Akušerijos pamokos M.Koperniko muziejuje

Prie echoskopijos muliažo irgi rikiavosi eilė vaikučių. Teko palūkėti, kol eksponatas buvo panaudotas šiai redakcijos žodžio nuotraukai (pozuoja redaktorė Neila, o Varšuvoje lankėmės per kalėdinio numerio maketavimo įkarštį).

Mielos mamos!

Ne veltui pirmasis šio numerio interviu vadinasi „Nėštumas kaip kalėdinė dovana“. Mielos sesutės Ineta ir Irūna Puzaraitės, kurias kalbiname, pernai per Kalėdas artimiesiems įteikė pačią originaliausią dovaną, kokią tik įmanoma, – paskelbė, kad abi vienu metu laukiasi. Irūna sako, jog šiemet Kalėdų Senelio ji prašys dar vieno leliuko…

Žinia apie naują gyvybę visada pilna euforijos, paslapties ir pozityvumo. Ypač daug klausimų kyla broliukams ir sesutėms, kurie negali įsivaizduoti, kaip tas būsimasis vaikutis pateko į pilvą, o tuo labiau – kaip iš jo iššoks? Mums vaikystėje sakydavo, kad vaikus atneša gandras arba jie randami kopūstų lysvėse. Kompiuterių kartai toks paaiškinimas nelabai tinka, nes jie nematę tikrų kopūstų laukų ir retai kuris turi sodybą kaime, kad pamatytų gandrą. Mediciniškai aiškinti gimties irgi nesinori, nes tai būtų labai buitiška ir tikrai neatspindėtų stebuklo, kuris gaubia į žemę ateinantį žmogų. Lieka ieškoti kažkokios sintezės tarp liaudies pasakų, medicinos, burtų ir magijos.

Nesumeluosime vaikui, kartu jį pasiimdami į tyrimą ultragarsu ir parodydami, kaip pilve auga mažasis jo broliukas ar sesutė, kokio dydžio dabar jo rankytės ir kaip jis ten pilvelyje plaukioja.

Varšuvos M. Koperniko mokslo centre yra puikus eksponatas – mamos, besilaukiančios vaikučio, muliažas. Kiekvienas lankytojas gali paimti echoskopo aparatą ir pamatyti kelių mėnesių vaisių. Pastebėjome, kad prie muziejaus medicininių eksponatų ypač ilgai užtrunka vaikai, – jiems įdomu realiai patirti, kokio ilgio yra žmogaus žarnos ar kaip laparoskopu galima išoperuoti žaislinio meškino pilvą. Džiaukimės, kol vaikai smalsūs, kol klausia mūsų, o ne vien google.com.

Prie echoskopijos muliažo irgi rikiavosi eilė vaikučių. Teko palūkėti, kol eksponatas buvo panaudotas šiai redakcijos žodžio nuotraukai (pozuoja redaktorė Neila, o Varšuvoje lankėmės per kalėdinio numerio maketavimo įkarštį).

Žinia apie naują šeimos narį gali būti pati geriausia naujiena baigiantis metams. Kol kas tai vis dar stipriau už virtualųjį gyvenimą. Ir, ačiū Dievui!

Šiame numeryje „Mamos žurnalo“ skaitytojams prisistato nauja redakcijos nėštukė Laura, kuri kiekvieną mėnesį pasakos, koks ypatingas ir nepakartojamas laikas yra nėštumas.

Gražių artėjančių švenčių ir tikėjimo stebuklais!

Su meile mamos

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


4 + = šeši

Kitos temos: