Turbūt kiekvienas šiuolaikinis žmogus taupo savo laiką, ir mama – ne išimtis. Kam leisti laiką nemaloniems kasdieniams darbams, jei jų galima lengvai atsikratyti? Vienas tokių užsiėmimų – kasdienis nepageidaujamų plaukelių skutimas ar skausmingos bei varginančios depiliacijos vašku.
Vis dėlto šiuolaikines moteris (ir vyrus) jau ne vieną dešimtmetį gelbsti plaukų šalinimas lazeriu. Nors tai viena populiariausių estetinių procedūrų pasaulyje, apie ją vis dar sklando nemažai mitų – apie juos šiandien ir pakalbėsime plačiau.
Ar visi lazeriai vienodi?
Estetinės medicinos rinkoje pasirinkimo klientui apstu, ne išimtis ir depiliacijos lazeriu paslauga. Pagal veikimo mechanizmą, dažniausiai sutinkami diodiniai arba aleksandrito įrenginiai. Pastaruoju metu pasaulyje vis labiau populiarėja diodiniai plaukų šalinimo lazeriai, būtent tokie naudojami ir klinikoje REVÙ CLINIC – vienoje didžiausių ir populiariausių estetinės medicinos klinikų Lietuvoje. Lyginant su aleksandrito lazeriu, diodiniai veikia gilesniuose odos sluoksniuose ir neveikia odoje esančio melanino, todėl yra laikomi saugesniais visų tipų odai.
„Savo klientams siūlome tik tai, kas saugu, efektyvu ir patvirtinta moksliškai, o visus šiuos kriterijus puikiai atitinka diodiniai lazeriai“, – komentuoja klinikos REVÙ CLINIC specialistai. Pagal klinikines studijas, diodinių ir aleksandrito lazerių efektyvumas statistiškai nesiskiria, tačiau didelis diodo privalumas – saugumas bei kur kas mažesnis skausmo lygis. Tokio tipo lazeriais procedūrą saugu atlikti net ir vasarą. Tačiau klinikos specialistai pabrėžia, jog lazerinės procedūros turėtų būti atliekamos tik licencijuotose medicinos įstaigose ir tik aukštos kokybės prietaisais su visais reikiamais sertifikatais, tik taip galima užtikrinti procedūros kokybę, efektyvumą bei kliento saugumą.
Lazeriai ir vasara
Vienas dažniausių ir šiuo metu aktualiausių klausimų – ar galima lazerinę depiliaciją atlikti tuomet, kai jau šyla orai. Trumpai tariant, tikrai taip! Bent jau diodiniais lazeriais. Šie lazeriai veikia tokiame odos gylyje, jog procedūros yra saugu atlikti ir tamsesnei kūno odai, saugotis saulės reikia kur kas trumpiau nei anksčiau. Specialistai tiesiog rekomenduoja 2 savaites iki procedūros ir po jos vengti saulės spindulių, o jei nepavyksta, – ne bėda, apsaugoti odą puikiai padės kremas su stipria SPF apsauga. O kadangi procedūros turėtų būti planuojamos kas 4–7 savaites, į tarpą tarp vizitų puikiai pavyksta ir atostogas susiplanuoti. Žinoma, tai mažiausiai aktualu tokioms kūno zonoms kaip pažastys ar bikini, kurios ir taip rečiau maudosi saulės spinduliuose.
Idealus laikas atlikti procedūrą – tik žiema?
Iš tikrųjų idealus laikas atlikti plaukų šalinimą lazeriu yra dabar. „Sulaukiame labai daug klientų, kurie išsipasakoja, jog apie šią procedūrą svajojo ne vienerius metus, tačiau vis neprisiruošdavo, nes galvojo, kad ją atlikti tikslinga tik tam tikru metų laiku. Vis dėlto geriausio laiko nėra, reikia tiesiog imti ir pradėti. Jau po kelių pirmųjų procedūrų klientai pastebi kur kas sumažėjusį plaukuotumą, nauji plaukeliai atauga lėčiau, jie plonesni, tad net pradėjus kursą vasarą, dar galima pasidžiaugti šių procedūrų teikiamu komfortu,“ – pasakoja klinikos REVÙ CLINIC specialistai.
Kiekvieno apsilankymo metu sunaikinami aktyvioje augimo fazėje esantys plaukeliai, tad kurso eigoje jų mažėja, o kūno oda „atsigauna“ ir pailsi nuo kasdienio skutimo ar depiliacijų, todėl pamažu tampa skaisti, švytinti ir, žinoma, be nepageidaujamų plaukų.
Švelni oda ištisus metus
Įsivaizduokite pasaulį, kuriame nereikia kasdien skusti kojų, bikini zonos ar pažastų, o plaukeliai ten tiesiog neauga. Tai pasiekti padės plaukų šalinimas lazeriu – jau daugiau nei kelis dešimtmečius pasaulyje plačiai taikoma procedūra, kasdien džiuginanti milijonus žmonių. Daugiau jokių rūpesčių dėl įaugusių plaukelių, bėrimų ar įpjovimų skutimosi peiliuku – tik švelni ir skaisti kūno oda!
Susiję straipsniai