Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Laimos Druknerytės nuotrauka

Į darželį nuo 4 metų?

Vasara – apsisprendimo metas 1,5–3 metų vaiko tėvams: ar dar palaikyti mažylį namuose samdant auklę, ar išleisti į darželį. Apie tai, kokios įtakos vaikų imunitetui turi ankstyvas išleidimas į darželius, pasakoja vaikų klinikos „Mama, aš sergu“ ir sveiko vaiko studijos „Mama, aš esu“ direktorė, vaikų ligų ir vaikų plaučių ligų gydytoja dr. Indrė Plėštytė-Būtienė.

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Netekus vėl surasti šeimą

 „Esu nuostabią šeimą sukūrusi, penkis vaikus auginanti mama. Būtent iš šeimos semiuosi kantrybės, išminties ir nuoširdumo“, – sako vilnietė Alina Sinicė, vaikų darželių „Baltų šalelė“ įkūrėja ir vadovė. Prieš trejus metus šeima įsivaikino dukrytę. Apie šią patirtį ir pasakoja Alina.

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Mažiausi dainininkės Katažinos fanai

Šį televizijos sezoną Katažina Zvonkuvienė buvo projekto „Du balsai – viena širdis“ komisijos nare. Komentuodama dainuojančias šeimas, ne kartą susigraudino – sako, jai labai gražu, kai dainuoja mamos su dukromis, broliai su seserimis ar seneliai su anūkais. Katažina ryžosi į sceną pasikviesti savo seserį Aliciją ir padainuoti kartu. Zvonkų dvynukai Kornelija ir Donatas projekte dalyvauti dar per maži – jiems dabar pusantrų.

 

 

Neringos Laurinavičienės nuotrauka

Ledai: viena porcija per dieną

Galbūt nuskambės kategoriškai, bet manau, kad vaikas per dieną turėtų suvalgyti ne daugiau kaip vieną ledų porciją. Kodėl? Problema ne tai, kad ledai kaloringi, ir iš kelių porcijų vaikas gaus daug kalorijų. Negauti per daug kalorijų aktualu tik tiems vaikams, kurie turi antsvorio. Beje, jų vis daugėja. Konsultuoja Vaida Kurpienė, sveikos mitybos specialistė.

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Nėštumas ir vaiknešėlis – ar suderinama?

Laukiatės dar vieno mažylio, vos vyresnėliui pradėjus ropoti ar žengti pirmuosius žingsnelius? Tai nereta situacija. Pametinukai išties šaunu, tačiau pirmieji mėnesiai, gimus dar vienam mažyliui, gali tapti rimtu iššūkiu visai šeimai. Mamos teiraujasi, ar yra būdų saugiai nešioti vyresnį vaiką nešynėje, jei pilvelyje jau auga nauja gyvybė. Išties, kai šeimoje auga vis dar nešiojimo poreikį jaučiantis mažylis, net ir laukiantis dar vieno vaikučio, norisi išsaugoti artumą ir tenkinti vaiko poreikį būti šalia mamos.

 

 

 

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Karibų berniukas

Kai Norberto mama Loreta atėjo su sūneliu į redakciją, iškart paklausėme – ar berniuko tėtis lietuvis? Berniuko bruožai buvo tokie išraiškingi! Skaitykite pokalbį su Loreta. „Su Norberto tėčiu Leonardu susipažinome salsos šokių festivalyje Manchesteryje, Anglijoje. Kaip šiandien prisimenu, jog vos jį pamačiusi susižavėjau akimirksniu, juk pirmąjį įvaizdį apie žmogų sudaro jo išvaizda,“, pasakoja Loreta.

 

Redakcijos archyvo nuotrauka

Kai gerti svarbiau nei valgyti

Artėja sezonas, kai gerti taps svarbiau nei valgyti. Patarimais apie tai, ką, ko ir kiek vaikui gerti, dalinasi docentas Algimantas Vingras. Organizmui reikalingas vanduo. Be jo neįmanoma normali medžiagų apykaita. Kuo vaikas jaunesnis, tuo jo organizmas vandeningesnis, tuo svarbiau nuolat papildyti vandens atsargas.

Laimos Druknerytės nuotrauka

Vaikas ir šuo – jie myli vienas kitą ir yra pavojingi vienas kitam

Vaikas ir šuo – jie myli vienas kitą ir yra pavojingi vienas kitam. Net jeigu šuo šeimos narys. Vilniaus kinologų draugijos pirmininkė Livija Vitkevičienė sako, jog šuns psichologija kur kas skiriasi nuo žmogaus. Esminius skirtumus turėtų žinoti ir vaikas, kad kieme ar aikštelėje sutiktas svetimas šuo nesužalotų.

Linos Ruškytės nuotrauka

Vasara ir viduriavimas

Vasarą vaikas, žiūrėk, suvalgė neplautų uogų, išgėrė senokai įpiltų sulčių, ir jau prašosi į tualetą. Viduriavimas – dažna mažų vaikų bėda, į kurią reaguoti „vis tiek praeis“ negalima, nes viduriuodamas vaikas netenka daug skysčių, organizmui svarbių mineralinių medžiagų.