Klausimas pediatrui

Mano 2 metų berniukas labai mėgsta kavą. Gal jo organizmui ko trūksta?
1,5 metų mergaitė vos numauname sauskelnes, kiša pirštus į lytinius organus ir krapšto. Kai draudžiame ir ištraukiame rankas, juokiasi ir vėl kiša. Ką patartumėte?
Sveiki, pastaruoju metu mano 1 metų berniukas ilgai serga. Iš pradžių pradėjo kosėti, buvo paraudusi gerklė, slogavo. Kraujo tyrimai buvo geri. Gydytoja skyrė antibiotikų. Jie nesuveikė ir nieko nepadėjo. Padarėme rentgeno tyrimą, parodė bronchito požymius. Gavome kitą partiją antibiotikų. Jie šiek tiek padėjo, bet neišgydė iki galo. Tada gėrė sirupą nuo kosulio, bet ir toliau stipriai kosėjo. Gydytoja skyrė dar vieną partiją antibiotikų, jau trečią. Po to pakilo aukšta temperatūra ir atsigulėme į ligoninę. Kraujo tyrimus pakartojome vėl, jie buvo geri. Pragulėjome apie 5 dienas. Nieko nerado. Spėjome pasveikti ir vėl ligoninėje pasigauti virusą bei susirgti. Norėčiau paklausti, ar normalu skirti tiek daug antibiotikų tokiam mažam vaikui, kai kraujo tyrimai geri, vaikas nekarščiuoja?
Mūsų 6,5 mėnesio sūnus beveik visa laiką būna išsižiojęs ir truputį iškišęs liežuvį. Ar tai normalu? Dantukų dar neturi. Vaikas linksmas, aktyvus ir stiprus. Reaguoja į aplinką. Raumenų sustandėjimo nepastebėjome. Puikiai pats sėdi. Stojasi ant pirštų galų. Nuo pat gimimo neturėjome jokių sveikatos problemų. Iki šiol maitinu savo pienu. Čiulptuko mažylis neima.
Mūsų mergytei 7 mėnesiai. Nuo 6 mėnesių pradėjome maitinti košėmis. Duodame košės per pietus ir vakare, valgo tiek, kiek nori – apie 300 ml. Ar ne per daug tokio amžiaus kūdikiui, ar čia normalu ir ateityje neatsiras kokių nors virškinimo ar medžiagų apykaitos problemų?
Mano vaikas valgo vieną druską. Ar tai normalu?
Kaip teisingai pamatuoti vaikui temperatūrą, nes elektroninis termometras mums rodo „pieno riebumą“ – pažastyje ir burnoje temperatūra skiriasi 0,5 dalies. Vaikui 6 mėnesiai.
Prašyčiau papasakoti apie kepenis ir jų normalios funkcijos išsaugojimą. Kokie yra kepenų pažeidimo požymiai?
Sveiki, mano sūnus labai dažnai vaikšto šlapintis, vakarais eina kas 10 min. kol neužmiega, naktį pabudęs nueina dar kokius 3 karus. Buvome pas savo šeimos gydytoją, darėme šlapimo tyrimus, tyrimai uždegimo nerodo. Gydytoja sako, kad priežastis gali būti kompiuteriniuose žaidimuose, kur mums kriptis kad išspręsti šią problemą?
Mergaitei 5 su puse mėn., vaistinėje pasiteiravus dėl vitamino D pasiūle tabletes 10ug (maitinu pati), dabar iškilo klausimas, ar gauna su motinos pienu jo pakankamai ar geriau būtų lašiukai?
Anksčiau gydytojai vaikui, susirgusiam ausų uždegimu, rekomenduodavo dėti spiritinius kompresus. Dabar sako, kad negalima. Kodėl?
Mano 8 mėn. sūnui per porą mėnesių vienos kojos kirkšnyje išnyko raukšlytė, nors iki tol raukšlytės buvo simetriškos. Klubo pokyčių nepastebėjau, statomas remiasi abiem kojytėmis. Kodėl taip atsitiko? Ar tai reiškia, kad kojytės nevienodai vystosi? Ar reikia kažko skubiai imtis?
Kaip apsaugoti vaikus nuo kraujo užkrėtimo?
Kaip išgydyti pleiskanų luobą nuo kūdikio kaktos? Tepimas aliejumi ir vazelinu nepadeda.
Sūnui metukai, bet iki šiol naktimis po kelis kartus prabunda. Kada vaikas jau turi išmiegoti neprabusdamas visą naktį?
Iš ko suprasti, kad kūdikiui prasidėjo sloga, o ne šiaip vienkartinis snargliukas? Jei nosytė neužsikimšusi, kas kiek laiko ją valyti ir traukti snargliukus?
4 mėnsių kūdikį maitinu mišinuku keturis kartus (kas 4 val) per parą po 150 ml. Kiek kartų reikia maitinri per parą 4 mėnesių kūdikį ir kiek ml. turi suvalgyti per vieną maitinimą. Nuo kelių mėnesių reikia pradėti duoti papildomo maistelio, arbatos ar virinto vandens atsigerti? Kūdikis apie savaitę laiko pasidarė mieguistas, mažai ūkauja (kalba)
Ar jei vaikui duodi žuvų taukų, dar reikia duoti vitamino D? Ir atvrkščiai - ar duodant vitamino D reikia žuvų taukų?
Sveiki, labai reikia patarimo. Už 4 dienelių sūnui sueina mėnuo, tačiau mažylis nuo gimimo miega tik apie 10 valandų per parą, poilsio turiu tik tada, kai jis miega arba valgo. Jis vos atsibudęs verkia, pakeiti sauskelnes, pavalgydini, myluoji, o jis verkia, negali pasiguldyti ramiai. Darėm tyrimus, tikrinom, viskas gerai sako. Bet mes labai pervargom, nebežinom, ką daryti, ieškom patarimš visur, nežinom kur dar kreiptis. Suprantam, kad pilvuko problemytės pakankina, bet negali būt ištisą parą. Patarkite prašau labai.
Sveiki, mano berniukui 1 m.2 mėn. Jis tikrai labai geras ir protingas vaikas, bet mane neramina tai, kad jis dažnai žaidžia vienas su savo žaisliukais. Žinoma pakalbintas jis visada atsiliepia, pasidalina žaislais, pasakoja savo kalba ir t.t. Bet ar tai gerai,kad tokio amžiaus vaikas mėgsta užsiimti vienas.
Ką daryti, jei mūsų vaikas valgo vieną druską?
Sveiki, mūsų 6,5 mėnesio sūnus beveik visa laiką būna išsižiojęs ir truputi išlindęs liežuvėlis. Kituose vaikuose to nepastebėjau. Ar tai normalu? Dantukų dar neturi. Vaikas linksmas, aktyvus ir stiprus. Reaguoja į aplinką. Raumenu sustandėjimo nepastebėjome. Puikiai pats sėdi. Stojasi and pirštų galų. Nuo pat gimimo netūrėjome jokių sveikatos problemų. Iki šiol maitinu savo pienu. Čiulptuko mažylis neima.
Sveiki, šį rytą vaiko (7 mėn.) išmatos buvo kraujingos, ar reikia sunerimauti? Pilvo skausmais nesiskundė. Išmatos buvo kietokos. Paskutines dvi dienas mažai valgė. Ir diena pieš nesituštino. Prašau atsakyti, kuo greičiau.
Mano mažylei beveik 3 mėn., maitinu savo pienu, prieš keletą dienų maitinant pradėjo verkti (isteriškai, iki raudonumo). Pasitaikydavo ir anksčiau, bet labai retai, o dabar kas kartą maitinant. Ar tai gali būti susiję su pilvuku? Ką turėčiau daryti?
Sveiki, mano dukrytei vėjaraupiai, šeimos gydytoja liepė tepti jodu, dar liepė nupirkti influcidą ir tantum verde. Kodėl skyrė būtent šiuos vaistus, ar galima tepti jodu? Jei galite, atsakykite greičiau.
Kūdikiui 3 mėnesiai. Mergaitė iki šiol tuštindavosi kasdien, o štai dabar nepavyksta po tris dienas to padaryti. Kūdikį maitinu krūtimi, pieno užtenka. Teigiama, kad vaikas gali nesituštinti devynias dienas, tačiau ar nėra liaudiškų, ne medikamentinių priemonių, kad vaikelis „pakakotų“. Vaikelis purpsi, bet kartais taip stena ir matyti, jog nori pasituštinti, bet nepavyksta. O gal tam turi įtakos mamos mityba?
Dukrai 1,5 metų. Po skiepų ji blogai jaučiasi. Gydytojai sako, kad normali reakcija į skiepus – šiek tiek pakilusi temperatūra. Kas dar „normalu“ po skiepijimo?
Sūnui 4 mėn. Gimė mėnesiu anksčiau. Dėl žemo tonuso nuo 1 mėn. daromi masažai ir mankštos. Tačiau raumenų tonusas vis tiek žemokas. Ar tai labai blogai?
Miegodama dukrytė labai muistosi, ir užsilenkia jos ausytės. Neramina tai, kad ausys liks atlėpusios. Gal migdyti su kepurytę? Dukrai 3 savaitės.
Dėl sauso kambarių oro vaiko nosies gleivinė išsausėja taip, kad krapštydamas nosį jis ją prasidrasko iki kraujo. Ką patartumėte? Sūnui 2 metai.
Sūneliui 11 mėnesių. Vos tik nusegame sauskelnes, jis pradeda žaisti su savo „pimpaliuku“. Dėl šios priežasties negalime jo palikti nuogo (arba turime laikyti rankas). Ką patartumėte?
2,5 metų dukra geria žuvų taukus, tačiau vis tiek naktį prakaituoja. Ar nupirkti papildomai vitamino D? Ar atlikti kokius nors tyrimus?
Ar galiu su 1,5 metų sūnumi eiti į vandens atrakcionų parką? Ar nepakenks vaikui chloro kvapas? Ar chloras kenkia odelei.
7 metų dukra nepripažįsta vitaminų jokiu pavidalu – nei skystų, nei kapsulių, nei tablečių. Jai „šlykštus“ skonis.
Mergaitei 3 mėn., bet iki šiol nėra tuberkuliozės skiepo rando. Iki kokio amžiaus jis turi atsirasti? O gal vaikutis liko nepaskiepytas?
Kaip reikėtų reaguoti, jei mėnesinėmis susirgtų 11 metų mergaitė?
Sveiki, vaikas pradėjo viduriuoti. Sudavėme smectos. Po to viskas susitvarkė. Nebeviduriuoja. Pasidarė neramu,nes po dienos pasituštino labai šviesiai, ko ne balkšvai. Ar reikia sunerimti?
Kas yra „padidėjusio dirglumo sindromas“? Mūsų 3 mėn. sūnui jį nustatė šeimos gydytoja, tačiau nieko nekomentavo.
Ar nevalgiam vaikui žiemą prasminga duoti įvairių vaisių-daržovių sulčių kokteilių? Jei taip – kiek? Ar duos naudos stiklinė morkų-agurkų-bulvių-cukinijų sulčių? Įsigijome „lėtaeigę“ sulčiaspaudę, todėl norisi kažkuo prisidėti prie vaiko sveikatos. Dukra (4 m.) labai nevalgi.