Auginame 4 metų sūnų ir 3 mėn. dukrytę. Gimus sesei, sūnus tapo irzlus, pradėjo šlapintis į kelnes dienos metu. Gražiuoju nei paskatintas nueiti, nei lydimas neina į WC. Trypčioja ir sako, kad nenori. Klausėme, kodėl taip daro, atsakė, kad jam patinka, kai mama keičia jam kelnes (mato, kad tai darau ir sesei). Kaip Jūs patartumėte elgtis šioje situacijoje?

Sūnus taip elgiasi dėl to, kad nori daugiau suaugusiųjų dėmesio, nes iki sesytės gimimo visas dėmesys buvo skiriamas jam, tad persiorientuoti sunku.

Sūnui suvokti, kad jis turi būti savarankiškas ir pats gali daug ką padaryti, reikia laiko.

Iki penkerių metų, o kartais ir vyresni vaikai išnaudoja bet kokias priemones, kad tik atkreiptų į save dėmesį ir pasiektų savų tikslų, pvz.

kai nenori eiti į darželį, pradeda vemti arba kosėti.

Dažniau taip atsitinka, kai vaikas yra įsidėmėjęs kokį nors savo elgesio modelį, kuris suaugusius šeimos narius gąsdina ar kitaip veikia. Vaikas tą elgesio modelį taiko tol, kol mato, kad tėvai į tai reaguoja

Visi vaikai yra daugiau ar mažiau įtaigūs.

Ramiai paaiškinkite, kad sesytei vystyklai keičiami dėl to, kad ji yra maža, o tu jau didelis ir sugebi visus reikaliukus padaryti į puoduką ar tualetą.

Visi geri vaikai daro į tualetą, mes tikime, kad ir tu nori būti geras.

Dera neparodyti jokio susierzinimo, jei neina į tualetą ar padarė į kelnaites, neskubėti jų keisti.

Visų šeimos narių reikalavimai vaikui turi būti vienodi. Vaikas neturi pastebėti, kad suaugusieji sudirgsta matydami jo išdaigas. Už gerą elgesį neužmirškite vaiko pagirti

Vaikas nustoja bandyti suaugusius tik tuomet, kai suvokia, kad jo elgesys suaugusiųjų nejaudina, ir pats pajunta, kad nemalonu būti su šlapiomis kelnaitėmis.

Žymos: , , , , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni + 7 =

Kitos temos: