Kodėl vėl atidėjome remontą

20161129_200247

Hamleys, lego aukšte

Sveikos, mamos!

Kreipiuosi asmeniškai, kaip 3 metų vaiko mama. Ar po Kalėdų Jūsų neapėmė jausmas, kad namuose per žaislus nebėra kur kojos pastatyti? Iš pradžių galvojau, kad chaoso pojūtis yra dėl nenupuoštos eglės. Tačiau kai vyras išnešė į rūsį dėžes su žaisliukais, girliandomis ir eglutės stovu, palengvėjimas neatėjo. Nes liko, oi kiek daug visko liko… Šiemet mūsų dukrytei užderėjo: suaugusio žmogaus dydžio piešimo lenta magnetiniu pagrindu, avyčių garbanyčių kolekcija (6), du pliušiniai katinai ir šuo, bene 10 dėžių su dėlionėmis, modilinu, loto, galybė piešimo priemonių, vaikiška planšetė, princesės karūna… Verčiau nebevardinsiu.

Labai greitai su vyru nusprendėme remontą atidėti dar metams – vis tiek tvarkos nebus, kai namuose tokia masė žaislų ir jie visi sutempti į svetainę, nes 3 metų vaikas dar nenori žaisti užsidaręs savo kambaryje. Be to, jis nori, kad žaistume ir mes! Ji nuspalvina Elzą, o tėvelis Aną, ji sudėlioja dėlionę „Princesės“, o mama – „Undinėlės“. Ar tai visiškas mūsų regresas, ar suvaikėjimas, ar brandžios tėvystės požymis, ar alibi, kodėl nesitvarkome? Dar pati nežinau atsakymo. Jei sakoma, kad žaidimas yra vaiko darbas, tai kas žaidimas yra suaugusiajam? Laiko „užmušinėjimas“ ar degradavimas?

Tokias mintis greitai išblaškytų apsilankymas „Hamleys“ žaislų univermage Londone, kur 5 aukštų pastate dūzgia žaislų konsultantai ir animatoriai, vyksta žaislų bandymai, o lego skyriuje pasitinka visa karališka šeimyna iš kaladėlių. Vadinasi, kažkam žaisti yra tikrų tikriausias darbas – ateini ryte ir visą dieną montuoji, pavyzdžiui, princo Hario batą.

Grįžusi iš tokio žaislų rojaus, supranti, kad mums dar labai tokiu iki apsivalgymo žaislais jausmo, kurį tekste mini psichologė („Per daug žaislų“).

Nebandykite suprasti, kokia šio redakcijos žodžio paslėpta mintis. Jokio moralo! Pirkite žaislus ir žaiskite su vaikais, kol jie to nori. Žiema ir ankstyvas pavasaris tam – idealus laikas. Neparašiau, bet tikriausiai supratote, kad, sudėliojus dėlionę, apima pasitenkinimo jausmas, o gražiai iš plastilino nulipdžius kiškį, – net pasididžiavimas prieš sutuoktinį. O remontas tikrai palauks.

Redaktorė Neila

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 + = dvylika

Kitos temos: