Kaip nuskausmina ausų lašiukai ir ar lašinant į ausis galima duoti nuskausminamųjų

Atidžiai apžiūrėkite vaiko ausų landas, patikrinkite, ar jose nėra sekreto

Vaikui kartojasi ausų uždegimai, kilo klausimas – ar galiu, sulašinusi ausų lašiukų, dar duoti ir nuskausminamųjų (paracetamolio)?

Jei sloguojantis vaikas staiga tampa neramus, dirglus, verksmingas, atsisako valgyti (nes akivaizdu, kad ryjant skauda), o kūdikis griebiasi už ausų, paimtas ant rankų, galvą glaudžia prie mamos kūno, jam pakilo temperatūra, galima įtarti, jog prasidėjo ausų uždegimas.

Atidžiai apžiūrėkite vaiko ausų landas, patikrinkite, ar jose nėra sekreto, – skysčių, pūlių. Jei jų nepastebėjote, į ausį įlašinkite 3–4 lašus ausų lašų, ausytę laikykite šiltai.

Ausų lašuose esančios veikliosios medžiagos turi ne tik vietinį nuskausminantį, bet ir antiuždegiminį veikimą. Štai dėl ko atsiradus ausų skausmui rekomenduojama duoti ne bendro pobūdžio nuskausminamųjų, o lašinti būtent vietiškai veikiančių lašų. Kita priežastis, kodėl pirmoji pagalbos priemonė esant ausų skausmui yra lašai (o ne bendrojo pobūdžio nuskausminamieji) – daug greitesnis lašų veikimas.

Siekiant išvengti nemalonių jutimų, lašinimo metu vaistų buteliuką pašildykite delne iki kūno temperatūros. Tai ypač svarbu, jei vaistas lašinamas vaikams iki 3 metų, nes jie, pajutę diskomfortą, pradeda priešintis, judėti. Visa tai apsunkina vaistų sulašinimą.

Ausų lašų nepatariama lašinti dažniau nei 3 kartus per parą. Sulašinus ausų lašiukus, nuskausminantis poveikis išlieka 7–8 valandas. Nors ausų lašai labai efektyviai sumažina skausmo pojūtį, tačiau kai kurie vaikai gali sakyti (ar parodyti), kad jiems vis tiek skauda. Kiekvienas vaikas skausmą jaučia individualiai. Vienas stipriau, kitas silpniau. Kitaip tariant, po vaistų sulašinimo vienas taps ramesnis ilgesnį laiko tarpą, kitas trumpesnį.

Jeigu ausų skausmas labai staigus ir stiprus, be lašiukų galima duoti vienkartinę dozę vaistų nuo skausmo ir uždegimo, karščiavimo –paracetamolio arba ibuprofeno. Šie vaistai mažina temperatūrą, todėl jie  tinka, kai esant ausų skausmui pakyla ir temperatūrą (didesnė nei 38ºC laipsniai). Negalima kartu duoti paracetamolio ir ibuprofeno, reikia pasirinkti vieną iš jų!

Teisingai sugirdyti sisteminio pobūdžio skausmą malšinantys ir temperatūrą mažinantys pradeda veikti po 20–30 minučių. Kas yra „teisingas sugirdymas“? Vaistą reikia girdyti vaikui, kuris gana seniai valgė (kad skrandukas būtų kuo tuštesnis), duoti užgerti ne  mažiau kaip 100 ml skysčio. Jei daugiau skysčio – dar geriau. Didesnis skysčio kiekis skrandyje padidina vaisto rezorbcijos (įsiurbimo) plotą,  vaistas greičiau patenka į kraujotaką ir pradeda veikti. Paracetamolio nuskausminantis ir temperatūrą mažinantis poveikis trunka 4–5 val., o ibuprofeno – 7–8 val.

Apibendrinant – vietiškai veikiantys nuskausminamieji ir sisteminio pobūdžio nuskausminamieji gali būti duodami kartu, jie vienas kitam netrukdo ir perdozavimo pavojaus nėra, nebent bus perdozuota pačių sisteminių nuskausminamųjų. Vis tik, jeigu įmanoma, visuomet geriau išsiversti su vietiškai veikiančiais nuskausminamaisiais, nes sisteminio pobūdžio vaistai patenka į kraujotaką, turi pereiti kepenų filtrą, apkrauna organizmą.

Vaistų lašinimas nepakeičia gydytojo konsultacijos. Tik gydytojas, įvertinęs ausų būgnelių ir bendrą vaiko būklę, skiria gydymą, reikalingą kiekvienam konkrečiam pacientui, pataria, kiek laiko lašinti vaistus į ausis.

Atsakė vaikų ligų gydytojas dr. Algimantas Vingras

Daugiau apie ausų skausmą>>> http://www.karjerairsveikata.lt/otipax-40-mg10-mg1-g-ausu-lasai-tirpalas/

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 − šeši =

Kitos temos: