
Artėja tas metas, kai lupamo mandarino kvapas sukelia ne alkį, o nostalgiją ir šilumos jausmą… Tai metas, kai artėja Kalėdos! Nuo mandarinų dažniausiai viskas ir prasideda, o po to ateina galybė chaotiškų minčių, kurios įtraukia į tikrą prieššventinį emocinį siautulį. Viena iš tokių minčių – kur švęsti Kalėdas: ar su savo šeima, ar su mylimojo ar mylimosios šeima? Tai visuomet sunkus sprendimas, bet vienaip ar kitaip šventiniu laikotarpiu dažniausiai stengiamasi aplankyti visus artimuosius. Nes juk šeima – viena iš didžiausių vertybių, o galimybė jas turėti net dvi – tikra kalėdinė dovana dviem vienas kitą mylintiems žmonėms.
Tačiau, tokia dovana porai gali tapti ir santykių išbandymu. Nes kiekviena šeima turi nerašytų taisyklių, tradicijų ir kitų niuansų, kurie gali apkartinti ne tik šventes, bet ir pačius santykius. Norint to išvengti, visų pirma reikia daug kalbėtis su partneriu – taip daugiau sužinosite ne tik apie jo ar jos šeimą, bet ir išvengsite nereikalingų konfliktų. Žinoma, taip pat galima ir šiek tiek pasiruošti – štai keletas minčių, kurios padės išvengti nesusipratimų lankant mylimo žmogaus tėvus ir išlaikyti šventišką nusiteikimą bei džiugesį.
Apranga
Pradėkime nuo to, kad čia labiausiai galioja pačios elementariausios taisyklės – tvarkingumas ir švara. Tik po to – puošnumas ir šventiškumas. Todėl suplanuokite laiką taip, kad paskutinę minutę nepritrūktų švarių drabužių ar laiko lyginimui. Jei planuojate nakvoti, pasiimkite keletą variantų – puošnesnį derinį vakarienei ir galbūt ne tokį puošnų, bet patogų, jei norėtumėte persirengti. Pasitempęs žmogus visuomet kelia pasigėrėjimą, todėl ir bendrauti būna maloniau. Taigi, puošnesnė suknelė ar inteligentiška peteliškė tikrai nepakenks, atvirkščiai – padės sukurti pakylėtą nuotaiką ir rodys, kad šios šventės kartu Jums svarbios.
Bendravimas
Viskas priklauso nuo to, kaip gerai pažįstate antrosios pusės tėvus. Jei tai Jūsų pirmasis susitikimas, suprantama, kad bus nemažai streso ir jaudulio. Tokiu atveju padeda suvokimas, kad jaudulys dažniausiai – abipusis, ir kad Jus ir partnerio tėvus sieja vienas bendras ir labai stiprus ryšys – Jūs visi mylite tą patį žmogų. Ši mintis padės sumažinti įtampą ir bendrauti natūraliau. Ji, beje, padeda ir tada, kai šventes kartu sutinkate jau nebe pirmus metus ir turite kritinių nesutarimo taškų. Na, ir svarbiausia nusiteikimas bei bendras tikslas – juk šventės skirtos tam, kad suartėtume ir prisimintume, kokia stipri vertybė yra artimieji. Būtent todėl neverta prikaišioti senų nuoskaudų ar principingai diskutuoti klausimu, kuriuo seniai nesutariate. Pakaks elementaraus mandagumo, šiek tiek emocijų valdymo ir noro dalintis geromis akimirkomis.
Vaikai
Jei turite vaikų, puikiai žinote, kaip sunku susitvardyti, jei vyresnioji karta juos pradeda auklėti pagal save. Tačiau prisiminkite, kad seneliai anūkus mato ne taip dažnai, ir tie reti kartai būna išskirtinė galimybė palepinti mažuosius, šiek tiek nusileisti ar apdovanoti dosniau nei reikia… Tačiau jei visiškai peržengiamos ribos, reikėtų tiesiog ramiai pasikalbėti (žinoma, negirdint vaikams) ir užsiminti, kad Jūs namuose turite taisyklių, kurias siekiate įdiegti vaikui, tad jei seneliai leis viską, tos taisyklės praras prasmę. Na, o iš kitos pusės, viešnagė juk nebus ilga, tad verta tiesiog pasimėgauti akimirkomis kartu ir… labai nebloga dovana porai Kalėdoms – galimybe atsikvėpti ir praleisti šiek tiek laiko dviese – seneliai tik apsidžiaugs galėdami su mažaisiais praleisti daugiau laiko.
Vaišės
Nuo maisto lūžtantis stalas, galima sakyti, jau tapęs tradicinių lietuviškų švenčių simboliu. Tai ypač būdinga vyresniajai kartai. Tačiau nėra ko stebėtis, nes kadaise egzistavęs paprasčiausių maisto produktų deficitas suformavo suvokimą, kad gausus vaišių stalas reiškia gerą gyvenimą ir svetingumą. Tad Jūsų atsisakymas valgyti iš tiesų gali būti priimtas kaip įžeidimas. Todėl tokiu atveju, kai tikrai esate sotūs ar nevalgote tam tikrų maisto produktų, tiesiog turėtumėte taip ir pasakyti. Dažnu atveju susidursite su gan primygtinu siūlymu, kuris gali erzinti. Tačiau pyktis čia niekuo nepadės – tik pablogins atmosferą. Todėl bene geriausias sprendimas – viduriukas – stengtis paragauti daugiau patiekalų, bet po nedidelį kiekį, o pasiekus sotumo ribą, apsišarvuoti kantrybe ir mandagiai atsisakyti. Kartais labai padeda netikėtai pakeista pokalbio tema prie stalo, pvz., ką veikystėje yra tekę vaidinti per Kalėdų karnavalus?
Dovanos
Didžiausia dovana, žinoma, – Jūsų apsilankymas, dėmesys ir akimirkos kartu. Tačiau mažos dovanėlės tikrai sušildys ir padės suartėti. Kadangi Kalėdos – šeimos šventė ir dažniausiai šeimos susiburia prie bendro stalo, labai tinkama dovana būtų – Jūsų gamintas patiekalas. Netgi nėra labai svarbu, koks – svarbiausia, kad įdėjote pastangų ir meilės. Na o jei norite kažką padėti ir po Kalėdų eglute, labiausiai tiks dovana dviem. Juk tėvai, išleidę vaikus iš namų, dienas leidžia kartu, o kasdienybė kartais tampa nebe tokia spalvota, kaip auginant krykštaujančius mažuosius… Būtent todėl tiks viskas, kas susiję su aplinkos pakeitimu ar tiesiog naujais potyriais dviese. Ar tai būtų prabangesnė dovana dviems su nakvyne, ar tiesiog bilietai dviem į kiną.
Namų ruoša
Liaudies išmintis sako, kad namuose dviem šeimininkėms vietos nėra. Taip pat yra ir su šeimininkais. Tad ruošiant bendrą Kalėdų stalą ar kartu puošiant eglutę, turėkite tai omeny. Tačiau apskritai noras padėti ir prisijungti prie pasiruošimo tikrai bus įvertintas teigiamai. O jei tai pirmasis apsilankymas, tai bus ir proga geriau pažinti vieniems kitus. Juk pasiruošimas šventėms – tai jau yra dalis pačios šventės. Ypač jei jame dalyvauja visa šeima.