Mielos skaitytojos!
Tiems, kurie neturi vaikų, sezonų kaita buvusi nebuvusi. Užtat mūsų auditorijai rudens atėjimas labai svarbus. Ir štai dėl ko.
Gyvalazdės efektas. Kam neteko auginti gyvalazdžių, matė, kad jos auga ne palaipsniui, o šuoliais. Vieną dieną jos išsineria iš savo senosios odos, ir staiga pamatai kur kas padidėjusį vabzdį. Vaikai auga kaip gyvalazdės, o menamas išsinėrimas iš odos įvyksta būtent rudenį. Tada mamos skaičiuoja: per vasarą + 3 cm, + 2 kg ir + 1 batų dydis. Tiesiog vieną rytą atsikeli, ir lovoje guli padidėjęs tavo vaikas. Šis reiškinys gimdo kitą – spintų kraustymą.
Spintologija. Dizainerės Agnės Gilytės sukurtas terminas labai tinka atnaujinant „gyvaladzdžių“ drabužinę. Suaugusieji, norėdami nusipirkti naują drabužį, turi prisigalvoti argumentų – nebemadingas, susitraukė, reikia pasipuošti kokiai nors progai. Užtat kaip smagu vaikams – kasmet eilutės keičiasi, nes senosios tiesiog per mažos.
Mama turi būti gerai „pasikausčiusi“ spintologė, kad vėl sukurtų visas komplektacijas – darželiui, laukui, namams. Ši veikla priverčia prisiminti dar vieną vaikų auginimo stebuklą – matrioškos dėsnį.
Matrioškos dėsnis. Šis fenomenas neįmanomas, jei gyvenate negyvenamoje saloje ir ten auginate tik 1 vaiką. Bet jei turite savo giminių ir draugų būrelį, vaikiškų drabužių ir batų ryšuliukai keliauja iš namų į namus, jais keičiamasi net darbovietėse.
Tos rūbų kelionės metu, žinoma, didelis procentas nubyra į tekstilės konteinerius, bet grynuoliai gali egzistuoti net 10 ir daugiau metų! Štai, 15 metų pusseserė pamato savo kūdikystės šalikėlį ant naujos pusseserės kaklo. Palaimintos giminės, kur vaikai gimsta vienas po kito, – kiek progų susitikti, apsikeisti rūbų maišiukais, pakomentuoti, paskui siųsti vieni kitiems nuotraukas, kaip kažkieno išaugtas drabužėlis surado naują šeimininką.
Na, o kai drabužiukai sukomplektuoti, naujas rudens ritmas „pagautas“, lieka tik rinkti kaštonus ir lapų puokštes, nes niekada to nedarytumėte, jeigu neturėtumėte savo mylimiausios „gyvalazdės“.
Su gražiausiais rudens linkėjimais – „mamos“
Susiję straipsniai