Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Freepik.com nuotrauka

Vaikas nuolatos alkanas

Kiekvieno žmogaus apetitas skirtingas, jį lemia daug dalykų. Net to paties žmogaus apetitas keičiasi, pvz., susirgus jis būna mažesnis, moterims prieš mėnesines padidėja, ir tai yra normalu. Vaiko apetitas turi amžiaus ypatumų. Vaiko augimas nėra vienodai stabilus, jis vyksta tarsi „šuoliais“. „Geras apetitas“ tampa blogesniu, kai augimas nėra toks intensyvus, pvz., kai vaikas yra priešmokyklinio amžiaus, ir jo augimas lėtesnis nei kūdikystėje.

 

 

 

Freepik.com nuotrauka

Mamytės finansai

 Šeimos aprūpinimas jau seniai nebe vien tik vyro reikalas. Dauguma moterų siekia prisidėti prie šeimos biudžeto ir net pastebima tendencija – vis dažniau moterys dirba vaiko auginimo atostogų metu, nes įstatymas jau leidžia dirbti su individualios veiklos pažyma ir nebemažina motinystės išmokų.

 

 

 

 

Freepik.com nuotrauka

Kai pritrūksta geležies

Ir suaugusiesiems, ir mažiems vaikams dažnai trūksta geležies bei krenta hemoglobino lygis kraujyje. Pirmiausia būtina atkreipti dėmesį, kad gyvūniniuose produktuose yra hemo geležis, ar dar kitaip – trivalentė – ji tokia pati, kaip ir mūsų kūne, todėl puikiai pasisavinama. Augaliniuose produktuose geležis – dvivalentė arba nehemo. Teigiama, kad jos pasisavinama tik 15–20 proc. nuo bendro kiekio, todėl labai svarbu derinti maisto produktus, kad pagerintume jos pasisavinimą.

 

 

 

 

 

Freepik.com nuotrauka

Laikas keisti požiūrį į kūdikius

Leidykla „Briedis“ pristato knygą „Montessori kūdikis“. Jos bendraautorės Simone Davies ir Junnifa Uzodike yra sertifikuotos Montessori mokytojos, asmeniškai pritaikiusios šį auklėjimo būdą savo vaikams, konsultuojančios šeimas visame pasaulyje ir įkvepiančios pažvelgti į savo kūdikį Montessori akimis. Siūlome knygos ištrauką.

 

 

Annos Jankunec nuotrauka

Odė motinos kūnui

Sąmoningų mankštų trenerė Ingrida Merkininkė, dirbdama NIA studijoje, dažnai girdėdavo klienčių pokalbius, kokios jos nepatenkintos savo kūnais. Ypač daug nepasitenkinimo sklido iš gimdžiusių moterų. Kartą Ingridai trūko kantrybė ir ji pasakė – gana. Taip gimė projektas „Odė moters kūnui“.

 

 

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

TOP 50 gyvūnų ūkių visoje Lietuvoje

Norite vaikus supažindinti su gyvūnais, parodyti, kaip atrodo kaimas, ar leisti paglostyti triušiuką? Tuomet šis straipsnis kaip tik jums. Dalis šių vietų jums tikrai bus žinomos. Kita dalis apie kurią, garantuojame, nežinojote – maži šeimos ūkiai. Tad vaikams čia leiskite pasijusti lyg tikrame kaime pas močiutę.

Freepik.com nuotrauka

Rugsėjo suirutė

Prasidėjo „darželiai, mokslai ir darbai“, o su jais – kankynė keliantis ryte, zirzimas iš lovos tempiant nuolatos neišsimiegojusius vaikus, ryto suirutės ir vėlavimai. Vienos šeimos rytinę ruošą įveikia lengvai ir neskausmingai, tačiau yra ir tokių, kai vien mintis apie prasidedančią darbo savaitę verčia sunkiai atsidusti. Galbūt kai ką iš išvardytų patarimų jau žinote ir taikote, tačiau gal pavyks atrasti ir kokį nors naują pasiūlymą.

 

Dovilės Adamonytės nuotrauka

Barbora mokosi savanoriauti

Su kauniete Roberta Ažukaite, penkerių metų Barboros mama (kuri netrukus susilauks ir antrojo vaikelio), kalbėjome apie gerus darbus, kurie susiveria į grandinėlę, puošiančią mūsų gyvenimą. Jei darome kažką gražaus patys, tai mato mūsų vaikai, ir jie kartoja mūsų elgesį. Robertos dukrytė mato, kaip mama savanoriauja ekologinėse akcijose, tad ir pati neabejinga šiukšlinimui.

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Žalios tradicijos juodojo smėlio saloje

Jeigu reikėtų rinkti Lietuvos garbės konsulus Fuertaventūroje, be abejonės, jais taptų Jurgos Baltrukonytės ir Algio Kriščiūno šeima. Šiandien juos kalbiname kiek neįprasta tema – kokias ekologijos pamokas jie išmoko šioje Ispanijos saloje ir ko išmokė savo dukrą Paulą (12 m.).