Ginekologė atsako į mamų klausimus 4

Vitos Jurevičienės nuotr.

Vitos Jurevičienės nuotr.

Kaip skaičiuojamas gimdymo laikas?

Gimdymo laikas nustatomas pagal vokiečių ginekologo Negelės taisyklę: iš paskutinių menstruacijų pirmos dienos datos atimami 3 mėnesiai ir pridedamos 7 dienos. Ši formulė tinka tik tada, jei ciklas – 28 dienos. Jeigu ciklas ilgesnis kaip 28 dienos, pridedamos 7 dienos ir dar tiek dienų, kiek ciklas ilgesnis už 28 dienas. Pavyzdžiui, jeigu ciklo trukmė yra 31 diena, pridedame 10 dienų. Jeigu ciklas trumpesnis negu 28 dienos, pridedame tiek dienų mažiau 7, kiek dienų jis trumpesnis. Pavyzdžiui, jeigu ciklas yra 25 dienos, atėmus 3 mėnesius, reikia pridėti tik 5 dienas. Išnešiotas ir sveikas kūdikis gali gimti šiek tiek anksčiau arba vėliau nustatytos datos.

Po gimdymo 3 mėnesiai. Po gimdymo praėjus 2 mėnesiams, pasirodė išskyrų, panašių į pūlius. Ar tai infekcija?

Kadangi išskyros vargina ilgiau kaip mėnesį, būtina kreiptis į ginekologą. Atlikus tyrimus, bus skirtas gydymas.

Ant gaktos jau virš metų yra niežtinti opelė. Kas tai galėtų būti? Savo ginekologei pasakyti gėdijuosi.

Apžiūros metu ginekologas apžiūri išorinius lytinius organus. Taigi Jūsų ginekologė turėjo pastebėti tą opelę. Jeigu ne, galite kreiptis į odos ligų gydytoją. Jis tiksliau nustatys, kodėl opelė taip ilgai negyja.

Turiu askaridžių. Maitinu kūdikį krūtimi. Ar galiu jį užkrėsti?

Askaridėmis užsikrečiama, suvalgius askaridžių kiaušinėlių. Jie bręsta dirvoje, todėl askaridoze susergama, valgant blogai nuplautas daržoves, nenusiplovus rankų po darbo darže. Maitinant krūtimi, kūdikio askaridėmis užkrėsti negalima. Askaridozė – sunki liga, todėl Jums būtina gydytis.

Ar dažnai atliekamos makšties praplėtimo operacijos, jei moterį vargina skausmingi lytiniai santykiai arba ji jų išvis negali turėti dėl skausmo? Kur reikia kreiptis?

Ši būklė vadinama vaginizmu.Visų pirma reikia kvalifikuotos ginekologo konsultacijos. Jis Jums patars, ar reikalinga seksologo, ar psichoterapeuto, ar chirurgo pagalba. Tokios operacijos nėra dažnos. Jas atlieka ginekologiniuose skyriuose.

Po gimdymo gimda pasmuko žemyn. Šlapimo pūslė nelaiko čiaudint, šokant. Netikiu, kad gimdą galima pakelti tik operuojant. Gal yra kokių pratimų?

Yra pratimų, stiprinančių dubens dugno bei tarpvietės raumenis. Jie efektyvūs tik esant nedidelio laipsnio šlapimo nelaikymui. Daug efektyvesnė operacija. Operacijų yra įvairių. Jas gali rekomenduoti tik gydantis gydytojas. Taikant pačią naujausią operacijos techniką pradėta operuoti Kauno akademinių klinikų ginekologiniame skyriuje. Vyresnio amžiaus moterims dažnai padeda ir medikamentinis gydymas.

Į skaitytojų klausimus atsakė ginekologė Dalia Ulevičienė.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Vienas atsiliepimas kategorijoje “Ginekologė atsako į mamų klausimus 4”

  1. Lina
    2020/04/17 at 09:44 #

    Man 48, bet jau 3 mėnesiai nesusergu, o prieš pusę metų buvo ir karščio bangos ir dabar labai skauda krūtinė ir tokia standi pasidariusi bet nėštumo nerodo, nes tikrinausi du kartus. Ar gali būt susijusi su klimaksu?

Palikite atsiliepimą


trys − = 2

Kitos temos: