Klausimas pediatrui

4 mėn. kudikiui dažnai parausta akytės, čiaudo, trina akytes, veiduką rankomis. Jau mėnuo laiko kūdikis per miegus miegodamas naktį pradeda muistytis, sukioti galvytę, kilnoti nugarytę, trina rankutėmis veidą, akis, tačiau neatsibunda. Prieš savaitę išbėrė nugarytę, veiduką sausais raudonais plėmais. Nugaros plote raudoni plėmai būna ryte, vakare pavirsta į raudonus sausus taškiukus. Žandukai sausi, paraudę. Ar gali būti viskas susiję? Ar tai alergija?
Sūnui 7 mėn., pastaruoju metu pastebiu, kad jo varputė nepakilusi. Ar jau reikia sunerimti, nes anksčiau matydavau keisdama sauskelnes, kad pakilusi, o dabar nebematau.
5 mėn. kūdikis per parą tuštinasi 5 kartus po truputį. Neviduriuoja, bet daro košytę. Gyvename ne Lietuvoje, todėl žinau, kad daktarai kaip visada pasakys – viskas ok... Bet man labai neramu. Netoleruoja laktozės.
Mūsų vaikas vartoja mažai pieno produktų. Sunkiai įsiūlome. Kadangi neramu dėl kalcio, norėjau pasiteirauti, ar galima tokio amžiaus vaikams duoti kalcio papildų ir jei taip, kiek? Kiek skaičiau kalcio preparatų sudėtis, visur rašo, kaip vartoti nuo 6 metų. Kita vertus, niekur nerašoma, kad jaunesniems negalima.
Suprantu, kad pirma reikėtų išsitirti, ar tikrai trūksta kalcio. Visgi, iš esmės, ar vaikams iki 6 mėtų galima duoti kalcio papildų ir jei taip, tai kokiomis dozėmis?
Ar reikia virinti mineralinį vandenį „Rasa Light“ kūdikio maisto ruošimui?
Vakarais dukrytė nori miego, bet nemiega, vartosi, atrodo, lyg susitraukinėja visi raumenys. Ir dar visa suprakaituoja taip, kad reikia perrengti, net plaukai šlapi būna. Tas muistymasis trunka iki kelių valandų. Kas tai galėtų būti?
7 mėnesių kūdikio galvytė dažnai būna karšta, o kakta šalta, temperatūros nėra, ar verta sunerimti?
2 mėn. kūdikis dažnai stena, krenkščia. Maitinamas mišiniu. Tuštinasi 1–2 kartus per parą. Valgydamas taip pat stena, raitosi, muistosi, spiriasi kojytėmis, suka galvą į šonus. Prieš miegą trina rankytėmis veiduką. Šiaip linksmas, daug šypsosi, bendrauja sava kalba. Ar turėtume sunerimti?
Jūsų knygoje skaičiau, kad dygstant dantims sveiki vaikai nekarščiuoja, nevemia, neviduriuoja. Tačiau dukra dygstant pirmiems krūminiams dantims gana stipriai viduriavo. Dabar ėmė dygti galiniai krūminiai dantys (vaikui 2,5 m.), ir kartojasi tas pats – viduriuoja. Gyvename ne Lietuvoje, gydytoja patarė riboti vaiko mitybą (neduoti mėsos, pieno produktų), skyrė probiotikų. Kodėl vaikui atsiranda viduriavimas būtent dygstant dantims?
Vaikučiui 2 mėnesiai. Kas gali būti, kad dreba apatinė lūpytė? Gal trūkumas vitaminų?
Mano sūnelis gimė neišnešiotas (35 sav.), dabar jam 6,5 mėn. Jam buvo diagnozuota intrauterininė infekcija. Niekur nerandu pakankamai informacijos apie šia diagnozę. Norėčiau sužinoti, nuo ko ji galėjo atsirasti, ar tai galėjo sukelti priešlaikini gimdymą, kaip tai atsiliepia tolesniame gyvenime?
Dukrai 1,5 mėn., miegodama stena, aimanuoja, muistosi, net spiegia, ir rėkia, kol pasituština ar išeina dujos. Tuštinasi žaliai vandeningai, tiesiog iššauna. Kartais putotai, su gleivėmis. Maitinu savo pienu. Beveik nevartoju pieno produktų, riešutų, žuvies, šokolado, kepto maisto, vaisių ir daržovių. Nebežinau, ką daryti, kokius tyrimus galima atlikti, kaip sužinoti, ar dukrytė neserga, ko netoleruoja, kas netinka?
Mano mergaitė (7 m.) per paskutinius 2 mėnesius pakeitė dvi gyvenamąsias vietas ir gal dėl to pradėjo mirkčioti ir sausai kosčioti, nors temperatūros neturi. Kas tai?
Auginu 2 m. 2 mėn. dukrytę. Dieną esame visiškai atsisakę sauskelnių, ji puikiausiai tvarkosi, paprašo ant puoduko, net palaukia, jei kur mieste vaikštinėjant tenka paeiti iki tualeto. Tik kaip tvarkytis naktį? Ar neduoti gerti skysčių prieš miegą, ar žadinti ir sodinti ant naktipuodžio, o gal leisti pajusti, koks jausmas miegoti prisišlapinus į lovą?
Mano vienerių metų mergaitė pradėjo sirgti peršalimu, nespėjusi pasveikti vėl serga. Kaip stiprinti jos imunitetą, kokių papildų vartoti? Ir kaip gydyti raudoną gerklytę?
Mergaitei 10 mėn. Kartais iš burnytės sklinda blogas kvapas, nors visada rytais ir vakarais išvalau burnytę marliuku, bandžiau valyti ir įdėjusi truputi sodos. Valgo tirštą maistą ir geria mišinuką iš buteliuko, naktimis nevalgo, su buteliuku neužmiega. Kas tai galėtų būti?
[/su_accordion]