Klausimas pediatrui

Kartais 11 mėn. sūnus griežia dantimis. Paaiškinkite, kodėl taip būna?
6 mėn. sūnus kvėpuoja su garsu – tarsi švilpdamas. Atrodo, kad jo nosis nuolat užkimšta, nors gydytoja sako, kad tai ne sloga. Kaip palengvinti kvėpavimą?
Sūnaus šlaunų raukšlės neproporcingos. Kai buvo 4 mėn., jam chirurgas atliko rentgeno nuotrauką, liepė plačiau vystyti ir nešioti užsidėjus vaiką ant klubo. Kas tai per sutrikimas?
Sūnui 1,3 metų. Jam išbėrė skruostus smulkiais spuogiukais. Gydytoja spėjo, kad nuo kiaušinių ar šokolado. Vaikas ilgą laiką tokių dalykų nevalgė, bet bėrimas nedingo. Ar galėjo bėrimas atsirasti nuo pelėsių, nes pas močiutę prieš remontą buvo apipelijusios sienos?
Savo 3 mėn. dukrytės vakare negaliu užmigdyti net iki 24 ar net 1 val. Maitinu kas 3-4 valandas. Dieną miega 2-3 kartus po 2 arba 4 valandas. Ar įmanoma ką nors padaryti, kad mergytė taip ilgai nevakarotų?
Vaikas (8 mėn.) užmiega tik ant rankų. Paguldytas į lovytę vartosi, šliaužia, stojasi, kai visai pavargsta – verkia, bet neužmiega. Kaip pripratinti, kad užmigtų pats, nuo kokio amžiaus tai lengviausia padaryti?
Suaugusiesiems patariama iki miego nevalgyti ir negerti bent 2 valandas, o geriausia – 4. Kiek valandų iki miego negalima duoti gerti ir valgyti vaikui?
Mūsų sūnui 5 metai, taciau jo apyvarpė labai susiaurėjusi, atsmaukti, kad galėčiau apiprausti, neįmanoma, o bandant jam skauda. Šlapinantis neskauda ir gali tai atlikti be problemų, tačiau pastebėjau, kad šlapinantis varpa išsipučia kaip balionėlis, buvome pas specialistus (vaiku chirurgą), išrašė tepaliuką, kuriuo tepėme varpos galiuką. Lyg odelė apsilaupė, tačiau vėl tas pats. Ką turėtume daryti? O gal tai normalu? Gyvename Berlyne.
Šiuo metu mano sūnui yra 18 mėn. Jis gimė savaime, be jokių komplikacijų, tik buvo pastebima tai, kad jo liežuvis išlindęs iš burnytės. Šiuo metu liežuvis yra mažiau pastebimas, tačiau vis dar išlindęs. Kas tai galėtų būti? Vaikas atrodo sveikas, apsigimimų nėra. Kramto puikiai, garsus taip pat taria. Apsilankėme pas neurologą, endokrinologą tačiau atsakymo nesulaukėme. Vaikas pagal amžių vystosį gerai. Pas kokius specialistus reikia kreiptis dėl išsikišusio liežuvėlio?
Mano dukrytei 8 mėnesiai. Turime apačioje jau du dantukus, viršutinės dantenos paburkę. Labai sunku užmigdyti: per miegus verkia. Verkimas pereina į spiegimą. Užmiega ir po kokių 15-30 min. isteriškas verkimas. Nurimsta tik su mano krūtimi. Ar visa tai dėl dantukų dygimo skausmo?
Mano dukrytei 4,5 mėnesio. Prieš savaitę skiepijome. Praėjus kelioms valandoms po skiepų, dukra miegodama pradėjo staiga ir garsiai įkvėpti ir iškvėpti orą. Iš karto nuvežėme pas gydytoją. Patikrinus pasakė, kad greičiausiai tai alerginė reakcija, nes skiepo vieta buvo labai paraudusi. Skyrė tavegilio ir, jei pakils temperatūra, paracetamolio. Naktį temperatūra buvo pakilus iki 38,5ºC. Kitą dieną viskas pagerėjo, kvėpavimas susitvarkė, temperatūra nukrito. Viskas būtų gerai, bet prieš keletą dienų pastebėjau, kad miegodama dukra kartais vėl stipriai įkvepia ir iškvėpia. Kas tai galėtų būti?
Maitinu mišinuku. Ar galima dar duoti atsigerti vandenuko? Kūdikiui 3 mėn.
Nuo kelių mėnesiu galima sodinti kūdikį?
Mano vaikui 1 metai ir dvi savaitės. Jis guvus, žaismingas, iki šiol duodu MP kiek nori. Rytais duodu kruopų košės, per pietus – daržovių su mėsa. Vakar garų vonelėje iškepiau omletą. Kaip turi valgyt tokių metų vaikas, koks maisto kiekis turi būt. Ir kiek NP turiu duoti?
Ar mano vaikas paveldės mano ligą epilepsiją? Ji man buvo diagnozuota, kai buvau 7 mėn. nėščia.
Mano vaiko akys šiandien staiga sužvairavo. Tai tesėsi apie 3–4 valandas. Po miego (1,5 valandos) būklė pagerėjo. Kas tai galėjo būti?
Kiek maždaug papildomai skysčių turėtų išgerti 8–9 mėn. kūdikis per parą, maitinamas mamos pienu? Niekaip dukrytei neįsiūlau vandens ar arbatėlės, pavalgiusi košės vis tiek reikalauja krūties.
Mano vaikeliui 2 mėn., mes gyvename Šiaurinėje Airijoje. Kai gimė, gydytojai pasakė, kad jo momenėlis labai mažas. Po echoskopijos gavome štai tokį atsakymą: „Galvytėje suaugęs sąnarys per vidurį, jis turi judėti, bet dabar jis nejuda ir jį reikia atlaisvinti, tad reikalinga operacija, kurią atliks Belfaste“. Nerimauju, ar tai labai sudėtinga operacija ir kas toliau gali būti?
Mano dukrytei dabar 14 mėnesių. Turime bėdą dėl jos maitinimo. Ji labai išranki maistui ir valgo labai mažais kiekiais. Kartais tam, kad ji pavalgytų, beveik visą dieną praleidžiu virtuvėje. Skamba absurdiškai, tačiau labai dažnai vienas maitinimas baigiasi 5 arbatiniais šaukšteliais maisto. Mano dukrytė labai judri ir viskuo besidominti, ją sunku nulaikyti vienoje vietoje, taigi ir maistu sunku sudominti. Namuose dar kažkiek pavyksta pavalgydinti, o va kai kur nors išvykstame, vaikas lieka nevalgęs, nes nuolat kur nors eina, lipa, ką nors čiupinėja... per daug įspūdžių. Ji mažai ir sveria, tik 8700 g. Svoris auga sunkiai. Padeda tik tai, kad ją vis dar žindau, taigi bent pienuko kažkiek patraukia, bet ir tai tik namie, nes kitur neįdomu ir pienukas... Per dieną sudėjus visus maitinimus kietu maistu, ji suvalgo apie 300 ml maisto. Na dar kažkiek gauna mamos pienuko, nes žindau, kai parodo norą. Toks jausmas, kad ji nejaučia alkio. Nes kartais visą pusdienį būna nei kąsnio nevalgius, o kai pasiūlau maisto, kelis šaukštelius suvalgo ir viskas. Daržovių,mėsos, žuvies ir vaisių beveik nevalgo, kartais kokių uogų pavyksta įsiūlyti...Pieno produktų net į burną neįdėsi...o duonos gaminius tik ištrupina, o burnoje nieko nelieka.. .Daugiausia valgo grūdines košes, į kurias kartais pavyksta įmaišyti obuolio ar uogų, o va daržovių su mėsa ar žuvimi suvalgo labai mažai, gal kokius 5 šaukštelius per dieną. Ar tai gali būti sveikatos sutrikimas, ar tai normalu? Jaudinuosi, kad nepritrūktų vitaminų ir geležies... Ar gali būti problema tame, kad vis dar ją žindau? Ji dažnai keliasi ir naktį, taigi pienuko bent 4 kartus geria naktį...dieną mažiau...
Mano anūkui 4, 5 mėn. Pasidarė neramus. Kelis kartus kai verkė stipriai paraudo kojytės, jos įsitempia. Po to praeina. Kas tai galėtų būti, gal nuo dantukų dygimo toks neramus?
Sūnui 7 mėnesiai, noriu paklaust, kaip tokiame amžiuje turi atrodyti varpa, nes nuo gimimo yra atsismaukusi ir gana stipriai, šiek tiek neramu. Gyvename Anglijoje, kur kūdikiai visiškai nestebimi, nėra su kuo pasikonsultuoti.
Dukrytei metukai, ir jau dygsta 13-as dantukas. Ar čia normalu?
Auginu 3 vaikus (sūnui 4 metukai, dukrytėms 3 metai ir 2 metai) ir susidūriau su bjauria situacija. Kai mažoji dukrytė susirgo ir nesuspėdavo nubėgti ant puoduko, uždėjau jai sauskelnes. Kai pamatė vyresnieji vaikai, jie pradėjo kakoti ir sysioti į kelnes. Kai mažoji pasveiko, nuo to laiko pradėjo visi trys kakoti ir sysioti į kelnes. Jie nuėję į kambarį padaro į kelnes ir išsitraukę iš kelnių išmatas deda į mašinėles su priekabomis. Visi trys miega viename kambaryje ir kas 3 ar 4 dienas po nakties miego ryte jie apsikakoja ir pradeda žaisti tarpusavyje. Prašau jūsų patarimo, kaip sustabdyti vaikų žaidimą tarpusavyje su išmatomis?
Auginu 2 mėnesių dukrą. Labai nerimauju dėl jos tuštinimosi. Kiekvieną dieną išleidžia labai daug dujų, bet tuštinasi tik kartą per 7 dienas (maitinu pati). Bandžiau duoti ir vandens ir arbatėlių, bet nieko negeria ir viską spjauna lauk. Ar tai normalu, kad taip retai tuštinasi ir nevartoja daugiau jokių skysčiu? Labai neramu.
Nežinau kas nutiko mano mažajai. Ant puoduko ji pradėjo sėstis gana anksti (1,2 m.) ir suvokimas, kad nori šlapintis ar tuštintis pas ją jau buvo atsiradęs. Tačiau vieną rytą ji atsisakė sėstis ant puoduko, atrodytų lyg ji būtų kažko išsigandusi, nesėda ant jo visiškai. Žaidžia, sodina lėlytę, tačiau pati nesėda. Ką daryti?
Laba diena, mano berniukui šiuo metu 5 mėn. Kaip reikia tinkamai prižiūrėti jo lytinius organus. Ar reikia apiprausiant atsmaukti varputę ar ne?
Dukrytei 3 metai, pastebėjau, kad ji labai dažnai atsidūsta. Būna, kad atsidūsta per valandą 5 kartus, bet būna valandų, ir kai neatsidūsta. Atsidūsta įvairiomis situacijomis ir valgydama, ir žaisdama ir važiuojant mašina, ir skaitant pasakėlę vakare. Ar čia kas nors rimto?
Auginu 2 m. 2 mėn. dukrytę. Dieną esame visiškai atsisakę sauskelnių, ji puikiausiai tvarkosi, paprašo ant puoduko, net palaukia, jei kur mieste vaikštinėjant tenka paeiti iki tualeto. Tik kaip tvarkytis naktį? Ar neduoti gerti skysčių prieš miegą, ar žadinti ir sodinti ant naktipuodžio, o gal leisti pajusti, koks jausmas miegoti prisišlapinus į lovą?
Nuo kokio amžiaus kūdikis ar vaikas gali susirgti sinusitu? Dukrytei 5 mėnesiai.
4 mėnesių kūdikį maitinu mišinuku keturis kartus (kas 4 val.) per parą po 150 ml. Kiek kartų reikia maitinti per parą 4 mėnesių kūdikį ir kiek ml turi suvalgyti vieno maitinimo metu? Nuo kelių mėnesių reikia pradėti duoti papildomo maistelio, arbatos ar virinto vandens atsigerti? Kūdikis jau savaitę atrodo mieguistas, mažai guguoja.
Sūnus (10 m.) labai dažnai vaikšto šlapintis, vakarais eina kas 10 min., kol užmiega, naktį pabudęs nueina dar kokius 3 kartus. Buvome pas šeimos gydytoją, šlapimo tyrimai uždegimo nerodo. Gydytoja sako, kad priežastis gali būti kompiuteriniai žaidimai. Kur mums kreiptis?
Dukrytei (7 mėn.), nuo 3 mėnesio turėjo problemų dėl pilvuko. Dukrytė mano pieną gėrė labai neramiai, tik primigdyta normaliai pasisotindavo. Pradėjus primaitinti, šios problemos niekur nedingo, mergytei sunku atsirūgti, kol neatsirūgsta, pavalgiusi rangosi ir zyzia, akivaizdu, kad jai nemalonu. Išbandėme įvairių rūšių gerąsias bakterijas, įvairias žindymo padėtis, jokio rezultato. Pažinda 3 minutes ir pradeda mėtyti krūtį, tad vis dar žindau apsnūdusią. Dėl košyčių tas pats, pusę porcijos suvalgiusi, sukasi šalin arba pradeda rėkti, nors buvo laikas, kai košes valgė gerai.. Ar tai normalu tokio amžiaus kūdikiui? Mūsų pediatrė ramino, kad kai įvesime papildomą maitinimą, atsirūgimas palengvės, bet taip nėra. Ką reikėtų šiuo atveju daryti? Gal atlikti kokius tyrimus?
Kodėl vaikas griežia dantimis dieną? O jei tuo pat metu (apie 2 savaites) yra ir pakilusi temperatūra? Ar tai rodo ligą?
Mano berniukui 14 mėnesių ir aš sunerimusi jog jis nekalba. Nuo 5-6 mėn. sakė „vava mamamama“, prieš tai irgi netylėjo ir dabar kažką vapa, vis „mamamama ar ama“, bet tik tiek – visa kita surikdamas ar krykštaudamas rodo pirštais ar gestais. Ar verta nerimauti? Gal įtakos turi tai kad mes su tėčiu garsiai kalbame, ypač tada, kai nesutampa nuomones. Ką galėtumėte patarti?
Sūneliui (10 mėn.) nuolat laikosi neaukšta temperatūra 37,0-37,4°C. Šlapimo ir kraujo tyrimai geri. Dėl kokių priežasčių gali laikytis temperatūra, ką mums daryti?
Sūneliui, kuriam 1,5 metų, prieš mėnesį „iššoko“ bamba. Iki tol bamba buvo graži. Ar tai gali būti bambos išvarža?
Sūnaus (1,5 m.) ausytėse labai kaupiasi siera. Valau kasdien. Ar reikia taip dažnai valyti ausytes? Gal siera kaupiasi dėl dažno valymo?
Kaip sužinoti, kada vaikučiui jau gana vieno pietų miegelio?
Kokius batukus pirkti tik ką pradėjusiam vaikščioti mažyliui?
Kaip išmokyti 3 metų vaiką plautis rankas, valytis dantis? Iki šiol nepavyko...
Sūnus (18 mėn.) dažnai sloguoja, išsiskiria labai daug gleivių. Kaip prižiūrėti, kad nosytė nešerpetotų, neraudonuotų?
Mano mažyliui 1 m. 4 mėn. Labai prastai miega naktimis. Per miegus įsikanda sau į liežuviuką. Nuo to pabunda, gausiai teka kraujas. Į kokį specialistą mums kreiptis pagalbos. Tiesa, būna tokie susikandžiojimai ir dienos metu.
Nuo kelių mėnesių galima sodinti kūdikį?
Mūsų 2 mėn. mažylė visą laiką iškišusi liežuvį, retai kada liežuvis būna burnytėje... Iš pradžių nekreipėme dėmesio, dabar jau gąsdina... Ką daryti?
Mergaitė (1,4 m.) kai pasodinu ant puoduko kiša sau rankas, čiupinėja savo organus. Kelis kartus net išmatomis išsitepė rankas ten sukišusi. Ką daryti?
Mano vaikui 1 metai ir dvi savaitės. Jis guvus, žaismingas iki šiol duodu MP kiek nori. Rytais duodu kosę. Per pietus daržoves arba daržoves su mėsa. Vakar garų vonelėje iškepiau omletą. Kaip turi valgyt tokių metų vaikas, koks maisto kiekis turi būti?
Mano anukytei retsykiais išlenda bambytė, ar tai gali būt išvarža? Ji gyvena Airijoje. Kur gali kreiptis Vilniuje privačiai kai liepos mėn atskris dėl pasitikrinimo?
Maitinu mišinuku, ar galima dar duoti atsigerti vandenuko? Kūdikiui 3 mėnesiai.