Žyma: Atopinis dermatitas

oda
Freepik.com

Vaikų, kuriems nustatoma atopinio dermatito (AD) diagnozė, daugėja ir daugės. Tai dažniausia odos problema, dėl kurios tėvai varsto gydytojų kabinetus.

AD serga 15–20 proc. vaikų ir 1–3 proc. suaugusiųjų. Per pastarąjį dešimtmetį daugėja vaikų, segančių alerginėmis ligomis, įskaitant ir atopinį dermatitą. Vaikų, sergančių AD, išsivysčiusiose šalyse per keliasdešimt metų padaugėjo nuo 2 iki 3 kartų. Tie patys skaičiai ir Lietuvoje. Kita vertus, nors per pastaruosius 10 metų Lietuvoje vis daugiau vaikų serga atopiniu dermatitu, sergančių suaugusiųjų skaičius lieka stabilus.

Tai, kad daugėja sergančiųjų AD, lemia pramonės vystymasis (chemijos, vaistų, nenatūralių maisto produktų ir jų priedų gausybė), automobilių spūstys ir jų išmetamosios dujos, didelis urbanizacijos lygis, tabako dūmai ir oro tarša. Be to, dėl klimato šiltėjimo ilgėja augalų žydėjimo laikas, aplinkoje padaugėja žiedadulkių.

AD lemia genetinių ir aplinkos veiksnių sąveika. Tad nuo to, ką ir kaip naudosime, priklauso tik pusė sėkmės, kita pusė – paveldimumas, kuris lemia odos barjerinės funkcijos nepakankamumą ar imuninės sistemos sutrikimus. Dėl sutrikusios odos barjerinės funkcijos alergenas lengviau patenka į odą, todėl oda labiau dirginama ir kyla uždegimas. O papildomi aplinkos veiksniai (pavyzdžiui, prausimas muilu ir netinkamais prausikliais) toliau žeidžia odos apsauginę funkciją.

Mokslininkai nuolatos tyrinėja AD, sulaukiame naujų žinių. Tarkime, anksčiau alergiškas vaikas ir augintinis buvo nesuderinamas duetas, o dabar įrodyta, kad šuns turėjimas namuose gali apsaugoti vaiką nuo atopinio dermatito, jei vaikas turės kontaktą su šuniu tik gimus ir per pirmuosius metus. Jeigu vaikas jau serga AD, ir tik tada įsigysite šunį, situacijos tai nebepakeis.

Atopinio dermatito gydymas

Atopinio dermatito požymiai

Atopinis dermatitas ir šaltis

Atopinis dermatitas ir emolientai

Atopinio dermatito nustatymas

neutral
neodenta
vaikų sveikatos patikra
impuls

.

batukai
filmas
filmas
papildai nėščiosioms
Kepurės su UV
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
AK mokykla
mokykla Žiniukas
maisto papildai
Nėščiosios diržas
UMO
vanduo Akvilė
gerosios bakterijos
kainoteka
Priemonė nuo plaukų slinkimo
mažieji stebuklai
dantų klinika
gelis nuo randų
vitaminai mamoms ir vaikams
kabrita
must bee
bioderma
kosmetika moterims
Zuza.lt - Vaikų prekės

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
darželis Klaužada
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `