Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Olgos Posaškovos nuotrauka

Mamytės Dakaras

Kai prieš 2 metus Agnė Bilotaitė turėjo apsispręsti, ar sutinka būti Vidaus reikalų ministre, jos vyresniajam sūnui Jonui buvo 3,5 metų, o Benui – vos 1,5. Prireikė šeimos tarybos, nes visi suprato – suderinti ministrės ir mažų vaikų mamos pareigas bus beveik neįmanoma. Lemiamą žodį tarė vyras Gintas, jis sutiko perimti didžiąją buities naštą ir vaikų auginimo rutiną. Dabar berniukams 5,5 ir 3,5 metų.

 

 

 

 

Victorios photography nuotrauka

Kartu – drąsiau ir smagiau

Pristatome naują rubriką – „Mamų bendruomenės“. Ji atsirado bene kasdien einant į paštomatą ir siunčiant senesnius žurnalo numerius į įvairiausius Lietuvos kampelius, mamų susitikimams ir renginiams. Savo projektu apie mamų bendruomenes norime moterims įkvėpti drąsos. Juk dažniausiai susiburti bendruomenei reikia tik iniciatyvaus žmogaus ir gero pavyzdžio.

 

 

 

 

Rimvydo Vaitkevičiaus nuotrauka

Suteikti šansą pabandyti    

Panevėžio J. Miltinio dramos teatro aktorė Toma Razmislevičiūtė-Juodė prieš trejus metus pradėjo rašyti tinklaraštį „MamAdo“. Tai dienoraštis apie tai, kaip gyvena ir jaučiasi šeima, kurioje auga autistiškas vaikas. Sūnus Adomas diagnozę sužinojo per trečiąjį savo gimtadienį, o dabar jam jau septyneri, ir jis eina į mokyklą. Su Adomo mama kalbame apie iššūkius, kurie tokio vaiko laukia bendrojo ugdymo mokykloje.

 

 

 

 

Artūro Šeštoko nuotrauka

Šeima – geriausia, kas man galėjo nutikti

Neįmanoma atsižiūrėti į mišrių šeimų nuotraukas ir atsiklausyti tokių šeimų istorijų. Mums tai – dar egzotika. Užtat Eva jau antrą kartą mums duoda interviu. Bus ir trečias, ir ketvirtas! Nes – tik paklausykite – Eva yra lietuvaitė, ištekėjusi už nigeriečio, su kuriuo susipažino Vokietijoje, o gyvena Suomijoje, kur susilaukė vaikučių. Šio mūsų pokalbio tema – tolerancija.

 

 

 

Freepik.com nuotrauka

Vaikui skauda gerklę

Gerklės skausmas vaikus užklumpa gana dažnai, nes lydi peršalimo virusų sukeltas ligas. Pirmiausia reikėtų patikslinti terminus. Kalbėdami apie kvėpavimo takus, dalį jų vadiname gerkle. Būtina skirti ryklę nuo gerklų. Ryklė – tai viršutinė kvėpavimo takų dalis, kuri dar dalyvauja ir ryjant maistą. Jos paraudimą gali pamatyti kiekvienas, tuo tarpu gerkloms apžiūrėti prietaisus turi ir juos valdo tik gydytojas otorinolaringologas – jis supranta ir paraudimo skirtumus. Konsultuoja gydytojas otolaringologas dr. Virgilijus Sakalinskas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Freepik.com nuotrauka

Jungtinė šeima su patėviais ir pamotėmis  

Vaida Ivaniukaitė šeimoje – šeimų edukatorė, „Y Tėvai“ įkūrėja. Specializuojasi praktinio vaikų ugdymo šeimoje srityje. Veda mokymus tėvams, pedagogams, kuria edukacines priemones, kurios orientuotos į svarbiausių įgūdžių ugdymą. Pati Vaida asmeniškai žino, ką reiškia gyventi „jungtinėje šeimoje“, nes prieš 7 metus sukurtoje šeimoje auga jos dukrytė ir du vyro sūnūs.

 

Aistės Balčienės nuotrauka

Ramybė šeimoje. Kas už ją atsakingas?

Po šio klausimo, galima būtų paprašyti skaitytojų atsitraukti pusvalandžiui nuo žurnalo ir patiems atsakyti į šį klausimą tyloje. Tikėtina, jog tai būtų tinkamiausias atsakymas būtent tai šeimai. Tačiau neretai mes patys, galvodami, kad žinome nepakankamai, arba per stipriai įtikėję svetimais autoritetais, ieškome receptų, šablonų, sėkmės formulių. Ir tikimės, kad perskaičius taip nutiks ir mums. Mūsų šeimoje įsivyraus ramybė. Konsultuoja neuroedukatorė Joana Cironkaitė, „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro“ įkūrėja.

 

Freepik.com nuotrauka

Pamokos vonioje

Praėjo laikai, kai mamos, norėdamos išmokyti dukras rūpintis savo intymia higiena, pakišdavo brošiūrą. Šiandien apie tokius dalykus kalbame atvirai ir drąsiai. Gydytojos paklausėme – kokius niuansus turi žinoti pati mama.

 

 

 

Freepik.com nuotrauka

Atmintinė viduriuojantiems

Žiemą viduriavimas gana dažna būklė, nes daug peršalimo virusų lydi ir šis simptomas. Vaikas pradeda karščiuoti, kosėti, sloguoti ir… viduriuoti. Klaidingai manoma, kad viduriuoti – tai neišeiti iš tualeto valandų valandas. Iš tiesų, jeigu vaikas 2 kartus per parą pasituštino skystomis ir vandeningomis išmatomis, tai jau viduriavimas.