Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Eglės Gelažiūtės piešinys

Daužo galvą į sieną

Sūnui 2 metai. Viskas prasidėjo prieš metus, kai vaikas pradėjo daužyti galvą į sieną. Visi aplinkiniai kaip susitarę sakė: „Išaugs, nesijaudink, nekreipk dėmesio“. Bet… Daužymas tapo nebekontroliuojamas, daužo ne tik tada, kai kažko negauna, bet ir tada, kai neduodu ledų (nes serga), kad pasibaigė mėgstama dainelė ir t.t. Dažniausiai daužo šiaip sau.

 

 

 

Pixabay.com nuotrauka

Susilaukiau vaiko ir nuliūdau

Žurnale nenustatysime jums pogimdyminės depresijos, juolab jos neišgydysime, tačiau skleisti žinią apie šią būseną – būtina. Kodėl? Skaitykite mamos laišką: Moterys turi žinoti, kad susilaukus vaikelio gali būti ir ne itin gražių akimirkų. Pati esu patyrusi pogimdyminę depresiją. Sunkios formos – mane ištiko psichozė, būsena, kai žmogaus visiškai persikrauna…“

 

 

Pixabay.com nuotrauka

Mirė žiurkėnas. Skauda pilvuką

Nė vienas vaikas neužaugo be pilvo skausmų ir virškinimo sutrikimų. Net du trečdalius šių problemų sukelia nepaaiškinamos priežastys. Kai fizinės ligos nerandama, sakoma – sutrikimas funkcinis. Kalbamės su vaikų gastroenterologu prof. Vaidotu Urbonu.

 

 

Studio Smile nuotrauka

„Porcelianinis“ stuburas

Vilnietė Beata Vierikienė patyrė tikrai neeilinių išbandymų. Tačiau jos istoriją perskaityti rekomenduojame visoms  mamoms, kurios po nėštumo jaučia nugaros skausmus, kurioms tenka tampyti vežimėlį laiptais ir nešioti ne tik kūdikį, bet ir pirkinių krepšius. Mamos, jūsų stuburas – ne geležinis, saugokite jį. Beata sutiko papasakoti, kaip nugaros skausmai pakeitė gyvenimą ir kaip išmoko judėti tausodama stuburą.

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Gimė su marškinėliais

Ar esate matę kūdikį, gimusį su marškinėliais? Ir mes – ne. Vilnietės Julijos Stankūnienės pasakojimo nesinorėjo niekaip redaguoti. Tarsi iš širdies išsiliejusi jos trijų gimdymų istorija – tai deimančiukas, kokių ieškome. Mėgaukitės skaitydami.

 

 

 

 

Vabaliuko Foto nuotrauka

Kaip įamžinti krikštynas

Patarimais, kaip iš krikštynų turėti nepamirštamų nuotraukų, dalinasi fotografė Asta Gindrėnė, Dobiliuko Foto. Krikštynos – tiek tėvams, tiek vaikams viena didžiausių ir svarbiausių švenčių, kurios būna tik kartą gyvenime, palikdamos be galo gražų prisiminimą. Tądien emocijos sprogsta ir ašaromis, ir juoku, ir drebančiomis rankomis, ir apkabinimais bei nesibaigiančiomis artimųjų šypsenomis.

Pixabay.com nuotrauka

Juodasis karalius šokoladas

Dažnai sakoma, kad iš visų saldumynų mažiausia blogybė yra šokoladas. Pakalbėkime išsamiau, nuo kelerių metų jau galima duoti jo vaikams ir ką gero ar  blogo šokoladas duoda organizmui. Amerikos pediatrų akademijos vaikų mitybos ekspertai rekomenduoja vaikams iki 2 metų neduoti šokolado ir maisto nesaldinti, nes vaikai turi išmokti skirti įvairių produktų, patiekalų natūralų skonį. Konsultuoja vaikų ligų gydytojas doc. Algimantas Vingras.

Pixabay.com nuotrauka

Totaliai pavargusi

Dažnai mūsų savijauta priklauso nuo to, ar matome stiklinę pusiau pilną, ar pusiau tuščią. Jei emocinių ir energijos rezervų stiklinė pusiau tuščia, tuomet net patys artimiausi, mylimiausi, svarbiausi žmonės ar jų poelgiai pradeda erzinti.

Eglės Gelažiūtės piešinys

Kūdikio kūno kalba

Kūdikis nemoka kalbėti žodžiais, bet turi puikiausią kalbos padargą – savo kūną. Kūdikio kūno kalba pasako, kaip jis jaučiasi ir ko jam reikia. Pastebėję siunčiamus signalus, į juos reaguokite tuojau pat, nes kūdikis nemoka laukti. Mažylis, greitai sulaukęs dėmesio, pasijunta suprastas ir saugus, o mama įgauna daugiau pasitikėjimo savo veiksmais. Išlošia abu. Parengė vaikų ligų gydytojas dr. Algimantas Vingras.