Žyma: Temperatūra

temperatūra
Pixabay.com

Kas dažniausiai sukelia karščiavimą mažyliams?

Dažniausiai naujagimiams ir kūdikiams iki 3 mėnesių temperatūra pakyla dėl virusinių, rečiau – dėl bakterinių infekcijų (pvz., tridienės karštinės, bronchiolito, enterovirusinės infekcijos, otito), kiek rečiau dėl dantų dygimo (nes gana retai iki 3 mėnesių išdygsta pirmas dantis, tačiau, būna visaip).

Vaiko temperatūra gali nukristi žemiau ribos dėl netobulos termoreguliacijos, kai mažylis ilgą laiką yra per šaltoje aplinkoje. Tokiu atveju vaiką reikia šildyti po truputį, tiek iš išorės (apklojant, einant prie šilumos šaltinio), tiek iš vidaus (šiltais skysčiais).

Vaiko temperatūra dažniausiai pakyla kaip atsakas į uždegiminį procesą. Labai skatinu mamas ir tėčius nebijoti temperatūros ir suprasti, kad ji kyla ne veltui. Tik pakilus kūno temperatūrai aktyvuojasi tam tikros mūsų imuninės sistemos veikliosios medžiagos, kurios labai svarbios efektyviai kovai su infekcija. Todėl temperatūrą rekomenduojama mažinti nuo 38ºC naujagimiams ir nuo 38,5ºC kūdikiams. Žinoma, būna ir taip, kad vaikas esant 37,8ºC jau jaučiasi itin blogai, gulinėja ir dejuoja, tokiu atveju vaistų galima duoti ir nesulaukus rekomenduojamos temperatūros.

maisto papildai
AK mokykla
miegmaišiai
vitaminai
robotas
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
Nėščiosios diržas

vitalibro

papildai
kainoteka
kremas nuo iššutimų
treniruotės nėščiosioms
dantų klinika
bioderma
keistuolių teatras
Zuza.lt - Vaikų prekės
vitaminai mamoms ir vaikams

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
vežimėliai
kosmetika moterims
Deinavos baldai vaikų kambariui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt-300X300
neutral
` `