Motinystė – vienas iš didžiausių gyvenimo džiaugsmų. Tačiau kartais kūnas nesugeba susitvarkyti su tam tikrais fiziologiniais pokyčiais, įvykusiais nėštumo metu. Tai palieka moterį ne tik nepatenkintą savo kūnu, bet ir nepasitikinčią savimi. Tokiais atvejais pilvo plastikos operacijos gali tapti vienu iš efektyviausių sprendimų, padėsiančių vėl džiaugtis savimi.
Kada vienintelė išeitis – operacija?
Dažnai po gimdymo moterys bando atstatyti savo kūno formas natūraliais būdais: sportu ir subalansuota mityba. Tačiau yra atvejų, kai tai nepadeda. Po nėštumo neatsistatantis pilvukas gali būti rimtesnės priežasties padarinys. Diastazė – tai pilvo raumenų prasiskyrimas. Nešiojant vaisių persitempia ne tik oda, bet ir raumenys, bet dažnai nėščioji net nežino, kad tai nutiko. Tai labai dažna diagnozė: net 98 % nėščiųjų nustatomas būtent toks pakitimas. Tokiu atveju pilvukui atgauti lygumą ir stangrumą, turėtą prieš nėštumą, gali padėti tik pilvo plastika.
Diagnozavus pilvo raumenų diastazę svarbu suprasti, kad padės tik chirurgija, todėl nevertėtų kūno varginti nesiliaujančiais sporto pratimais ir alinti jo griežtomis dietomis.
Pilvo plastika: kokios yra jos rūšys?
Yra keletas šios operacijos rūšių. Žemiau trumpai aprašytos populiariausios:
Klasikinė. Jos metu pašalinama perteklinė oda nuo pilvo (tiek vidurinės, tiek apatinės dalies) bei atliekama pilvo raumenų diastazės korekcija.
Mini plastika. Tai – trumpesnis klasikinės operacijos variantas. Atliekant jį panaikinama mažiau perteklinės odos pilvo srityje. Šis variantas plastinėje chirurgijoje taikomas palyginus retai.
„Mommy Makeover“. Tai ypač populiarus pilvo plastikos variantas. Jį dažnai renkasi daugiau nei kartą gimdžiusios moterys. Tai kompleksinė operacija, kurios metu atliekamos kelios chirurginės procedūros. Dažniausiai kompleksą sudaro: krūtinės pakėlimas ir/ar padidinimas, pasmukusio pilvo plastika. Tai geras pasirinkimas užimtoms mamytėms, nes atliekant kelias operacijas iškart, sutrumpinamas gijimo periodas.
Rinktis geriausia išsamiai aptarus poreikius ir galimybes su operuosiančiu gydytoju.
Kaip rūpintis kūnu po operacijos?
Pooperacinis periodas yra ypač svarbus. Specialistai pateikia aiškius nurodymus, ką ir kaip daryti, kad gijimo procesas būtų kuo sklandesnis. Žemiau išvardinami keli pagrindiniai patarimai, kurie leis suprasti, ko galima tikėtis gijimo proceso metu:
Kompresiniai drabužiai. Ši apranga padės po pilvo plastikos formuoti naują kūną. Ją dažniausiai patariama nešioti apie 1 mėnesį.
Ramus poilsis. Po operacijos nuo 2 iki 3 savaičių reikėtų ilsėtis ir neapsikrauti intensyviais darbais.
Susilaikymas nuo sporto. 2 mėnesius po pilvo plastikos rekomenduojama nesportuoti, susilaikyti nuo aktyvaus judėjimo, sunkių daiktų kilnojimo.
Pilvo plastika yra vis labiau populiarėjantis būdas atgauti formas ir pasitikėjimą savimi po gimdymo.
Galutiniams rezultatams išryškėjus pacientės tiesiog švyti pasitikėjimu savimi ir labiau džiaugiasi tiek pačia motinyste, tiek dailiu, grakščiu kūnu.