Žyma: Nosies higiena

sloga
Freepik.com

Nosies higiena, kai vaikas sloguoja, yra įprasta rutina, nes tai padeda suskystinti sekretą, kurį paskui lengviau išsiurbti. Sūrus vanduo ne tik sudrėkina ir išvalo nosies gleivinę, bet ir mažina gleivinės paburkimą, atkemša nosį. Nosies sekretas gali lengviau nutekėti, palengvėja kvėpavimas, o gleivinėje nesikaupia pavojingų mikroorganizmų.

Yra keletas situacijų, kai plovimai labai pravers.

Šildymo sezonas. Kai kambariuose sausa, o taip būna šildymo sezono metu, vaiko nosį patariama drėkinti keletą kartų per dieną. Plovimai sūriu vandeniu atgaivina sausą, sudirgusią nosies gleivinę.

Kūdikio „slogytė“. Kūdikiams dažnai užsikemša nosis, nes jos landos labai siauros, jose kaupiasi plutelės. Ypač svarbu, kad nosis būtų atlaisvina prieš žindymą.

Virusų siautėjimo metas. Nosies plovimai patariami ir kaip prevencinė priemonė, kai aplink siautėja kvėpavimo takų virusai.

Nešvarus oras. Nosies plovimai tinka, kai vaikas atsiduria ten, kur oras užterštas, negrynas, šaltas ar kondicionuojamas. Toks yra automobiliuose, traukiniuose ar lėktuvuose, kuriuose veikia oro kondicionieriai.

Vaikas nemoka išsišnypšti. Net ir nesloguojant nosyje gali prisikaupti sekreto. Kol vaikas nemoka išsišnypšti, reikės jį išsiurbinėti specialiu siurbtuku, o prieš tai suskystinti sekretą sūriu vandeniu.

Šienligės sezonas. Plovimai druskų vandeniu išplauna ne tik bakterijas, bet ir alergenus, todėl jų poveikis nosies sienelėms sumažėja. Be to, dažnas nosies plovimas ar nosies purškalai padengia gleivinę apsauginiu sluoksniu ir apsaugo nuo žiedadulkių.

Dažnas tėvų klausimas, ar nosies gleivinė nepripras prie plovimo? Kitaip tariant, – ar plovimų galima „perdozuoti“? Kadangi sūriame vandenyje nėra vaistinių medžiagų, jis nesukelia pripratimo ir gali būti vartojamas ilgą laiką.

neutral
impuls

.

batukai
papildai
renginiai
papildai nėščiosioms
Kepurės su UV
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
AK mokykla
mokykla Žiniukas
maisto papildai
Nėščiosios diržas
UMO
vanduo Akvilė
gerosios bakterijos
kainoteka

Beotebal_plus_400x400

Priemonė nuo plaukų slinkimo
mažieji stebuklai
filmas
treniruotės nėščiosioms
dantų klinika
gelis nuo randų
vitaminai mamoms ir vaikams
kabrita
must bee
bioderma
Zuza.lt - Vaikų prekės

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
darželis Klaužada
kosmetika moterims
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `