Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Shutterstock nuotrauka

Kiek kainuoja auklė

Samdyti auklę daugelyje išsivysčiusių šalių – prabanga. Ar tikrai? Kiek šiandien kainuoja auklė? Konsultuoja www.aukles.lt vadovė Ieva Augustinienė.Prieš 17 metų, kai įsikūrė „Mama ir auklė“, labai geras auklės atlyginimas buvo 600 Lt, o geras – 500 Lt per mėnesį. 600 Lt mokantys jau manė, kad gali reikalauti „labai daug“, – tiesa, supratimas apie gerą auklę buvo labai savotiškas: „geriausios“ auklės privalėdavo daugiausia tvarkyti…

 

 

Saulės pieva nuotrauka

Miegas ir baltasis triukšmas

Baltasis triukšmas – nauja mada ar tikra pagalba mažylių miegui? Tėvai kartais būna pasiruošę viskam, kad tik pagaliau jų kūdikis, o ir jie patys, galėtų ramiai pamiegoti. Ne veltui rinkoje vis daugėja produktų, žadančių stebuklingos lazdelės efektą ir akimirksniu ramesnį miegą. Konsultuoja kūdikių ir vaikų miego specialistė Dovilė Šafranauskė.

 

 

Eglės Gelažiūtės piešinys

Būti tobula mama

Daugybė moterų kitų metų pažaduose įtraukė punktą – būti geresne mama. Ar to reikėjo? Daug energijos iššvaistoma mąstant, ką galėčiau padaryti geriau, daugiau, ko nepadariau, užuot pasidžiaugus tuo, kas padaryta. Gyvenimas tampa būtinų superpuikiai atliktų darbų sąrašu. Blogiausia, kad mes pradedame nebemokėti ilsėtis ir džiaugtis, kol sąraše dar yra neatliktų punktų, o sąrašas yra begalinis, nes jame atsiranda vis naujų darbų.

 

Tomo Puplausko nuotrauka

Bėgimas su kliūtimis

Vilnietė Edita lankė nėščiųjų mokymus apie žindymą ir puikiai suprato, kad gali kilti visokiausių problemų, tačiau kad beveik visos atiteks jai vienai? Skaitykite Editos pasakojimą, kuriame rasite gerų patarimų ir sau. 10 mėnesių Aleksandras žindomas iki šiol, nors sėkmingu žindymu Edita vadina tik paskutinius 4 mėnesius. Pirmus 6 mėnesius ji žindė lydima problemų, kurios sekė viena po kitos. Tai buvo tarsi bėgimas su barjerais, ir ne kartą Edita susvyruodavo – o gal nebešokti?

 

 

 

Vabaliuko Foto nuotrauka

Kelias iki pirmojo „mama“

Nėra nieko gražiau, kaip pradedantis kalbėti vaikas. Mes galime jam padėti, bet galime ir trukdyti. Kalbos raidos vystymasis prasideda nuo gimimo, todėl pirmaisiais mokytojais ir kalbos ugdytojais tampa mažylio tėvai. Ar pastebėjote, jog jie dažnai su vaikais kalba kiek kitaip? Tėvai vartoja į kūdikį nukreiptą kalbą, kuri dažnai vadinama „motiniška“ kalba, nes pastebėta, jog būtent taip šneka mamos.

 

 

 

 

Donato Misiukevičiaus nuotrauka

Norvegijos darželinukai

Daugelis mūsų apie darželius Norvegijoje esame girdėję įdomių pasakojimų. Vaikai miega lauke, valgo tik sumuštinius, žaidžia balose ir yra laimingi. Atvirai apie norvegiškus darželius, pasakoja mama Jolita, kuri Norvegijoje gyvena jau 5 metus:Gyvename Norvegijoje. Pastebėjau, kad mamoms ypač įdomu, kas vyksta už Lietuvos ribų, todėl pradėjau dalintis savo „norvegiška“ kasdienybe“.

 

Shutterstock nuotrauka

Ropojimo nauda ir svarba

Ropojimas yra svarbus kūdikio ridos etapas, į kurį nereikėtų numoti ranka.„Mano pusbrolio sūnelis neropojo, ir jam viskas gerai“, „Dukrytei labai patinka stovėti, manau, ji praleis ropojimą ir tuoj pradės vaikščioti“, „Pirmas mano vaikas irgi neropojo“. Tai tik kelios frazės, kurias labai dažnai girdžiu iš tėvų apie ropojimą.

Shutterstock nuotrauka

Nepatogus straipsnis tėčiui

Nevaisingumas tampa vis didesne rykšte. Nieko nebestebina, kai po vestuvių (ar net pirmo vaiko gimimo) slenka metų metai, kol šeima vėl pradeda lauktis. Tikimės, kad straipsnių ciklas, kurį parengė klinikinė embriologė, bus naudingas. Ciklą pradėsime labai retai aprašoma tema – apie vyrų spermos tyrimą. Šio tyrimo neišvengia jokia pora, kuri ieško sutrikusio vaisingumo priežasčių.

Studio Smile nuotrauka

Vienos nuotraukos istorija

Kol dar neišblėsęs kalėdinio stebuklo pojūtis, leiskite jums papasakoti trumpą vienos nuotraukos istoriją. Joje – tėtis Mindaugas (31 m.), mama Edita, dukrelė Emilė (1,5 m.) ir nematomas šeimos narys – donoras, kuris prieš 15 metų išgelbėjo Mindaugo gyvybę. Žurnalo bičiulė fotografė Anna Jankunec prieš Kalėdas, kaip ir dauguma fotografų, plušo studijoje – kūrė šeimų kalėdinės fotosesijas. Po vienos fotosesijos ji pasiūlė mums aprašyti jos fotografuotą šeimą. Nes dukrytė gimė tėčiui, kuriam atlikta inkstų transplantacija.