Kaip po gimdymo pavyko susigrąžinti figūrą, pasakoja Oksana Pikul Jasaitienė, auginanti 8 mėnesių sūnelį Dominyką.
Per nėštumą priaugau 24 kilogramus. Mano ūgio ir svorio moteriai tai buvo tikras iššūkis. Nėštumo metu laikytis dietos man atrodė nusikaltimas, tad valgiau normaliomis porcijomis ir dažnai. Apetitas visą laiką buvo puikus.
Norint numesti po gimdymo likusius kilogramus, pastangų tikrai teko įdėti. Juokauju, kad kare visos priemonės pateisinamos. Ne tik koregavau maistą (nors maitinančios mamos ir taip koreguoja), įsigijau liekninamuosius rūbelius, korsetą. Žinau, kad moterims koreguojantį trikotažą patariama nešioti iškart po gimdymo. Aš iš pradžių nešiojau korsetą, paskui specialų taliją formuojantį apatinį trikotažą. Ėmiau sportuoti pagal specialistų man sukurtą programą. Per dieną sportuodavau apie 20 minučių pagal namie sudarytą „Judam kartu“ (www.judamkartu.lt) komandos sporto grafiką. Patogu, kad nereikėjo lėkti į sporto klubą ir mąstyti, kur palikti mažylį, kad galėčiau pasportuoti. Dietologė man sudarė valgiaraštį, valgiau mėsą ar žuvį tik su daržovėmis, ne su bulvėmis ir ryžiais. Stengiausi atsisakyti bandelių, saldumynų. Žinoma, kartkartėmis pasmaguriaudavau, nes Italijoje virtuvė išties ypatinga.
Svėriausi kiekvieną dieną, nes buvo smalsu stebėti darbo rezultatus. Labai motyvavo krintantys kilogramai. Paskutinieji 3 kilogramai buvo patys pikčiausi, juos numesti buvo sunkiausia. Nesu pamišusi dėl tobulos figūros, mėgaujuosi gyvenimu ir įvairiomis savo kūno fazėmis. Svarbu, kad mane labai palaiko vyras. Aš jam patinku visokia.
Dabar galiu pasidžiaugti, kad po 7 mėnesių grįžau atgal į tą formą, kokia buvo prieš nėštumą.
MITAI APIE PILVUKO MAŽINIMĄ
Konsultuoja „Ortopedijos technika“ kineziterapeutė Ineta Šeflerytė
Lieknas liemuo – visų svajonė
Lieknas liemuo visada buvo moterų siekiamybė, kai kurios epochos to iš moterų net reikalaudavo – tekdavo nešioti kietus korsetus, kentėti suspaustais vidaus organais ir alpti nuo deguonies trūkumo. Dabar mada labai palanki apvalesnėms moterims, ypač daug laisvės atsirado, kai į madą atėjo tamprės su tunikomis. Vis dėlto dažniausiai atėjusios į masažo saloną, sporto klubą ar įvyniojimo į dumblius procedūrą, moterys kaip labiausiai probleminę vietą pamini pilvą (antroje vietoje – šlaunis).
Sunkiausia liemenį išsaugoti moterims, kurių figūros tipas – obuolys. Moterims-kriaušėms ir moterims-smėlio laikrodžiams gerokai lengviau, žinoma, jei sėkmingai peršoks per kliūtis – nėštumus. Būtent nėštumo metu labiausiai pasikoreguoja liemens apimtys.
Proporcingo liemens formulė
1 testas. Normalaus sudėjimo moterys turėtų atimti iš ūgio 100 cm., gautas skaičius ir bus normali talijos apimtis. Jeigu jūsų ūgis – 170 cm, liemens apimtis turėtų būti 70 cm. 1–3 cm paklaida nesvarbi, daug priklauso nuo moters kaulų struktūros. Stambesnių kaulų moterų talija bus platesnė.
2 testas. Jeigu klubų ir krūtinės apimtis panaši, talijos apimtis turi būti maždaug 70 proc. klubų apimties.
Apžvelgsime kelias klaidas, kurias daro moterys, norėdamos skubiai nutirpdyti pilvuką.
Apie pilvą pagalvoja per vėlai. Retai kuri moteris apie savo kūno formas pagalvoja dar gimdymo namuose, nes daugiau rūpi atgauti jėgas po gimdymo ir pasirūpinti vaikučiu. Kineziterapeutai sako, kad pilvukui mažinti svarbiausios yra pirmosios 6–8savaitės, nes per jas pilvas geriausiai traukiasi dėl hormoninių pokyčių. Štai dėl ko į gimdymo namus patariama pasiimti pogimdyminį diržą ar korsetą ir jį apsijuosti iškart po gimdymo. Diržas po gimdymo – seniausia priemonė, padėsianti suglebusiai, minkštai, neelastingai pilvo odai atsistatyti. Kol dar nebuvo koreguojančių figūrą apatinių, Lietuvos moterys stipriai suverždavo savo pilvus drobiniais rankšluosčiais.
Jau kitą dieną po gimdymo moteris gali atlikti pirmuosius pratimus, gulėdama ant nugaros sulenktomis kojomis ir kvėpuodama giliu pilviniu kvėpavimu, kartkartėmis įtempdama mažojo dubens raumenis tarsi norėdama sulaikyti šlapimą.
Sureikšmina svorį. Žinoma, tai ne klaida, jei po gimdymo liko keli ar keliolika nereikalingų kilogramų. Kalbame apiemoteris, kurių priaugtas per nėštumą svoris (10–15 kg) nukrenta per 2 mėnesius, kaip rekomenduojama. Moteris mato, kad svarstyklės rodo tiek, kiek ir prieš pastojimą, tačiau kelnės veržia, o pilvukas akivaizdžiai didesnis. Tada mamytė toliau stengiasi mesti svorį, tačiau pilvo tai nepakoreguos. Dažniausiai dietos tik trukdo lieknėti, nes sulėtina medžiagų apykaitą. Neverta tikėti, kad lieknėjant dings celiulitas, nes tai nėra paprasti riebalai ar skysčių sankaupos riebaliniame sluoksnyje.
Mankština tik pilvuką. Retai kuri moteris pagalvoja, kad, norint sumažinti pilvą, reikia stiprinti ne tik pilvo, bet ir nugaros raumenis.Tiesi, stipri nugara laiko kūną tiesų, neleidžia pilvukui „išvažiuoti“ į priekį.
Daro tik klasikinius atsilenkimus. Klasikiniai atsilenkimai nepakenks, tačiau atliekant tik juos vienus, pilvukas vargu ar sumažės – reikalingi irįstrižiniai atsilenkimai bei kitokie pilvo preso stiprinimo pratimai.
Mankštinasi kartą per dieną. Namie geriausia mankštintis 2–3 kartus per dieną po 10 minučių. Tai daug veiksmingiau, nei sportuoti vieną kartą, bet pusvalandį.
Nori greito rezultato. Veiksmingai pilvuką mažina kūno įvyniojimo procedūros, limfodrenažiniai masažai ir kitos naujovės, tačiau kelios procedūros nieko nepakeis – jų reikės mažiausiai 10, po kurio laiko būtinai teks pakartoti.
Limfodrenažinis masažas iš organizmo šalina šlakus, toksinus, audiniuose susikaupusius skysčius, gerina ląstelių medžiagų apykaitą, mažina riebalų sankaupas. Ši gydymo priemonė itin aktuali sudribusios, „apelsino žievelės“ odos savininkėms, taip pat – celiulito prevencijai. Deja, auginant kūdikį dažniausiai nėra galimybių lankytis masažo salonuose, užtat rekomenduojama nešioti limfodrenažą atstojančias masažines tampres ir šortus. Juos saugiai galima mūvėti kasdien.
Pagrindinis šių gaminių bruožas yra kvėpuojantis elastinis korėtas audinys, kuris nuolatos masažuoja ir minkština odą, stimuliuoja poodinę cirkuliaciją. Tokiu būdu pagerinama kraujotaka, šalinami toksinai, mažėja riebalinės sankaupos. Oda tampa kur kas lygesnė ir stangresnė.
„Mamos žurnalas“