Kaip teisingai sulašinti lašiukus į ausį ir kodėl lašinant nereikia tampyti ausies spenelio

ausų lašai

Virginijos Sankalienės nuotr.

Kai skauda ausį, vaikas net neleidžia prie jos prisiliesti. Tad kaip sulašinti vaistus?

Kaip suprasti, kad vaikui skauda ausį, jei jis dar nekalba ir nemoka parodyti?

Paprastai ausų uždegimas yra slogos komplikacija. Jei 2-3 slogos dieną kilstelėjo temperatūra, mažylis tapo neramus, sumažėjo jo apetitas arba jis iš viso atsisakė valgyti, pradėti rankomis čiupinėti galvą apie ausis – galima įtarti, kad prasidėjo ausų uždegimas. Jeigu ant ausų uždėjus šiltą kompresą mažylis aprimo, tai irgi leidžia įtarti, jog jo sunegalavimo priežastis yra ausų uždegimas. Skausmas esant ausų uždegimui būna nevienodo intensyvumo, todėl vieni vaikai būna labai neramūs, o kiti – atvirkščiai. Būna ir taip, kad pastebimos nemalonaus kvapo išskyros iš ausies – kaip uždegimo požymis, prieš tai nebuvus ausų skausmo.

Kaip teisingai sulašinti lašiukus?

Dabar ausų lašiukus gamintojai išleidžia moderniuose buteliukuose – buteliuką atsukus iš jo tiesiogiai galima lašinti lašus. Buteliuką prieš lašų lašinimą reikia gerai sušildyti suaugusiojo delne. Mama gali delną palaikyti ant šilto arbatos virdulio dangčio ar radiatoriaus, o po to tokiu pašildytu delnu sušildyti ausų lašų buteliuką. Teisingai lašinti reikia taip: kūdikis ar vaikas paguldomas ant šono taip, kad ta ausis, į kurią bus lašinamai vaistai, būtų išorėje. Lašinant vaistus vaikams iki 3 metų, ausies kaušelį reikia patraukti žemyn ir į išorę – taip vaistai lengviau patenka. O lašinant vyresniems, ausies kaušelis patraukiamas į viršų ir atgal. Kūdikiai ir maži vaikai būna neramūs, muistosi, todėl būtina, kad ranka, kuria vaistai lašinami, liestų kūdikio galvą (ranka judėtų kartu su galva), o dar geriau, kad tuo pačiu metu pagalbininkas palaikytų kūdikio ar mažo vaiko galvą. Sulašinus vaistus, mažylį paguldytą ant šono, būtų gerai išlaikyti 3-5 min. Tai padaryti nelengva. Teks vaikutį, gulintį ant šono, kuo nors ypatingai sudominti iš tos pusės, į kurią žiūri.

Mamos linkusios įlašinti daugiau, nes atrodo, kad lašiukai išbėgs.

Į vaikų ausis įlašinama po 3-4 lašus tiek kartų per dieną, kiek gydytojo skirta, ir tiek dienų, kiek skirta. Susirgusįjį ausų uždegimu vaiką ausų, nosies, gerklės ligų gydytojas dažniausiai pažiūri kas antrą dieną ir nuolat pataria – ar reikia, ar jau nebereikia lašinti jo skirtus lašus į ausis. Ausis nėra nuotekų surinkimo šulinys. Daugiau ir dažniau nei skirta lašinti – tai kenkimas vaikui.

Ar įlašinus vaistus patampyti už ausies spenelio, kad lašiukai giliau nutekėtų?

Ausies spenelio tampymas praktiškai nieko neduoda, tik gali įpratinti vaiką prie žalingo įpročio tampyti arba liesti ausų spenelius. Taigi, „patampyti“ nerekomenduotina.

Ar įlašinus būtina užkimšti ausį vata, kad lašiukai neišbėgtų?

Kai po vaistų sulašinimo vaikas bus 3-5 min. išlaikytas gulintis ir į ausį bus įlašinta ne daugiau kaip 3-4 lašiukai, jie niekur iš ausies „nepabėgs“. Užkimšimas vata yra vienas iš liaudies išminties perliukų – užkimšimas vata yra šiltas „mini“ kompresas, kuris nekenkia.

Ar sprogus būgneliui lašiukai nenutekės kiaurai į smegenis?

Būgnelis kartais gali prakiurti ir be skausmo, todėl jokių vaistų į ausis nereikėtų lašinti, kol vaiko nepažiūrėjo ausų, nosies, gerklės ligų gydytojas. Vaistų sulašinimas į ausį, kai būgnelis yra kiauras, gali labai pakenkti klausos ir pusiausvyros išlaikymo aparatui

Ar lašinant lašiukus vaikui skauda?

Nepakankamai sušildyti delne lašai mažajam sukelia nemalonų jutimą, o ne skausmą. Lašai turi būti žmogaus kūno temperatūros. Jokiuose šildymo prietaisuose, išskyrus mamos delną, jų negalima šildyti.

Patarė docentas Algimantas Vingras

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


penki + = 8

Kitos temos: