Sėkmės istorija: Laimėta kova su atopiniu dermatitu

Benas

Sėkminga šešerius metus trukusi Audronės kova su sūnaus Beno atopiniu dermatitu – visos šeimos laimėjimas.

Atopinio dermatito požymiai – nuo 7 mėnesių

Šiaulietės Audronės pirmoji pažintis su atopiniu dermatitu įvyko į šeimą atkeliavus pirmagimiui Benui 2012-aisiais. Jam sulaukus septynių mėnesių, Audronė kartu su gydytoja pradėjo įtarti, jog ant kūdikio odos – ne įprastas mažyliams būdingas paraudimas ar pašutimas raukšlelių linkiuose, o atopinio dermatito požymiai – oda rausva, šlapuojanti, kelianti niežėjimą, simptomai ryškiausiai buvo matomi pakinklio zonoje. Vėliau, specialistams patvirtinus diagnozę bei supažindinus mamą su atžalos odos priežiūra, prasidėjo kova su atopiniu dermatitu.

Liga drumstė gyvenimą

Sūnui augant, atopinis dermatitas toliau drumstė gyvenimą – nemalonus niežėjimas lydėjo vaiką visą parą, ypač suprakaitavus. Dėl to kilo bėdų lankant sporto būrelius, o paraudusi oda aplinkiniams kėlė begales klausimų, kurių šie nesibodėjo vaiko klausti, – dėl to ši liga sukėlė ir nepasitikėjimą savimi. Mama pasakoja, jog, paryškėjus paraudimams ar nusikasius, berniukas net atsisakydavo dėvėti marškinėlius trumpomis rankovėmis, siekdamas ligos požymius paslėpti ir išvengti jį kamuojančių žvilgsnių. Ši liga nepatogumų kėlė ne vien sūnui, tiek dieną, tiek naktį patyrusiam odos niežėjimą, o ir mamai, kuomet jai tekdavo budėti šalia atžalos miego metu, kad šis odos nenusidraskytų.

Šiai ligai būdinga „banguota“ eiga su paūmėjimais ir palengvėjimais. Audronės sūnų paūmėjimai užklupdavo itin dažnai, po savaitės atslūgimo varginantys simptomai dažniausiai grįždavo ir trukdavo iki trijų savaičių. Sunkiausia atopinio dermatito forma pasireikšdavo šaltuoju metų laiku – šildymo sezono metu. Vasarą odos būklė būna gana gera, ypač leidžiant laiką prie jūros.

Liga pradėjo trauktis, radus tinkamą priemonę

Laimei, šeimoje situacija iš esmės pasikeitė, pritaikius Bioderma „Atoderm“ odos priežiūros priemones, sukurtas specialiai atopinei odai. Jau metus laiko Audronė nemalonius atžalos ligos sukeliamus simptomus sėkmingai malšina naudodama itin gerai drėkinančius Bioderma „Atoderm“ linijos produktus, efektyviai padedančius kovoti su niežėjimu ir paraudimu.

Mama sūnaus odą kasdien drėkina Bioderma „Atoderm Intensive Baume“ kremu ryte bei po dušo vakare (svarbu atminti, jog, nepaisant ligos fazės, – ar yra paūmėjimas, ar ne, – raktas į sėkmingą kovą su atopiniu dermatitu yra nuolatinis viso kūno tepimas emolientu bent du kartus per dieną), o maudynių duše metu nepakeičiamas yra šios linijos švelnus aliejinis kūno prausiklis „Atoderm Huile de Douche“.

Esant ligos paūmėjimams, gelbsti „Atoderm SOS Spray“ purškiklis, greitai numalšinantis intensyvų niežėjimą, apsaugantis ir raminantis odą, – juo naudotis taip paprasta, kad sūnus pats jį naudoja prieš eidamas pietų miego darželyje, kad galėtų ramiai pailsėti drauge su kitais vaikais.

Benas su sesute

Rezultatai pastebimi iš karto

Pradėjus naudoti šios linijos produktus, rezultatus mama pastebėjo bene iš karto – po pirmųjų kartų naudojant priemones Benui aprimo stiprus niežėjimas, pats prausimosi bei drėkinimo procesas palengvėjo, kadangi kitaip, nei iki tol naudoti emolientai, produktai negraužia odos nudraskymų vietose, todėl Benas nesipriešina tepamas kremu. Be to, Audronė pabrėžia, jog, nuolat naudojant produktus, paūmėjimų dabar pasitaiko kur kas rečiau, jie mažiau intensyvūs ir varginantys – tiek vaikas, tiek mama geriau miega, visa šeima geriau pailsi ir gyvenimo kokybė, be abejo, labai pagerėjo.

Šeima lankėsi ir Bioderma „Atoderm & KIDS“ atopiškos odos darželyje, organizuojamame specialiai vaikams, sergantiems atopiniu dermatitu, kuriame gydytojai dermatologai ir alergologai tiek Audronę, tiek Beną supažindino su sėkmingos kovos su liga esminiais principais.

Audronė užtikrintai rekomenduoja Bioderma „Atoderm“ linijos produktus – juos naudojant baigėsi bemiegės naktys budint prie besikasančio sūnaus, palengvėjo kasdienės vaiko odos priežiūros ritualai ir pagerėjo visos šeimos gyvenimo kokybė.

BIODERMA įkūrė nemokamą Atoderm & KIDS atopiškos odos darželį, kurio pagrindinis tikslas – dalintis patirtimi ir patarimais, kaip gydyti ir prižiūrėti atopišką odą. Atoderm & KIDS – skirtas vaikams, sergantiems atopiniu dermatitu. Susitikimo metu mažieji smagiai leidžia laiką žaisdami, o tėveliai turi galimybę sužinoti atsakymus į rūpimus klausimus, diskutuodami su gydytojomis alergologe ir dermatovenerologe.

Atoderm & KIDS darželis – skirtas vaikams, sergantiems atopiniu dermatitu

Registracija:

Norite apsilankyti Atoderm & KIDS?

Datos ir miestai, kuriuose vyks Atoderm & KIDS atopiškos odos darželis, skelbiami:

 

 

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 2 = vienas

Kitos temos: