Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Jūratės Čiakienės nuotrauka

Ketvirtas cezaris – ne riba

„Ar Lietuvoje atliekama cezario operacija moteriai ketvirtą kartą? Teko girdėti, kad trys operacijos – riba. O Izraelyje cezario pjūvis daromas ir penktą, ir šeštą kartą. Gal ten tiek pažengusi medicina, kad įvertinami visi rizikos veiksniai, ir operacija pavyksta be komplikacijų?“ – klausia skaitytoja. Apie 3 ir daugiau cezario pjūvio operacijų, apie komplikacijas, riziką ir cezarinukus pasakoja gydytoja akušerė-ginekologė Laima Bagušytė.

Laimos Druknerytės nuotrauka

Naujas žvilgsnis į alergiją

Kasmet neišvengiame temos apie alergiją – statistika negailestinga, alergiškų vaikų daugėja. Stengiamės pabodusioje temoje rasti kažką naujo. Šį kartą skaitykite apie dar mažai aprašytą „lėtąją“ alergiją.

Nuo gimimo gyvename apsupti įvairių medžiagų, kurios gali tapti mūsų alergenais. Štai pavasaris, gamtos pabudimo metas, kurio mama, tėtis ir vaikas labai laukia. Kaip ir kiekvienas pabudimas, jis atsineša jėgą, išprovokuojančią kai kuriuos miegančius organizmus.

Laimos Druknerytės nuotrauka

Netvarkos čempionai

Mama klausia interjero salone, kokia danga geriausiai tiktų vaikų kambariui. Konsultantas, sužinojęs, kad vaikai – darželinukai, atsako: „Tada patarčiau kambarį išasfaltuoti“. Juokinga, bet labai taiklu – vaikai švarą ir tvarką pamėgsta daug vėliau, nei mums norėtųsi.

 

 

Laimos Druknerytės nuotrauka

Pamečiau dantuką…

Daugiausia traumų vaikai patiria žaisdami ir dūkdami su kitais vaikais. Labiausiai tėvai bijo, kad vaikas nukris, prasiskels galvą, susipjaustys. Neretai su minkštųjų audinių pažeidimais nukenčia ir vaikučių dantys. Dažniausiai pažeidžiami viršutiniai priekiniai dantukai. Visų pirma, įvykus nelaimei, reikėtų įsitikinti, ar nėra rimtesnių sužeidimų, ar nesužeista galva, kaklas, ar vaikas gali laisvai kvėpuoti. Esant galvos traumai, sąmonės netekimui, vėmimui ar kvėpavimo sutrikimams, kuo skubiau reikia keliauti į priimamąjį ar kviesti pagalbą.

Lauros Marcinkevičiūtės nuotrauka

Diagnozė: mažakraujystė

Žemas hemoglobino kiekis kraujyje gali būti nustatomas visus metus, nepriklausomai nuo sezono. Ko tikėtis ir ką daryti, jei jums ar vaikui diagnozavo mažakraujystę? Iki šiol žinojome apie bendrąjį kraujo tyrimą, kuris parodo hemoglobino kiekį. Dabar gydytojai vis dažniau skiria feritino tyrimą. Bendras kraujo tyrimas yra pagrindas mažakraujystei, arba anemijai, nustatyti. Jei bendras kraujo tyrimas parodo sumažėjusį hemoglobino arba eritrocitų kiekį, – tai jau požymis, kad yra mažakraujystė.

Asmeninio albumo nuotrauka

Jis pats įsiprašė į šeimą

Kauniečiai Inga ir Darius Budriai Mantuką į savo šeimą priėmė, kai jam buvo ketveri. Dabar Mantui jau greitai 13 metų.  Su Budrių šeima kalbamės apie jau gana ilgą globėjų patirtį. Inga su Dariumi nemąstė apie įvaikinimą, nevaikštinėjo į globos namus, nedegė idėja pasiimti svetimą vaiką. Likimas labai greitai, su didele jėga sudėliojo įvykius. Regis, Inga ir Darius tebuvo tų įvykių stebėtojai – viską valdė kažkokia aukštesnė jėga.

 

Studijos Foto Happy nuotrauka

Istorijos apie stebuklingą šalmą tęsinys

Nuo svetainės www.mamoszurnalas.lt sukūrimo pradžios daugiausiai skambučių ir laiškų sulaukėme dėl teksto „Istorija apie kreivą galvytę ir stebuklingą šalmą“. Apie kreivą galvytę Lietuvoje beveik nekalbama, tarsi visi mūsų vaikai augtų turėdami idealios formos galvas. Kaip dažniausiai ir būna, dauguma mamų, susidūrusių su bėda, ieško informacijos ir ja pasinaudoja. Tačiau yra ir saujelė entuziasčių, kurių netenkina vien tik žinių trupiniai. Jos kuria interneto svetaines, apjungia mamų grupes, išsikovoja kompensuojamą gydymą.

Studijos „G-foto“ nuotrauka

Oda džiūsta!

Svarbiausia sveikos odos priežiūros taisyklė – drėkinimas. Kada oda labiau kenčia – vasarą ar žiemą? Joks medikas į šį klausimą neatsakys. Anksčiau, kai nebuvo taip išpopuliarėję kondicionieriai, buvo teigiama, kad oda itin sausėja ir vargsta šaltuoju metų laiku: dėl temperatūrų kontrasto, šildymo sezono, žvarbaus vėjo. Dabar, kai kiekviename prekybos centre, biure ar automobilyje turime „klimato kontrolę“, oda patiria tą patį stresą, kaip ir žiemą. Patalpose oda vėsinama, o lauke kaitinama.

Studijos „G-foto“ nuotrauka

Vaikas pateko į „reanimaciją“

Pastaruoju metu reportažų iš vaikų intensyviosios terapijos skyrių netrūksta. Nepaisant to, kad tik maža dalelė vaikų ten patenka dėl smurto ar nepriežiūros, gydytojai sako – būkime atidesni, ir daugumos nelaimių išvengsime. Konsultuoja LSMU vaikų gydytoja Ilona Stirbienė, daug metų dirbusi Vaikų intensyvios terapijos skyriuje.