Estetiški, tvarkingi nagai rankoms suteikia elegancijos, solidumo ir tikrai puošia. Tad nestebina, jog šiandien manikiūras yra ne tik moterų, tačiau ir savo išvaizda besirūpinančių vyrų pamėgta procedūra.
Visgi kartais nagai mums iškrečia pokštą, pavyzdžiui, keičia savo išvaizdą, ima sluoksniuotis ar sustorėja. Štai pastaroji problema yra gana dažna ir sėkmingam jos šalinimui labai svarbus priežasčių identifikavimas, tad kodėl nagai gali sustorėti?
Nagų storėjimo priežastys
Iš esmės galime skirti dvi pagrindines nagų storėjimo priežastis, iš kurių vieną pašalinti lengva, o su kita gali tekti pakovoti ilgiau ir dedant kur kas daugiau pastangų.
Netinkama avalynė
Jei kalbėtume apie kojų nagus, tai kaip teigia Lazerinis centras ir jame dirbantys specialistai, kojų nagai labai dažnai sustorėja dėl netinkamos avalynės. Per maži, siauri ar nepatogūs batai kelia diskomfortą ne tik juos avinčiam, bet traumuojamas ir nagas: jis spaudžiamas, nuolatinė trintis taip pat veikia neigiamai.
Grybelinės infekcijos
Grybelinė infekcija – itin dažna nago sustorėjimo priežastis. Infekcija gali pažeisti tiek rankų, tiek kojų nagus. Be sustorėjimo, grybelinės infekcijos atveju nagas pakeis ir spalvą – jis taps pilkšvai geltonas, neretai nago plokštelė atsiskiria nuo nago guolio. Jei įtariate, kad dėl nago pokyčių kaltas būtent grybelis, nesiimkite savigydos – užsiregistruokite vizitui pas dermatologą, kuris tiksliai identifikuos ligą ir paskirs efektyvų gydymą.
Tiesa, gali būti ne tik nagų, bet ir pėdų grybelis, kuris irgi paveiks nagą – jis ims storėti, trupėti, taps matinis, gali būti išmargintas balkšvomis ar gelsvos spalvos dėmėmis.
Kada kreiptis į gydytoją?
Pastebima, jog kai kurie pacientai delsia kreiptis į specialistus, jiems gėda, mat nago sustorėjimą, juo labiau jei jis yra dėl grybelio, sieja su higienos stoka. Tačiau tai visiška netiesa – pėdų, nagų grybelis gali atsirasti dėl daugelio priežasčių, todėl delsti tikrai nereikia. Jei pastebite nagų storėjimą ar kitus pokyčius, skirkite laiko vizitui pas dermatologą. Gydytojas identifikuos pokyčių priežastį ir paskirs gydymą, padėsiantį efektyviai susidoroti su problema.
Susiję straipsniai