Kol kūdikis maitinamas skystu maistu, kai neteisinga žindymo arba maitinimo technika, jis prisiryja oro ir dėl to po maitinimo dažniau ir daugiau atsirūgsta, užtrunka atsirūgimo laikas.
Kol neatsirūgsta, mergytė pavalgiusi rangosi ir zyzia, nes skauda perpildytą skrandį.
Dar viena gausaus ir užsitęsusio atsirūgimo priežastis yra mažylio maitinimas per prievartą, stengiantis bet kokiu būdu sumaitinti daugiau maisto.
Savo pediatrės paklauskite – ar dukra auga harmoningai, ar jos svoris atitinka amžiaus normą? Aptarkite, kaip, iš ko dukrai gaminate patiekalus, jos maitinimo techniką, paprašykite padaryti kraujo tyrimą, ar nėra mažakraujystės.
Dažniausios košių valgymo atsisakymo priežastys: jos pagaminamos perdėm koncentruotos, mažyliui nepriimtinos tekstūros, skonio, norima greitai ir daug sumaitinti, jam nepriimtina maitinimo technika. Duokite valgyti dažniau ir po mažiau, maitindama nenaudokite jokios prievartos, išsiaiškinkite, po kokio maisto dažniau ir ilgiau atpila. Visa tai turėsite pasakyti savo pediatrei. Kai atsirūgimai su maisto atpylimu nesiliauja pašalinus aukščiau minėtas priežastis ir pradėjus maitinti teisinga technika ir teisingai pagamintu tirštu maistu, neišnyksta baigiantis pirmiesiems gyvenimo metams, galima įtarti gastroezofaginio refliukso ligą. Jokios gerosios bakterijos neturi įtakos atsirūgimams ar atpylimams. Kol neišsiaiškinta, kaip auga dukra, nepašalinus visų jau minėtų galimų atsirūgimo priežasčių, jokių tyrimų daryti nereikia.