Būdamas metų berniukas susidaužė nosį. Iškart kreipėmės į gydytoją, bet jis tuomet jokio gydymo nesiėmė. Po neilgo laiko pastebėjau, kad sūnaus viena nosytės ertmė susiaurėjus, jis beveik nuolat kvėpuoja per burnytę. Skaičiau apie operacijas, bet tokiam mažam, manau, niekas nedaro. Kokia būtų Jūsų nuomonė?

Susidaužus nosį gali atsirasti įvairaus pobūdžio jos pertvaros iškrypimas.

Iš karto po nosies sužeidimo dera kreiptis į ausų nosies gerklės ligų gydytoją, kuris kiekvienu individualiu atveju parenka gydymo taktiką.

Bet kurio amžiaus vaikams nosies pertvaros korekcija daroma tik tuomet, kai atsiranda: nosies užgulimas, pablogėjęs kvėpavimas nosimi, pastovi sloga, kartojasi ausų uždegimas, sinusitas (pridėtinių veido daubų uždegimas), galvos skausmai (vaikai iki 3–4 metų nemoka tiksliai pasakyti, kad jiems skauda galvą).

Ji atliekama tik asmenims, sulaukusiems 18 metų, nes tik tada galutinai susiformuoja ir nustoja augti žmogaus kaulai ir kremzlės.

Vaikams ji daroma tik išimtiniais atvejais, kai po traumų būtina pašalinti atsiradusius kvėpavimo sutrikimus. Jums dera iš savo vaiko gydytojo gauti siuntimą vaikų otolaringologo (ausies nosies gerklės gydytojo) konsultacijai į Vaikų konsultacijų poliklinika, Vilnius, Santariškių g. 7. Konsultacija nėra skubi, jos  gali tekti palaukti.

Žymos: , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− vienas = 6

Kitos temos: