Žyma: Ausų uždegimas

Ausis
Pixabay.com

Ar gali ausų uždegimu susirgti žindomas kūdikis? Juk visur teigiama, kad su mamos pienu kūdikiai gauna antikūnų ir yra saugūs nuo infekcijų.

Dažniausias uždegimas. Ūminis otitas (ausų uždegimas) – tai viena iš dažniausių vaikų ligų, kuria paprastai serga 3 mėn.– 3 metų amžiaus mažyliai. Susirgti gali ir naujagimiai.

Manoma, kad juo bent vieną kartą perserga beveik kas antras vaikas. Medicininėje literatūroje rašoma, kad iki 6 metų net 70–85 proc. vaikų perserga ūminiu vidurinės ausies uždegimu. Ausų lašai vardinami antru numeriu vaikų vaistinėlėje – po vaistų nuo temperatūros.

Ūminis otitas (ausų uždegimas) – tai vidurinės ausies gleivinės uždegimas, kuriam esant, už būgnelio kaupiasi skystis ar pūliai, būgnelis parausta, sustorėja, kartais išsipučia, pratrūksta. Dažniausiai ausies uždegimas prasideda nuo slogos, kai mikroorganizmai per klausomąjį vamzdį iš nosiaryklės patenka į ausį. Vaikų klausomasis vamzdis trumpesnis, platesnis, silpniau funkcionuoja, todėl infekcija dažniau pereina į ausį. Be to, mažų vaikų gynybinė sistema – imunitetas – dar nesubrendusi.

Ligos požymiai. Ausies skausmas yra staigus ir intensyvus, dažniausia atsiranda naktį. Kūdikis staiga pradeda verkti, pasidaro neramus, dirglus, jam sutrinka miegas, atsisako krūties, vyresni kūdikiai bando tampyti skaudančią ausį, priglausti ją prie pagalvės. Kiti dažni tačiau nebūtini požymiai: karščiavimas, pūlingos išskyros iš ausies, sloga.

Ką daryti, kad nesusirgtų. Saugokite kūdikį nuo pasyvaus rūkymo. Paskiepykite pneumokokine vakcina. Grūdinkite. Žindykite. Gydykite slogą.

Įrodyta, kad jeigu kūdikis per pirmąjį pusmetį susirgo otitu, jis turi didesnę riziką sirgti pasikartojančiu otitu. Kartais pasitaiko šeiminių atvejų, kai ir vaiko tėvai kūdikystėje, ir pats vaikas dažnai serga otitu, nes yra paveldimas tam tikras imuniteto komponento, atsakingo už kovą su dažniausiu ausų uždegimo mikrobu (pneumokoku), defektas.

Svetimkūnis ausyje

Ausų uždegimas ir vanduo

Uždegimas ir ausų higiena

kūdikių sloga

Švari nosis – sveikos ausys

Jūratės Čiakienės nuotr. www.fotojurate.lt Tęsiame straipsnių ciklą, kur gydytojai dalijasi patarimais apie ausų priežiūrą. Šiame numeryje gydytojas otorinolaringologas dr. Virgilijus ...

neutral
siaubo filmas
papildai
renginiai
papildai nėščiosioms
Kepurės su UV
filharmonija
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
AK mokykla
maisto papildai
Nėščiosios diržas
gerosios bakterijos
kainoteka
Priemonė nuo plaukų slinkimo
mažieji stebuklai
treniruotės nėščiosioms
mažasis teatras
colief
dantų klinika
gelis nuo randų
vitaminai mamoms ir vaikams
kabrita
must bee
bioderma
keistuolių teatras
Zuza.lt - Vaikų prekės

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
darželis Klaužada
kosmetika moterims
Deinavos baldai vaikų kambariui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `