9 žaislai, kurie išlaikys vaiko dėmesį

mamoszurnalas

Geriausi žaislai tie, kurie išjudina vaizduotę ir gali būti naudojami įvairiais būdas

Kone kiekvieno vaiko kolekcijoje rastume per tuziną žaislų, kurie anksčiau ar vėliau savo dienas ima leisti žaislų dėžės gilumoje. Vaikas išlieka ištikimas vos keliems mėgstamiausiems. Naujas žaislas kurį laiką džiugina mažąjį, tačiau perpratus jo funkcijas, jis tampa nuspėjamu ir nuobodžiu.

O kaip žinia, vaikai nuobodžiauti nemėgsta.

Prisiminkite – geriausi žaislai tie, kurie išjudina vaizduotę ir gali būti naudojami įvairiais būdas. Štai devyni žaislai, kurie išlaikys vaiko egzaminą:

Kaladėlės

Nors tai viena iš paprasčiausių žaislų rūšių, jos panaudojimo galimybes riboja nebent vaizduotė. Žaidimai su kaladėlėmis stiprina vaiko gebėjimą spręsti iškilusias problemas, lavina rankos-akies koordinacijos motorinius įgūdžius, stiprina erdvinius, socialinius ir kalbos įgūdžius, taip pat skatina kūrybiškumą. Be to, vaikai į žaidimą gali integruoti pačių sukurtus personažų elgsenos scenarijus. Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje galima rasti įvairiausių kaladėlių varinatų.

Ko gero, nenustebsite išgirdę, kad Lego jau seniai peržengė paprastų plastikinių kaladėlių vaikams gamintojų ribą. Šiandien jie, kone kas mėnesį stebina naujomis idėjomis, o jų išleistos kolekcijos kasmet atsiduria vaikų kalėdinių norų sąrašų viršūnėse. Ne be priežasties – Lego užtikrina aukščiausią kokybę. Kolekcijos, į kurias verta pasidairyti:

Lego city

Tai kolekcija, paremta miesto gyvenimu. Rinkiniuose – viskas nuo oro uosto, traukinių, statybų, greitosios pagalbos tarnybų, miesto atributų iki charizmatiškai skirtingų jo gyventojų.

Lego Friends

Tikrų tikriausia kiekvienos mergaitės svajonė. Rinkiniuose viskas, ko mažoji dama gali norėti. Naminiai gyvūnėliai, namai, scena, muzikos instrumentai, penkios skirtingos veikėjos, turinčios savo pomėgius ir išskirtinumus, bei dar daugiau.

Lego classic

Klasikiniame Lego rinkinyje – skirtingų spalvų kaladėlės ir tokios specialios detalės, kaip durys, langai, ratai ir propeleriai. Šis rinkinys pateikia daugybę konstravimo galimybių, be to, puikiai papildo jau turimus Lego rinkinius. Tai – puikus rinkinys, kuris padės įvairaus amžiaus pradedantiesiems konstruotojams išreikšti savo kūrybingumą.

Lego Duplo

Tai rinkinys, skirtas jauniausiems. Pažintį su šiomis kaladėlėmis rekomenduojama pradėti jau nuo 18+ mėnesių. Lego Duplo kolekcija padės supažindinti vaiką su pagrindiniais priežasties ir pasekmės principais. Rinkinius sudaro stambios gyvūnų, statinių ir personažų detalės.

Lego Ninjago

Serija, išleista po The Lego Ninjago filmo. Gerai pažįstami personažai su savo misijomis įsilieja į miesto gyvenimą. Vaikų rankose tai tampa įdomiu strateginiu žaidimu.

Lėlės ir pliušiniai gyvūnai

Vaikams patinka įsivaizduoti, kad jų lėlės, pliušiniai žaislai ar personažų figūrėlės yra tikri. Modeliuodamas situacijas, vienu metu vaikas gali žaisti su keliais personažais, kiekvienam kurdamas skirtingas asmenybes ir skirtingus balsus. Ar dažnai stebite šį procesą? Šis žaidimas smagus ne tik žaidžiantiems.

Dairydamiesi dovanos, ieškokite neįprastų ir išraiškingų žaislinių asmenybių.

Plastelinas

Tikriausiai vaikystėje jums taip pat teko žaisti plastelinu, ir tikriausiai, jei turite vaikų, kartais tenka ir dabar. Net ir suaugus lipdymas iš plastelino – įtraukiantis ir malonus užsiėmimas. Kaip ir kaladėlės, plastelinas suteikia laisvę jūsų vaiko vaizduotei. Kaip ir kaladėlės, plastelinas lavina vaiko motorinius įgūdžius, skatina vaizduotę ir kūrybiškumą, padeda atrasti ir suprasti naujus dalykus.

Šiuo metu rinkoje gausu įvairaus plastelino variantų, o vienas populiariausių pasaulyje – Play Doh. Jo lipdymo rinkiniuose rasite įvairiausių formelių bei idėjų.

Karutis

Karutį galima naudoti įvairiausiais būdais. Pavyzdžiui – pervežti savo žaislams iš vienos vietos į kitą, nors tai tik pradžia. Karutis gali būti traukiamas „padėklas“, žaidžiant restoraną, lėlių transportas, greitosios pagalbos automobilis, lėlės-kūdikio vėžimėlis, smėlio pervežimo mašina arba smagi pasivažinėjimo priemonė pačiam vaikui.

Muzikiniai instrumentai

Dauguma vaikų mėgsta muziką. Vienintelis dalykas, geresnis už muzikos klausymąsi, yra jos kūrimas. Šiuolaikinių žaislų gretose rasite gausų instrumentų pasirinkimą – nuo žaislinio būgnų rinkinio, gitaros, fleitos iki vaikiško fortepijono. Vaikas gali groti vienas arba suburti muzikos grupę su kitais.

Namų ūkio arba sodo įrankiai

Vaikams patinka vaidinti suaugusius. Virtuvės komplektas, žaislinis dulkių siurblys arba sodo įrankiai padės jiems įsijausti į vaidmenį. Atlikdami namų ruošos ar sodo darbus, pasikvieskite į pagalbą vaikus. Žaisdami darbą kartu su jumis, jie susipažins su realiu procesu, o įveikę užduotį, jaus didelį pasitenkinimą.

Dailės rinkiniai

Įvairiomis technikomis paremti rinkiniai kurstys mažųjų kūrybiškumą ir aprūpins jūsų namus meno dirbiniais. Vitražai, koliažai, modelinas, pynimai ir dar daugybė kitų pasirinkimų. Tokių rinkinių dairykitės žaislų parduotuvėse ir knygynuose.

Smėlio dėžė

Ką veikti čia ras kiekvienas. Statybos, kulinarijos laida, automagistralė ar rašymo lenta – leiskite nuspręsti vaikams. Smėlio dėžė labiausiai tinka laukui ir vasaros sezonui, tačiau pagalbinės smėlio dėžės priemonės, tokios kaip kastuvėliai, kibirėliai bei formelės – gali džiuginti jau šiandien.

Kamuoliai

Kamuoliai ne tik išlaiko jūsų vaikų dėmesį, bet ir skatina jų fizinį aktyvumą. Egzistuoja begalė žaidimų su kamuoliu, todėl išsisemsite negreitai. Kamuolio tipą ir žaidimus geriausia rinktis pagal vaiko amžių. Jaunesniems labiausiai tiks ne itin dideli bei lengvi kamuoliukai, tuo tarpu vyresniems vaikams patiks specializuoti krepšinio, futbolo ar regbio kamuoliai.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− trys = 2

Kitos temos: