12 metų vaikas serga cukriniu diabetu jau 9 mėnesius. Paskutiniu metu gal 3 savaites pastebėjau ant kojų mėlynių ir jos nenyksta ir nekeičia spalvos, didelės tamsios. Ar tai pavojinga? Gyvename Airijoje.
Sergant cukriniu diabetu gali atsirasti kraujagyslių trapumas-pralaidumas, jei diabeto kontrolė yra bloga.
Kai kraujagyslės tampa trapios ir pralaidžios, nuo mažiausių traumų gali atsirasti mėlynės.
Vaiko gydytojas (Lietuvoje cukralige susirgusiuosius gydo ne šeimos gydytojas, o gydytojas endokrinologas, kokia tvarka Airijoje – nežinau) turėjo pasakyti, kokios dietos laikytis.
Priklausomai nuo dietos ir vaiko judrumo, turėjo būti nurodyta, kiek, kada ir kokio insulino būtina susišvirkšti, kad būtų gera cukraligės kontrolė (gliukozės koncentracija normali arba arti normos).
Vaiko gydytojas turėjo jums nurodyti, kokiu paros laiku, priklausomai nuo valgio, pasitikrinti gliukozės koncentraciją kraujyje gliukometru su juostelėmis ir visa tai kasdien užsirašyti į cukraligės dienyną
Jei paisydami dietos ir deramo insulino susišvirkštimo pastebėjote, kad gliukozės kraujyje yra trečdaliu daugiau, nei jūsų vaikui nustatyta norma, arba per parą labai svyruoja gliukozės koncentracija, būtina pakartotinai kreiptis į gydymą skyrusį gydytoją.
Jūsų vaiko gydytojas turėjo pasakyti ir tai, kada atlikti glikuoto (glikolizinto) hemoglobino tyrimą
Mėlynės gali būti ir kitų ligų požymis, todėl nedelsdami kreipkitės į šeimos gydytoją, jam aiškiai pasakykite, kada atsirado mėlynės, ar jų atsiradimą siejate su kokia priežastimi.
Paprašykite padaryti išsamų kraujo tyrimą ir nustatyti kraujo krešėjimo tekėjimo laiką.
Paprašykite ištirti dėl Verlchofo ligos ir kitų ligų, kurių metu gali atsirasti mėlynės.
Paklauskite gydytojo, gal būtinos kitų gydytojų konsultacijos, pvz. gydytojo hematologo. Gydytojui būtinai parodykite vaiko cukraligės dienyną.