Žyma: Bamba

bamba
Jurgitos Kerulienės nuotr.

Bambutės priežiūros etapas labai trumpas – apie 2 savaites, bet labai svarbus.

Kol virkštelės liekana nenukritusi ir žaizda neužgijusi, reikia kruopščiai laikytis kuo didžiausios švaros: naujagimį vystyti taip, kad jo šlapimu, išmatomis suteršti vystyklai ar sauskelnės neliestų virkštelės liekanos.

Mūsų šalyje nukirptos ir perrištos virkštelės liekana saugoma nuo infekcijos tepant 70 laipsnių spiritu. Vokiečiai naujagimio virkštelę tik užspaudžia ir palieka džiūti kaip natūraliai gamtos surėdytą procesą. Po tokių procedūrų Vokietijoje jokių komplikacijų neįregistruota. Kai kuriuose užsienio valstybėse bambos priežiūrai taikomi įvairūs dažantys dezinfekuojantys tirpalai. Po gimimo virkštelės liekana nukrenta 6-8 gyvenimo dieną.

Normalu, jeigu nuo virkštelės liekanos (kulties) sklinda nestiprus kvapas. Kai pajaučiamas stiprokas nemalonus kvapas arba oda virkštelės prisitvirtinimo vietoje paraudo, patino, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju.

Virkštelės liekanai nukritus jos prisitvirtinimo vietą reikia kruopščiai prižiūrėti – laikyti sausai, saugoti nuo šlapimo ir išmatų. Vystant sauskelnės ar kiti vystyklai neturi dengti bambos. Atsiradusio šašo nereikia liesti. Stebėkite, ar oda apie bambą neparaudo, o jei atsirado sekreto, jį nuvalykite sterilios marlės gabalėliu švelniai braukdami (netrinkite, bambutės nespaudinėkite). Pastebėję gausesnę sekreciją, odos paraudimą, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju.

Nenukritus šašui maudyti galima. Pirmą kartą naujagimis gali būti maudomas 5-6 jo gyvenimo dieną, kai jau priprato prie namų, o mama sustiprėjo.

Prieš maudymą vonelę gerai išplaukite karštu vandeniu ir dezinfekuojančiu muilu. Kol bambos šašas nenukritęs, maudymui skirtas vandentiekio vanduo gali būti ir nevirintas. Mažų gyvenviečių vandentiekio ir asmeninių šachtinių šulinių vanduo turėtų būti virintas.

Maudykite taip, kad bamba nemirktų vandenyje. Pilti į vandenį kalio permanganato, naudoti jį bambutei tepti – gana pavojinga. Turima duomenų, kad manganas yra toksiškas. Be to, net ir nedidelės koncentracijos (šviesiai rausvas) kalio permanganato tirpalas odą sausina. Dėl minėtų priežasčių geriau maudyti be kalio permanganato.

Jeigu nukritus virkštelės liekanai į jos prisitvirtinimo vietą patenka nešvarumų, bakterijų, vystosi bambutės uždegimas. Jo požymiai: šlapiavimas, kraujingos arba pūlingos išskyros, aplink paraudusi oda. Tai pavojinga liga, kuri gali komplikuotis kraujo užkrėtimu. Pastebėjus minėtus požymius, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Bambos priežiūra

Virkštelės liekana

Kaip gyla bamba

neutral
must bee
https://tutulietuva.lt/

https://tutulietuva.lt/

Pientraukiai
inhaliatorius
Mano batai buvo du
Rudeninės kepurės
filmas
filmas vaikams
gestacinis diabetas
pledukai
neodenta
uniformos
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
rudens kolekcija reima
plastinė chirurgija
Nėščiosios diržas
gerosios bakterijos
kainoteka
mažieji stebuklai
dantų klinika
gelis nuo randų
kabrita
bioderma
kosmetika moterims

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `