Klausimas pediatrui

Rašau dėl savo 8 mėnesių dukrytės dienos mitybos grafiko. Kiek kartų per dieną ji turėtų valgyti? Ar užkandžių įvairovei turi įtakos tai, jog ji dar neturi nė vieno dantuko? Šiuo metu mažoji valgo taip:

8 val. ryto – mišinukas ~200 ml

10 val. – užkandis (dažniausiai vaisius)

12 val. – pietūs (daržovienė su mėsa)

14 val. – užkandis (vaisiai, virtos daržovės)

16 val. – vakarienė (grūdų košė su uogomis)

19 val. prieš miegą – mišinukas ~200ml.

8 mėn. dukrytė nevalgo kieto maisto. Turi jau 4 dantukus. 99 proc. valgo mamos pieną ir tik vos vos paragauja ant šaukštelio galo ar tai būtų košė, ar daržovės, ar bet kas kitas. Papildomai maitinti pradėjome nuo 6 mėn., išbandėme įvairios konsistencijos. Būdama 8 mėn. ji dar valgo kas 2 val. mano pieną. Bijau, kad jai nepradėtų trūkti reikalingų vitaminų.
Ar verta sunerimti, jei vaikui 5 metukai, ir nekrenta bei nejuda nė vienas dantukas, o šiandien pastebėjau, kad už apatinių priekinių dantukų išdygęs naujas dantukas.
Auginame 4 metų sūnų ir 3 mėn. dukrytę. Gimus sesei, sūnus tapo irzlus, pradėjo šlapintis į kelnes dienos metu. Gražiuoju nei paskatintas nueiti, nei lydimas neina į WC. Trypčioja ir sako, kad nenori. Klausėme, kodėl taip daro, atsakė, kad jam patinka, kai mama keičia jam kelnes (mato, kad tai darau ir sesei). Kaip Jūs patartumėte elgtis šioje situacijoje?
Būdamas metų berniukas susidaužė nosį. Iškart kreipėmės į gydytoją, bet jis tuomet jokio gydymo nesiėmė. Po neilgo laiko pastebėjau, kad sūnaus viena nosytės ertmė susiaurėjus, jis beveik nuolat kvėpuoja per burnytę. Skaičiau apie operacijas, bet tokiam mažam, manau, niekas nedaro. Kokia būtų Jūsų nuomonė?
Prašau paaiškinkite, ar labai blogai jei pasiskiepijome vaiką skirtingų gamintojų vakcinomis. Pirma kartą - Encepur, antrą - Ticovac. Pergyvenu labai. Pasiskiepyjau aš ir mano vaikai (9 m., 13 m.). O skirtingomis išėjo todėl, kad kaina labai skiriasi. Pirmą kart privačioje klinikoje kainavo vienam žmogui skiepas 33 €, o paskui išsiaiškinau, kad yra pigiau - 25 €. Ir prieš antrą skiepą sesutė patikslino, kad nėra jokio skirtumo ir nieko blogo nebus (susidarė tokia situacija, kad nebuvo kada galvoti, o juo labiau medikai tikina , kad viskas gerai bus). Bet grįžus namo, pradėjau domėtis ir radau, kad rekomenduojama skiepytis ta pačia vakcina. Prašau išaiškinkite , kaip man elgtis toliau?
Kūdikiui ką tik suėjo mėnuo, šeimos gydytojos patikrinimą praėjome sklandžiai, bet dabar prasidėjo staigus rankų ir kojų skėsčiojimas, liežuviuko kaišiojimas. Kai susinervuoja, kūdikis atrodo sustingęs, sukasi, riečiasi atgal. Manau, kad ryškiai padidėjęs raumenų tonusas, bet baisu, kad nebūtų kas blogesnio, gal galite ką nors pakomentuoti?
Ar galima degintis, jei maitinu 2 mėn. vaikutį?
Dukrytei 3 savaites. Ji nuolat kaišo liežuviuką, ar tai normalu?
3 metų vaikas kosėja, gydytojai rado virusą ir sako, kad gydyti nereikia. Bet vaikas kosėja taip, kad apsivemia, ir rodo, kad skauda šonus. Ką patartumėte?
Ar galima 2 mėnesių kūdikiui maišyti probiotikus, pvz., tą pačią dieną duoti ir „Lactobacillus GG“ ir „Lactobacillus reuteri“?
Mažyliui 5,5 mėn. Nuo 2 mėn. jam įtaria imunologinę neutropeniją. Kas 3 sav. tikrina kraują, paskutinis neutrofilų rodiklis buvo 0.7, jis svyruoja nuo 0.3 iki 1.2. Noriu paklausti, ar tai išaugama?
Visai neseniai mūsų namuose atsirado mažas šuniukas. Vaikas, kuriam 1,5 metų, pradėjo kaišioti liežuvį ir dažnai vaikšto sukandęs dantis. Vaikas nesutaria su šuniuku, šuo dažnai žaisdamas įkanda vaikui. Ar galime sieti vaiko liežuvio kaišiojimą su šuniuko atsiradimu?
Mergaitei 9,5 mėn., pastebėjome, kad lyg visada yra patinusiais paakiais. Kas tai galėtų būti?
Mane neramina mano 15 mėnesių berniuko dabartinis svoris – 10 kg 200 g (gimė 3 kg 600 g). 14 mėnesių maitinau savo pienu, nuo 6 mėnesių pradėjau po truputį primaitinti. Nenoriai valgydavo, kartą išvis atsisakė valgyti mėnesį laiko. Ar dabartinis svoris nėra per mažas tokio amžiaus berniukui?
Ar galima 2 metų vaikui duoti vitamino C ir po kiek?
Beveik 4 metų vaikas pradėjo sysioti į lovą darželyje pietų miego metu. Sauskelnių atsisakėme prieš 2 metus. Namuose net ir vakare prigėręs išmiega visą naktį arba atsikelia ir nueina į WC. Auklėtojos teigia, kad vaikui darželyje viskas gerai. Kur kreiptis pagalbos?

Vaikui 1 metai 5 mėnesiai, dažnai iškiša liežuvio galą, kai klauso ar kuo nors užsiėmęs, susikaupęs. Ar tai nerodo kokio susirgimo? Kaip atpratinti?
Mano mergaitei 1 mėnuo ir 2 savaitės. Valgo mišinuką alergiškiems pieno baltymui kūdikiams Nutramigen DHR. Kakutis žalios spalvos, konsistencija kaip plastilino, ar tai normalu? Skaičiau, kad reiktų duoti gerųjų bakterijų, jau pora dienų kaip duodu, bet situacija tokia pat. Ir atpilinėja vis tiek. Gal būt šis mišinukas netinka?
[/su_accordion]