Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Saulės Sielos studijos nuotrauka

Namuose Emilis iš Lionebergos  

Aktyvių, negebančių susikaupti, nepaklūstančių nustatytai darželio ar mokyklos rutinai vaikų daugėja. Kada tai norma, o kada – liga? Patarimo paklausėme Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos psichologės, VšĮ Meno psichologijos centro vadovės Dalios Klumbienės. „Impulsyvus, nedėmesingas, per daug aktyvusan atrodo, kad vaikas yra hiperaktyvus, nedėmesingas, jis nuolat juda kaip gyvsidabris“. Kai pradedame daugiau aiškintis apie vaiką, pabendrauju su juo, dažnai paaiškėja, kad vaikas yra sveikas.

 

Gerikas Photography nuotrauka

Pasaulio centras Žagarėje

Mūsų nestebina lietuviai, keliaujantys ieškoti laimės į Angliją. O kad laimės Lietuvoje ieškotų britai, pasitaiko retai. Bet pasitaiko! Sarah Mitrike Vimbldoną iškeitė į mažą miestelį Lietuvos pakraštyje. Žagarėje gimė ir auga trys Mitrikų vaikai: 7 metų Elena, 5 metų Rebeka ir 2 metukų Tomas.  Su Sarah Mitrike kalbamės apie gyvenimo kaime ypatumus. Beje, Sarah jau puikiai kalba lietuviškai.

Asmeninio albumo nuotrauka

Jokūbas girdi ir girdės

6 metų Beną ir 4 metų Jokūbą auginanti mama Evelina Navikevičienė jums papasakos apie likimo bausmę ir kartu dovaną – jaunėlio sūnaus kurtumą. Ar gali taip būti, kad, pasakodama apie vaiko negalią, mama švyti? Patikėkite.  Po 7 metų draugystės nutekėjau į Palangą. Gimė Benas. Nors neišnešiotas (dėl nėščiųjų cholestazės gimdymas įvyko keliomis savaitėmis anksčiau), augo sveikas. Ilgai nelaukę nutarėme susilaukti antrojo. Antrasis nėštumas buvo dar blogesnis, cholestazė prasidėjo vos ne nuo pirmųjų dienų, paruošiamuosius sąrėmius jaučiau nuo 16 savaičių.

 

 

Saulės Sielos studijos nuotrauka

Kūdikių veiduko masažas

Praėjusiame numeryje masažo instruktorė Inga Ciesiūnė papasakojo apie masažo naudą kūdikiams. Kalbėjome ne apie medikų atliekamą, o „naminį“ masažą, kurį gali atlikti kiekviena mama. Šiandien pristatome naujovę – veiduko masažą. Pasakoja Inga Ciesiūnė: „Jeigu esate matę, kaip kūdikiui masažą atlieka specialistai, pastebėjote – jie prie veiduko nesiliečia. Kūdikio veidas yra nepelnytai pamirštas, o juk jame vyksta tiek daug visokių įvykių!“

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Atradimų  link – su Eva ant rankų

Diena, kai kuris nors Lietuvos mokslininkas laimės Nobelio premiją, nenumaldomai artėja. Esame auksinių protų šalis, mūsų mokslininkai tyliai, be didelės reklamos, kuria stebuklus. Tačiau kokia būtų nuostaba, jeigu tą premiją laimėtų jauna mama! Kaip suderinti mokslininkės karjerą ir motinystę, mums sutiko papasakoti Julija Krupic. Su vyru Mariumi Julija gyvena Londone, augina 6 mėnesių Evą ir… atlieka sudėtingus mokslinius neuronų tyrimus, kurie galbūt ateityje suteiks viltį žmonėms, sergantiems Alzhaimerio liga – padės jiems nepasiklysti. Mokslininkės laboratorija yra Kembridže.

 

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Motinystė Norvegijoje – iš pirmų lūpų

Apie emigrantų gyvenimą Norvegijoje sklando visokiausių gandų. Lietuvaitė Ernesta sutiko papasakoti, kaip jai sekasi auginti vaikus atšiauriausiame vikingų krašte. Pasakoja Gaigalienė Ernesta (34 m.), Norvegijoje su vyru Giedriumi (34 m.) auginanti dukreles Deiną (11 m.) , Elingą (9 m.) bei sūnų Simoną (1 m.). Gyvena Drammen mieste.

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Vaiko sėkmė – tinkamai pasirinkta mokykla

Šiemet  „Saulės“ privati gimnazija švenčia jubiliejų. Patekti į šią gimnaziją nėra lengva. Čia visada trūksta vietų. Įdomu buvo pažvelgti iš vidaus į šią didelę, patirtį turinčią ugdymo įstaigą, kurios auklėtiniai jau sėkmingai baigę (o kiti dar mokosi) Lietuvos, Europos ir JAV universitetus. Prieš 25-erius metus gimnazija ėmėsi įgyvendinti tokias idėjas, kurios tik dabar ateina į daugelį mokyklų. Apie gimnazijos gyvenimą kalbamės su direktore ir steigėja Irena Baranauskiene.

skyrybos

Tatjanos Kurganovos nuotrauka

Kas per baubas tie tymai

Tymai – šių metų aktualija. Docento Algimanto Vingro paprašėme konkrečiau papasakoti apie šią ligą.  Sakoma, kad jaunesni nei 30-ies metų žmonės yra dukart skiepyti nuo tymų, o vyresni – tik vieną. Ar visiems, vyresniems nei 30-ies, patartumėte dabar pat pasiskiepyti?  Vakarų Europoje skiepijimas nuo tymų pradėtas 1963 m., o Lietuvoje – 1964 m. Vakcina buvo sušvirkščiama vieną kartą. Bėgant laikui, atliekant mokslinius tyrimus, buvo pastebėta, kad imunitetas tymams po vienkartinio vakcinos sušvirkštimo susiformuodavo tik daliai asmenų, o po dviejų vakcinos įšvirkštimų –beveik visiems skiepytiems. Todėl buvo rekomenduota skiepytis du kartus.

serga

Asmeninio albumo nuotrauka

Gimdymas sėdmenų pirmeiga. Įmanoma misija

Maždaug 5 vaikučiai iš 100 savo gimimo dienos sulaukia netaisyklingoje padėtyje – galva aukštyn. Ši vaisiaus padėtis, vadinama sėdmenų pirmeiga, dažniausiai reiškia vieną išeitį – cezario pjūvį. Bet nebūtinai! Mamos Editos patirtis: „Sėkmės paslaptis – nesiguglinau blogų istorijų“. Skaitytoja Edita augina 4 mėnesių sūnelį Aleksandą. Moteris sėkmingai pagimdė pati, nors vaikutis buvo įsitaisęs sėdmenų pirmeiga. Edita nori skleisti žinią, kad tokie gimdymai įmanomi, o operacija anaiptol ne visada būtina.