Naujas numeris

Susisiekite su redakcija

Susisiekite su redakcija

Naujausio numerio anketa

Naujausio numerio anketa

Siūlau temą

Siūlau temą

Lauros Marcinkevičienės nuotrauka

12 šeimos narius apjungiančių veiklų idėjų

Karštieji naujametiniai pasižadėjimai šiek tiek priblėso, grįžome į savo įprasto gyvenimo vėžes, pasideda nauji veiklūs metai. Kaip tik dabar pats geriausias laikas susėsti kartu su visa šeima ir kiekvienam šių metų mėnesiui išsirinkti po vieną veiklą, kuri apjungtų šeimos narius, skatintų išmokti, išbandyti naujus dalykus ir gerai praleisti laiką visiems kartu. Tai gali būti ir visai paprasti, bet svarbiausia – aiškiai apibrėžti tikslai, kuriuos jūs aptarėte ir kurių jūs sieksite visi kartu.

 

 

Vabaliuko foto nuotrauka

Čiulptukas. Kada atsisakyti?

Net prenataliniu laikotarpiu, mamos gimdoje, vaikai čiulpia pirštą arba nykštį. Tai yra natūralus elgesys, leidžiantis vaikui išmokti maitintis ir augti. Čiulpimas leidžia ir nusiraminti. Visi kūdikiai verkia – ir tai yra gerai. Kaip tėvai žinotų, kad jų vaikas alkanas, jam šalta ar kad jis jaučiasi vienišas? Tik dėl verkimo. Verkimas yra viena iš pirminių komunikacijos rūšių, leidžianti kūdikiui parodyti, kad kažkas yra ne taip. Skiriasi net kūdikio verkimo intonacijos: kai jis yra alkanas, jaučiasi blogai ar nori miego. Taigi, ką verta išbandyti prieš duodant vaikui čiulptuką.

 

 

Shutterstock nuotrauka

Ekologija virtuvėje

Jeigu mamų paklaustume, kaip jos pakomentuotų sąvoką „ekologija virtuvėje“, pirmasis atsakymas būtų apie ekologiškus maisto produktus ir sveikesnę mitybą.Iš tiesų virtuvėje galime nuveikti gerokai daugiau – ir dėl savo šeimos sveikatos, ir dėl visos planetos gerovės. Pokalbiui pakvietėme cheminių medžiagų ekspertę Laurą Stančę.

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Filipinai – burtai tęsiasi

Prieš kelerius metus vieno straipsnio apie keliones įžangoje rašėme: „Aistė Vyšniauskaitė-Stanevičienė su šeima neseniai grįžo iš Filipinų. Kelionėje su tėvais pasaulio ragavo ir 10 metų Smiltė bei 5 metų Vakaris“. Po kelionės, kuri užtruko 25 dienas ir tiesiog užbūrė Aistės šeimą, burtai tęsiasi – Stanevičiams Filipinai tapo antraisiais namais. Šiuo metu Smiltei yra 13 metų, Vakariui – 8 metai, šeima Filipinuose gyvena jau trečius metus.

 

Asmeninio albumo nuotrauka

Kovas ir jo broliai

Kaip dažnai atsitinka leidžiant žurnalą, tema atėjo pati. Mama Rasa atsiuntė pasakojimą apie retą sūnelio Kovo vardą. Sakinys po sakinio – ir sužinojome, kad Rasa turi savo istoriją. Rasa (35 m.) ir Karolis (37 m.) Sankauskai augina 3 sūnus: Kasparą, Kovą ir Taurą. Karolio profesija – gamybos vadovas, o Rasa, prieš išeidama motinystės atostogų, buvo maitinimo įstaigos vadovė. Šeima trejus metus gyvena Šiauliuose, prieš tai 13 metų gyveno Londone (kur susipažino ir susituokė).

 

 

 

 

Shutterstock nuotrauka

Gripo tema neišsemiama

Reta tema sulaukia tiek dėmesio, kaip gripas. Ar jau viską žinome? Imlumas gripui yra visuotinis. Žmonės, kurie mano, kad niekada arba beveik niekada nėra sirgę gripu, klysta. Jie yra sirgę, tačiau itin lengva arba net besimptome ligos forma. Šių žmonių plaučiuose vyksta infekcinis procesas, su virusais organizmas kovoja, susidaro antikūnai prieš gripą.

 

Studio Smile nuotrauka

Kūrybiškas nuo gimimo

Kūdikius mokome kalbėti, vartytis, žaisti ir valgyti. Be šių savaime suprantamų kompetencijų, prisiminkime dar vieną – jei nuo kūdikystės mokysime mažylius būti kūrybiškus, gal ateityje skaitysime savo vaiko parašytas knygas, gėrėsimės jo nutapytais paveikslais ar skaitysime tinklaraštį.

Shutterstock nuotrauka

Vyrų nevaisingumas – šių dienų rykštė

Nevaisingumas tampa vis didesne problema. Nieko nebestebina, kai po vestuvių (ar net pirmo vaiko gimimo) slenka metai, kol šeima pradeda lauktis. Tikimės, kad straipsnių ciklas, kurį parengė klinikinė embriologė, bus naudingas. Senovės civilizacijos – kalta tik moteris. Senovės pasaulio civilizacijos manė, kad vaisingumo problema yra tik moters reikalas, kad nevaisingumą sukelia moters gyvenimo būdas, nenuolankumas dievams, netinkamas rūpestis vyru.

Shutterstock nuotrauka

Mamyte, man niežti

Kuris iš mūsų nežino, koks jausmas apima, kai niežti odą. Norisi kasyti, trinti niežtinčią vietą, o kasantis pasidaro net saldu. Deja, kūdikiai ir maži vaikai nesuvokia niežulio pojūčio, jie jį priima kaip didžiulį diskomfortą, net skausmą. Kasantis oda ne atsigauna, o tik dar labiau susierzina. Energingai kasant odą galima net sužaloti, per įdrėskimus gali patekti infekcija, atsirasti pūlinukų. Mes, suaugusieji, galime susivaldyti ir stengtis nesikasyti, o kaip įtikinti vaikus?