Klausimas pediatrui

vingras

Doc. Algimantas Vingras Tel. 8*686 53332

Užpildykite šią formą, jei turite klausimą vaikų gydytojui. Atsakymą publikuosime mūsų portale maždaug po savaitės. Jeigu norite atsakymą gauti greičiau, įrašykite ir savo elektroninio pašto adresą. Į bendro pobūdžio klausimus Jums atsakys vaikų gydytojas Algimantas Vingras, specialius klausimus perduosime specialistams, atsakymuose bus paminėta, koks specialistas atsako.

Jūsų vardas

Jūsų vaiko amžius

Jūsų klausimas

captcha

Įrašykite kodą

*www.mamoszurnalas.lt nerenka, netvarko, nesaugo ir jokiais tikslais nenaudoja lankytojų asmeninių duomenų

Labadiena, norėčiau pasiteirauti, 4 mėnesių kūdikiui kairėje pusėje po šonkauliu (o galbūt ant) lyg guzas, lyg pats šonkaulis butų išsikišęs. Kas tai gali būti? D vitaminą vartojam, bet delniukai ir padukai buna drėgni. Sumušimų neturėjomą.

Mano dukrytei 2 mėn. Pradėjau maitinti mišinuku Aptamil comfort1, ir išmatos pasidare žalsvos spalvos. Svoris auga. Vitaminas D aliejinis 2 lašiukai. Norėjau paklausti, kiek mėnesių galiu naudoti Aptamil comfort ir nuo kada pradėti papildomą primaitinimą.
Mano mergaitei 4 metukai. Ji labai dažnai būna išsižiojusi ir iškiša liežuvį. Kodėl?
Mano dukrytei 9 metai. Vaikas nyksta akyse, savaitėm nieko nevalgo. Buvom pas gydytoją, padarė kraujo tyrimus, kraujas geras. Kur reikia kreiptis ir kaip padėti mergaitei. Nebegaliu žiūrėti kaip vaikas nyksta.
12 metų vaikas serga cukriniu diabetu jau 9 mėnesius. Paskutiniu metu gal 3 savaites pastebėjau ant kojų mėlynių ir jos nenyksta ir nekeičia spalvos, didelės tamsios. Ar tai pavojinga? Gyvename Airijoje.
Mūsų mergytė nusirito nuo lovos. Nukritusi verkė kurį laiką, išliko sąmoninga, nei mėlynių, nei sumušimo žymių nematyti. Jei jokių požymių dėl smegenų sukrėtimo nėra, ar verta jaudintis?
Ar antibiotikai Ospen veikia Hemophilus bakteriją? Buvo nustatyta, jog nosytėje vaikas ją turi, dažnai serga. Šeimos gydytojas dažniausiai skiria antibiotikus.
Mano mergytei 2 m. ir 2 mėn. Beveik kiekvieną naktį ji pabunda verkdama ir skundžiasi kojų skausmu, kojytės būna įsitempusios kaip stygos. Ar turėčiau sunerimti?
6 mėn. sūnui nuo gimimo pūliuoja viena akytė. Zonduoti bijau, nes prisiklausiau apie tai negerų dalykų (zonduoti kartais tenka ir kelis kartus ir tai niekas negarantuoja, kad tai padės, o vaikui tai tikra kankynė). Kaip žinoti, ar tikrai užsikimšęs latakas, ar ne?
Dukrytei dygsta dantukai, bet ne tokia tvarka, kaip parašyta knygose. Išdygo po vieną apačioje ir viršuje. Ar sunerimti?
Dukrytei 1 metai, bet niekaip neįpratinu sėstis ant puoduko. Vos pasodinu, pradeda klykti. Jokios gudrybės nepadeda. Vienoje knygoje skaičiau, kad geriausia vaiką pradėti sodinti ant puoduko nuo 1,5 metų. Ar tiesa?
Gimus sūneliui, klinikose jam atliko galvos echoskopiją ir rado dvi cistas. Gydymo neskyrė, sakė, kad pačios pranyks. Apylinkės gydytojas siuntimo pakartotiniam tyrimui neduoda. Kas yra tos cistos? Ar jos tikrai pranyks?
Ar reikia nerimauti, jei dukrytės pilvukas gana didokas? Kaip suprasti, kad pilvas per didelis? Dukrai 1 metai ir 8 mėnesiai, ūgis 92 cm, svoris 16 kg.
Dukrytė norėdama pasituštinti labai stena. Kakutis kartais būna su gleivėmis. Kodėl reikia tiek pastangų tuštinantis? Viduriai neužkietėję. Dukrai 2 mėn., maitinu savo pienu.
6 mėn. dukrytei dažnai užgula nosį, nors slogos nėra. Kodėl? Kaip atkimšti?
Kartais 6 mėn. dukra pabunda, lyg būtų labai išgąsdinta. Sudreba, pradeda rėkti. Gydytoja sako, kad tai normalu, bet man neramu.
Ar gali mėnesio kūdikis jausti, kad jis laikomas ant rankų? Sūnelis ramus ant rankų, o lovytėje verkia. Kodėl?
3 mėn. kūdikis kiša į burną kairę rankytę, žaislus mieliau laiko kairėje, miega galvą atsukęs į kairę pusę. Ar tai rodo, kad jis bus kairiarankis?
1,5 mėn. kūdikis prieš užmigdamas labai irzlus, ilgai verkia ir staigiai užmiega. Ar tai nėra blogai ir kaip galima jam padėti užmigti?
Nuo kada vaikui pradeda tolygiai augti plaukai? Kada galima pirmą kartą apkirpti? Sūnui 11 mėnesių.
Ar reikia minkštinti vaikų drabužius skalbinių minkštikliu? Vieni sako, kad reikia, kiti – kad minkštikliai yra papildoma chemija, ir jos reikia vengti.
Kas kiek laiko turi tuštintis krūtimi maitinamas kūdikis? Mūsų mergytei trys mėnesiai, o tuštinasi tik kas 3-4 paras. Vakarais labai riečiasi, verkia, leidžia nekokius kvapus, kartais ir valgydama pradeda verkti, nustoja valgyti, riečiasi. Gal sutrikusi virškinimo sistema?
5 mėn. kūdikis per parą tuštinasi 5 kartus po truputį. Neviduriuoja, bet daro košytę. Gyvename ne Lietuvoje, todėl žinau, kad daktarai kaip visada pasakys – viskas ok... Bet man labai neramu. Netoleruoja laktozės?
Ar reikia virinti mineralinį vandenį „Rasa Light“ kūdikio maisto ruošimui?
Kūdikiui 3 mėnesiai, kai pradeda stipriai verkti, paspringsta, pradeda kosėti, būna net išvemia tam tikrą kiekį pienuko arba skysčių. Kas tai galėtų būti? Ar tai priepuoliai, susiję su fiziologija, ar jie savaime praeis?
Mano dukrytei 1 mėnuo. Pradėjo kriuksėti, atrodo, kad užgulta nosytė. Nosytę valau, bet vis tiek kriuksi. Kas tai gali būti? Ką daryti?