„Mommy Makeover“ sugrąžina dailias kūno formas ir pasitikėjimą savimi

pilvas

Freepik.com

Terminą „Mommy Makeover“ žino dauguma mamų. Tai kompleksinė operacija, kurios metu koreguojami po nėštumo ir gimdymo likę nepageidaujami kūno pokyčiai. Ši operacija sugrąžina moterims pasitikėjimą savimi ir džiaugsmą savo kūnu.

KŪNO POKYČIAI PO GIMDYMO

Manoma, kad nėštumas ir gimdymas pakeičia apie 80 procentų moterų figūrų.

Vienos pastebi, kad po žindymo krūtys pasmunka ir tampa nebe tokios standžios, kitos mato, kad pilvukas atrodo visai kitaip – purus (dar vadinamas „želės pilvuku“), nes po gimdymo lieka per daug odos ir riebalų; arba „suplyšęs“ (dar vadinamas „mamuko pilvuku“, angliškai mummy tummy), nes nesusitraukia priekinė pilvo siena ar tarp raumenų lieka tarpas, vadinamas diastaze. Kitoms lieka antsvorio ant šlaunų, pilvo, žastų.

O kaip su likusiais 20 procentų? Tikrai yra moterų, kurių ir keturi ar penki nėštumai nepakeičia. Tai lemia amžius, gyvenimo būdas, o labiausiai – genetika.

Dažniausiai kūno pokyčiai būna susiję su greitu didelio svorio netekimu, o po gimdymo taip ir įvyksta. Augant vaisiui, tempiasi priekinė pilvo siena, krūtų oda ir kiti audiniai. Kai moteris pagimdo, lieka audinių perteklius. Kiek jo liks, priklauso nuo organizmo savybių, odos ir audinių elastingumo ir nuo to, kiek buvo išsitempę audiniai.

Su motinyste susiję kūno pokyčiai nėra tik estetinė problema. Pavyzdžiui, padidėjusi, nukarusi krūtinė labai apkrauna viršutinius stuburo slankstelius, moterys jaučia nugaros ir pečių lanko skausmą, nuovargį. Po nukarusiomis krūtimis atsiranda iššutimų, pasitaiko net žaizdų. Lygiai tas pats kalbant ir apie pilvo diastazę – jei prasiskiria pilvo raumenys, jie nebeprilaiko pilvuko, kuris dėl to atrodo beformis ir išsipūtęs.

Dar viena priežastis nenumoti į kūno pokyčius ranka – savivertė ir pasitikėjimas savimi. Plastikos chirurgai gali papasakoti daug istorijų, kaip korekcinės kūno operacijos pakeičia moters nuotaiką, ji gali vilkėti mėgstamus drabužius, atidengti kūną baseine ar prie jūros, jaustis vėl energinga ir pasitikinti savimi.

SPECIALISTO KOMENTARAS

Kompleksinių operacijų ekspertas, „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Mantas Sakalauskas

Konsultuoja kompleksinių operacijų ekspertas, „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Mantas Sakalauskas

Gydytojau, pirmiausia pristatykite, kas yra „Mommy makeover“?

Tai populiari kompleksinė operacija, kurios metu operuojamos bent dvi sritys, t. y. krūtys ir pilvas. Tos pačios operacijos metu atliekama krūtų korekcija (tai gali būti krūtų pakėlimas ir (arba) didinimas implantais arba nuosavais pacientės riebalais, krūtų mažinimas) bei pilvo plastika.

Dažnai atliekamas ir riebalų nusiurbimas nuo juosmens, nugaros ar kitų sričių, riebalų persodinimas į sėdmenis. Pavadinimas „Mommy makeover“ atsirado todėl, kad tokia operacija dažniausiai atliekama nesenai pagimdžiusioms moterims.  Vis dėlto dažnai pacientėms tokia operacija atliekama ir po didelio svorio netekimo ar paprasčiausiai turint tam tikrų nepageidaujamų anatominių požymių, kuriuos galima pakoreguoti.

Prieš kiek laiko tokia paslauga atsirado? Kaip skiriasi tendencijos Lietuvoje ir užsienyje?

Pasaulyje ši operacija atliekama bent 30 metų, o Lietuvoje – jau irgi senokai, tačiau šiuo metu ypač tapo populiari. Greičiausiai dėl to, kad plastikos chirurgai dėl sukauptos patirties įgudo šią operaciją atlikti saugiai ir kokybiškai. Lietuvoje plastinės chirurgijos tendencijos yra iš esmės tokios pačios, kaip ir visame pasaulyje. Šioje srityje mes tikrai neatsiliekame nuo kolegų užsienyje, o kai kur – ir lenkiame!

Dažnai pagimdžiusios mamos girdi: palauk, neskubėk, viskas savaime susitvarkys. Kada apie tokią operaciją galima pradėti galvoti?

Jeigu moters krūtys ar pilvas po gimdymo praėjus metams negrįžta į pageidaujamą formą, tada jau reikėtų pagalvoti apie operaciją, žinoma, jei pokyčiai moteriai trukdo ar kelia diskomfortą. Taip pat turi būti praėjęs bent pusmetis po maitinimo krūtimi, kad susiderintų hormoninė moters sistema.

Ko galima tikėtis atėjus į konsultaciją dėl operacijos? Kaip sudėliojamas planas, kas bus atliekama operacijos metu?

Visų pirma stengiuosi įsiklausyti į pacientės išsakomas problemas ir norus. Pagal tai parenkamas operacijos tipas ir jos apimtis. Reikia adekvačiai įvertinti probleminių sričių būklę ir išsamiai nupasakoti, parodyti realistišką rezultatą, ko  galima tikėtis konkrečiu atveju. Aišku, būtina atsižvelgti į pacientės sveikatos būklę, žalingus įpročius, kas tikrai gali lemti didesnę komplikacijų riziką bei prastesnį rezultatą.

Norint kuo geresnio rezultato bei mažesnės komplikacijų rizikos, moters kūno masės indeksas neturėtų viršyti 27. Jeigu jis didesnis, rekomenduojama numesti svorio. Kaip ir prieš kiekvieną planinę operaciją, atliekami kraujo tyrimai, kurie turi būti normos ribose, tarkime, jei hemoglobinas yra žemiau normos, reikia vartoti geležies papildų.

Kokios galimos operacijų kombinacijos?

Galima derinti ne tik krūtų ir pilvo, bet ir įvairių kitų kūno sričių operacijas, pavyzdžiui, šlaunų, žastų, nugaros, pažastų plastiką, sėdmenų pakėlimą, riebalų nusiurbimą. Dažnai kartu atliekama ir viršutinių bei apatinių vokų plastika, antakių pakėlimas, kartais nosies plastika. Visgi sudėtingesnės operacijos, tokios kaip veido patempimas, dažniausiai neatliekamos „Mommy makeover“ operacijos metu dėl ilgo operavimo laiko. Nerekomenduojama atlikti daugiau kaip trijų sričių sudėtinės operacijos, nes kitu atveju rizikuojama pacientės sveikata.

Ar tvarkyti „viską iš karto“ nėra pavojinga? Kiek ilgiausiai gali trukti kombinuotos operacijos?

Kompleksinę operaciją galima atlikti tik tada, kai pacientė neturi rimtų gretutinių ligų, nėra žalingų įpročių, jos kūno masės indeksas nėra per didelis, kraujo tyrimo rodikliai atitinka normas. Jei minėtų aspektų nėra, kompleksinė operacija nėra pavojinga. Kombinuotos operacijos turi nemažai privalumų – juk tai viena anestezija, vienas reabilitacinis periodas, vienas nedarbingumo epizodas, kadangi pakoreguojamos kelios sritys – labiau matomas rezultatas, o kur dar ekonominė nauda, nes operacijas atliekant kartu, bendra jų kaina yra mažesnė. Kalbant apie kompleksinės operacijos trukmę, geriausia, jei ji neviršija 4,5 val.

Papasakokite apie pooperacinį periodą – kaip greitai gyjama? Mamoms tai labai svarbu, nes vis tiek tenka rūpintis ir vaikais.

Kaip ir po kiekvienos operacijos, taip ir po šios skausmas jaučiamas operuotuose srityse, todėl ankstyvuoju pooperaciniu laikotarpiu (apie 7–10 dienų) skiriami nuskausminamieji vaistai. Gijimas – individualus dalykas. Vienos moterys visiškai atsigauna po operacijos praėjus mėnesiui, kitoms prireikia ir 3–4 mėnesių. Galutinis rezultatas vertinamas tik po metų.

Patarimai po operacijos:

  • Jau pirmomis dienomis po operacijos rekomenduojamas minimalus fizinis aktyvumas. Vis dėlto mažyliu rūpintis reikėtų pagalbininkų bent mėnesį po operacijos.
  • Po „Mommy makeover“ operacijos rekomenduojama du mėnesius nešioti kompresinius rūbus.
  • Labai svarbūs yra limfodrenažiniai masažai, kuo dažniau, tuo geriau.
  • Kada grįžtama į darbą, priklauso nuo darbo pobūdžio. Jei darbas fiziškai sunkus, tai gali užtrukti ir iki 3–5 savaičių, o jei dirbama biure ar prie kompiuterio, neretai pakanka ir poros savaičių.
  • Sportuoti leidžiama praėjus dviem mėnesiams po operacijos.
  • Svarbu vengti tiesioginių saulės spindulių į pooperacinius randus bent metus po operacijos norint, kad randai neišvešėtų.

Atsakingai laikydamasi rekomendacijų, neilgai trukus, moteris galės džiaugtis teigiamais pokyčiais.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję strapsniai

Žymos: , , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


aštuoni + = 17

Kitos temos: