Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Tomos Samuolės nuotrauka

Dalia ir jos galių dėžutė

Bene kiekviename numeryje rašome apie šeimas, kurios augina „kitokius“ vaikus. Taip norime skleisti žinią, kad neįgalaus vaiko gimimas nėra pasaulio pabaiga. Šio numerio pašnekovė Dalia Kuliešienė įrodys, kad tokio vaiko gimimas gali būti net kažko labai svarbaus pradžia.

 

Daivos Sirvydienės nuotrauka

Geležies duobė

Mažakraujystė – antra pagal dažnumą vaikų liga Lietuvoje (pirmoje vietoje – virusinės kvėpavimo takų ligos). Laimei, 99 proc. geležies stokos mažakraujystės atvejų galima įveikti pakoregavus vaiko mitybą. Apie tai kalbamės su vaikų hematologe prof. Lina Rageliene.

Lauros Marcinkevičienės nuotrauka

Gliuteno mitas

Celiakija nėra labai reta liga, bet ir ne tokia dažna, kaip manoma. Daugybė žmonių sau diagnozuoja gliuteno netoleravimą, nes vengdami duonos gaminių pasijunta geriau, o valgydami duonos gaminius jaučia diskomfortą, pilnumo jausmą, pilvo pūtimą, raižymą.

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Gyvenimas jogos ritmu

Kaunietė Vytautė Valentaitė (28 m.) pasiūlė pasikalbėti apie nėščiųjų jogą, nes dirba instruktore ir pati laukiasi. Tačiau pokalbis taip įsisiūbavo daug plačiau. Kai Vytautė pradėjo pasakoti savo kelią į jogą, keisčiausi nutikimai keitė vienas kitą, o įvykių geografija apėmė kelis kontinentus.

 

Ingridos Aksinavičienės nuotrauka

Nusiraminimo kėdutė

Maždaug nuo 2 metų vaiko pykčiui ir įsisiautėjusioms emocijoms valdyti galite pasitelkti metodą, kurį vieni vadina „Pertraukėle“, o kiti „Nusiraminimo kėdute“ . Vaikai gimsta daug ko nemokėdami, pavyzdžiui, vaikščioti, kalbėti, skaityti, rašyti, – viso to išmoksta palaipsniui. Panašiai reikia išmokti ir valdyti savo emocijas.

 

 

 

 

Foto Happy nuotrauka

Kodėl nekalba?

Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmieji žingsniai. Dešimties–dvylikos mėnesių vaikas mažiau čiauška, nes mokosi ištarti ne tik pirmuosius žodžius prasmingus  žodžius, bet ir atsistoti, žengti pirmuosius žingsnius. Vienerių metų vaikas, kuris nestokojo šeimos meilės ir dėmesio, dažnai nesirgo, taria 2–8 žodžius, pvz., tėtė, ne, ate ate, ir panašius.

 

 

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Gustukas skaičiuoja lėktuvus

Operos solistė Justina Gringytė sako, kad jos sūnelis Gustas tapo keliautoju dar negimęs. Justiną darbo kontraktai vedžioja po visą pasaulį, o Gustukas dažniausiai keliauja kartu. Tolimiausia Gustuko kelionė – į Pietų Korėją. Justina sutiko pasidalinti savo praktinėmis pastabomis kelionių tema.

skyrybos

Eglės Gelažiūtės piešinys

Kaip auklėti svetimus vaikus

Auklėti svetimus vaikus – problema, su kuria susiduriame visi. Suaugusieji dažnai turi įsikišti į vaikų gyvenimą, juk nesėdėsi sudėjęs rankų, kai svečių vaikas sąmoningai gadina jūsų žaislus ar bando iš virtuvės pasigriebti peilį. Daugelis situacijų yra tokios subtilios, kad be diplomatijos ir atsargaus apgalvojimo niekas neišsivers.

 

serga

Asmeninio albumo nuotrauka

Veganiško gyvenimo pipiriukai

Kauniečiai Toma ir Nerijus Vedrickai augina 3 vaikus – beveik šešerių Miliją, trejų su puse Ridą ir pusės metukų Daną. Jų šeimos gyvenimo būdas kiek neįprastas – ne tik maitinasi veganiškai, bet ir kuria savo puslapį „Vegan pipiras“ kuriame dalinasi įdomiausiais receptais ir atradimais.