Plaukų šalinimas lazeriu – sparčiai populiarėjanti procedūra ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Ir ne veltui – ši procedūra užtikrina komfortą nuo nepageidaujamų plaukelių visur ir visada. Tačiau ar galima ją atlikti nėštumo metu? O maitinant krūtimi? Šiuos klausimus ir aptarsime.
Nors besilaukiant kai kurioms moterims atsiranda daugiau laisvo laiko, o per augantį pilvą įprastos plaukų šalinimo procedūros tampa vis sudėtingesnės, lazeris, deja, čia taip pat ne išeitis. Praktiškai jokios lazerinės ar aparatinės procedūros nėra atliekamos nėščiosioms, nes jokie įrangos gamintojai paprasčiausiai neatlieka mokslinių tyrimų su šia moterų grupe.
O kas būtų atlikus procedūrą? Nors plaukų šalinimo lazeris veikia tik odos paviršiuje, į plauko folikulus, joks kompetentingas specialistas šiuo atveju procedūros taip pat neatliks, tad apie galimas pasėkmes galima tik spėlioti. Pirmiausia, procedūra kai kuriose zonose ir priklausomai nuo asmeninio skausmo slenksčio gali kelti diskomfortą, būti šiek tiek skausminga, o juk besilaukiant rekomenduojama patirti kuo mažiau streso ir, žinoma, skausmo. Kitas svarbus aspektas – hormonai. Nėštumo metu „siaučia“ hormonai, keičiasi jų balansas. Kadangi bendras žmogaus plaukuotumas stipriai susijęs su endokrinine organizmo būkle, lazerio efektyvumas gali būti neprognozuojamas. Tad jei esate nėščia ir svarstote apie plaukelių šalinimą lazeriu, šią mintį atidėkite.
Kitas dažnas klausimas – ar tokias procedūras galima atlikti kol vyksta maitinimas krūtimi. Šiuo atveju vienareikšmiško atsakymo nėra, tad moteris turėtų įsigilinti į šią dilemą ir sprendimą priimti pati. Tik ką po gimdymo ir pradėjus žindymą, vėl keičiasi hormonų balansas, jie svyruoja, todėl grįžtame prie jau anksčiau minėto punkto apie efektyvumą. Tai reiškia, kad gali nepakakti įprastai rekomenduojamo vidutinio 6 procedūrų kurso, o pasaulinėje praktikoje yra pasitaikę atvejų, kuomet lazeris duoda priešingą efektą ir plaukelių padaugėja. Kitas aspektas, kurį svarbu įvertinti – diskomfortas ar skausmas procedūros metu. Itin jautrioms moterims patirtas organizmo stresas gali lemti pieno kiekio sumažėjimą ar dingimą. Visgi nemaža dalis moterų depiliaciją lazeriu pradeda dar bemaitindamos ir procedūras praeina be jokių netikėtų reiškinių.
Patyrę specialistai tokiais atvejais rekomenduoja įsivertinti maitinimo trukmę ir svarbą tiek mamai, tiek kūdikiui. Natūralu, jei maitinate jau ne vienerius metus, o pats procesas labiau skirtas kūdikiui nusiraminti, tokias procedūras galite atlikti drąsiau nei pirmaisiais mėnesiais.
Taigi, lazeriui nėštumo metu – griežtas ne, tačiau žindymo metu apie tai mąstyti galima pradėti. Jei labai norisi pradėti plaukų šalinimo kursą, tačiau vis dar maitinate, pasikonsultuokite su savo gydytoju ar pasirinktos klinikos specialistais, taip gausite visus reikalingus atsakymus. Lazerinė depiliacija Vilniuje – gali būti puiki investicija į save ir ilgalaikį komfortą, tačiau būsimoms ar jaunoms mamoms svarbu įvertinti visus „už“ ir „prieš“