdej turėtų patekti į Gineso rekordų knygą. Kažin, ar dar pasaulyje yra moteris, kuri būtų pagimdžiusi tris savo vaikus tą pačią dieną? Prieš 16 metų rugpjūčio 12-ąją Sabina pirmąkart tapo mama, pagimdžiusi sūnų Damjaną. Dar po šešerių metų rugpjūčio 12-ąją susilaukė dukrytės Stelos. O šiemet rugpjūčio 12-oji šeimai padovanojo trečią vaikelį – Amadėją.

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Laimės namai Žemuogių gatvėje

„Esame šeima, kuri pasirinko ramų gyvenimą gamtoje. Bet taip jau atsitiko, kad tiek prisipildėme tos ramybės, gėrio, kad atėjo noras pasidalinti su kitais. Pagaliau suvokėme, kad gyvenimo tikslas yra duoti. O kuo galėtume dalintis? Tuo, ką mokame, žiniomis, bendravimu, savo namų šiluma, patirtimi, ramybe“, – taip savo tinklapyje prisistato Aušra ir Rolandas.

 

 

 

Pexels.com nuotrauka

Kaip ištverti nuolatinę miego stoką?

Tegul miegas tampa jūsų prioritetu. Dažnai atrodo: et, ir šiandien negalėsiu pamiegoti dieną, nes jau susikaupė kalnas nelygintų drabužių, kelios dienos neplautos grindys, o dar norisi įlįsti į internetą, paskaityti, kaip gyvena bendraamžių vaikučių mamos, sužinoti, ar joms irgi taip pat trūksta miego, kaip ir man… Stop!

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Kodėl Giedrė myli afirmacijas

Trijų vaikų (10 m. Nedos,  4 m. Emilės ir 1,7 m Karolio) mama Giedrė Jurkienė pasiūlė įdomią temą – kaip jos šeimoje pasiteisino pozityvios žinutės (afirmacijos). „Dirbu apskaitos ir finansų srityje, o laisvalaikiu širdis kviečia pasinerti į pozityviosios psichologijos, dvasinio tobulėjimo platybes. Myliu afirmacijas. Jos įnešė gražių patirčių į mano ir šeimos gyvenimą“, – sako Giedrė. Moteris pasakoja apie didįjį savo atradimą.

 

Juditos Vadeikės nuotrauka

Svarbu nenuskęsti cukraus jūroje!

Sveikos gyvensenos konsultantė, dietistė ir populiari tinklaraštininkė Indrė Trusovė šiais metais antrąkart tapo mama. Jie su vyru Ryčiu susilaukė sūnelio Deno, kuriam dabar pusė metukų. Pirmagimei Amandai – penkeri. Indrė sako, jog per abu nėštumus priaugo lygiai tiek pat – po 14 kilogramų. Kadangi anksčiau pati yra turėjusi problemų dėl svorio, Indrė suvokia, kad lieknas, sveikas kūnas – ne visiems yra tiesiog duota genų ir gamtos.

 

 

 

 

Irmos Martinkėnienės nuotrauka

Imunitetas Covido fone

Jau daugiau nei pusę metų labiau plauname rankas, vengiame kontaktų ir esame su kaukėmis. Ar saugodamiesi Covido kartu apsisaugosime ir nuo visų kitų virusų? Gripo virusai, meningokokai, pneumokokai, rinovirusai, rotavirusai, adenovirusai, norovirusai ir visi kiti virusai niekur nedingo ir nedings. Visos įprastinės infekcijos išliko, ir mes, gydytojai, jas kasdien matome savo darbe. Galėtume ligų nesisaugoti nebent tada, jei pasiryšime amžinai likti izoliacijoje, bet to, žinoma, nebus.

Dobiliuko Foto nuotrauka

Kava kvepiantys atradimai

Grupės „69 danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė šiemet antrąkart tapo mama. Apie dukras Mariją (13 metų)  ir Evą (6 mėnesiai) bei sveiką gyvenimo būdą kalbamės su Ingrida. „Tinklaraštis atsirado prieš kelerius metus iš noro dalintis savo atradimais apie mitybą, sportą, principus, kuriais vadovaujuosi pati. Man poreikis gyventi sveikai neatsirado staiga – jis visą laiką buvo, visada daug sportavau, prisižiūrėjau, man visą laiką buvo įdomu gilintis, kas naudinga sveikatai“, – sako Ingrida.

Asmeninio albumo nuotrauka

Šiek tiek Holivudo rudenėjančiame Vilniuje

Jeigu šią istoriją mums rodytų per „Netflix“, žavėtumėmės režisierių išmone. Lauktume naujo sezono, o jų kol kas jau buvo 10. Realybėje tai – tikras skaitytojos Karolinos gyvenimas. Karolina Meyer – VU medicinos gydytoja rezidentė – prieš kelerius metus ištekėjo už iš Pietų Afrikos kilusiu amerikiečio Džonatano.

Pexels.com nuotrauka

Puoduke – kraštutinumai

Kol vaikas užauga, puoduko turinio problemos labai aktualios. Gydytojams perdavėme dažniausius jūsų klausimus apie viduriavimą ir vidurių užkietėjimą. Į klausimus atsako vaikų ligų gydytojas dr. Algimantas Vingras.