Mandagus imuniteto pažadinimas

jurgita_pinikiene

Gydytoja homeopatė Jurgita Pinikienė
Klasikinės homeopatijos centras
www.homeopath.lt

Ligą galima vyti pasitelkus sunkiąją artileriją – cheminius vaistus, bet galima ir mandagiai išprašyti, jei pasinaudosime homeopatiniu gydymu. Konsultuoja gydytoja homeopatė Jurgita Pinikienė.

Ką žinoti apie homeopatiją

Homeopatinis gydymas tėvams nebėra tokia paslaptis. Homeopatinių vaistų pasirinkimas vaistinėse didžiulis, o šeimos gydytojai ir pediatrai juos noriai skiria, nes tokie vaistai veikia švelniai, nealina organizmo. Kita vertus, čiobrelių ar gebenės sirupai nuo kosulio irgi nėra cheminiai vaistai, jie irgi veikia švelniai, tad kuo jie skiriasi nuo homeopatinių vaistų?

„Yra du gydymo būdai – gydymas priešingu ir gydymas tuo pačiu. Tiek cheminiai vaistai, tiek fitoterapiniai (žolelių) preparatai yra „gydymas priešingu“ – jie veikia prieš ligą, slopindami simptomus, nes kai vaikas karščiuoja, duodame aviečių arbatos, kai kosėja – čiobrelių sirupo. O homeopatinis gydymas yra „gydymas tuo pačiu“, jis veikia ne ligą, o patį organizmą – padeda jam sveikti. Teisingai parinktas homeopatinis gydymas tarsi susigroja su imunine sistema. Jis ne slopina simptomus, o suderina imuninę sistemą ir padeda jai pačiai įveikti ligą. Tačiau visada reikia laikytis vadinamosios sveiko proto ribos ir, pavyzdžiui, pakilus labai aukštai temperatūrai išgerti vingiorykščių ar liepžiedžių arbatos, kurios padės sumažinti temperatūrą, arba išgerti temperatūrą mažinančių cheminių vaistų“, – sako gydytoja.

Kaip gaminami vaistai

Homeopatiniai vaistai gaminami pagal tam tikrą technologiją, kai veiklioji medžiaga yra daug kartų praskiedžiama vandeniu. Kuo daugiau praskiedžiama, tuo vaistas veiklesnis. Labiausiai praskiestuose vaistuose beveik nebelieka veikliųjų medžiagų, bet tokie vaistai puikiai gydo! Skamba beveik mistiškai, nes 100 kg sveriantis ligonis ima ir pasveiksta nuo žirniukų, kuriuose veikliosios medžiagos beveik nėra. Pasak gydytojos Jurgitos Pinikienės, skiedžiamojoje medžiagoje lieka vaisto informacija, kuri veikia organizmą molekuliniu lygiu. Didėjant atstumui tarp molekulių, stiprėja tarpmolekulinė sąveika, o veikimą, nesant veikliosios medžiagos molekulių, paaiškina tai, kad skiedimo eigoje skiedžiamosios medžiagos savybes perima skiediklis – vanduo. Pasaulyje sukurta per 10 000 homeopatinių vaistų rūšių – žirniukų, tablečių, miltelių, kapsulių, tirpalų ar injekcinių tirpalų, tepalų, lašų, pastos ar žvakučių pavidalu. Homeopatija yra gyvas mokslas, tad nuolat kuriami nauji vaistai, atsiranda vis naujų žaliavų.

Svarbiausia – nepakenkti

Patekus pas gydytoją homeopatą laukia ilgi pokalbiai, kruopštus vaistų parinkimas, tai tarsi bylotų, kad homeopatinis gydymas yra labai subtilus ir ne visi gali jį gerai išmanyti. Kita vertus, homeopatinių preparatų vaistinėse pilna, jie parduodami be recepto, o vaistininkai juos noriai siūlo. Darosi neramu, ar tikrai paprastas šeimos gydytojas turi pakankamai kompetencijos skirti homeopatinius vaistus? „Bendrosios praktikos gydytojams žinių apie homeopatiją tikrai pakanka, ir jie gali skirti universalius, daugumai tinkamus homeopatinius preparatus, parduodamus vaistinėse. Tokie vaistai yra kompleksiniai, sudaryti iš kelių homeopatinių komponentų, parinktų pagal tam tikrus negalavimus, ir šie vaistai dažniausiai padės. O gydytojas homeopatas parenka vieną, tik tam konkrečiam žmogui labiausiai tinkamą preparatą“, – sako pašnekovė.

Pasirinkus homeopatinį gydymą nebūtina išsižadėti tradicinio, nes homeopatiniai vaistai darniai veikia su kitais. Tarkime, antibiotikai veikia bakterijas, o kartu skirti homeopatiniai vaistai budina organizmo gyvybines galias ir padeda kautis su liga. Homeopatiniai vaistai organizme nieko neslopina, nepavaduoja ir nekompensuoja, dėl to jie neturi šalutinio poveikio ir tinkami tiek kūdikiams, tiek nėščioms moterims.

Diagnozė… nebūtina

Vienos šeimos iš kartos į kartą gydosi homeopatiniu būdu, kiti pas homeopatus ateina ieškodami natūralumo, treti (jų daugiausiai) registruojasi, nes nusivylė užtrukusiu ir naudos nedavusiu tradiciniu gydymu. Kartais ateina žmogus, kuris nenutuokia, kas jam darosi, – jaučiasi blogai, bet liga neaiški. Gydytojams homeopatams diagnozė nėra labai svarbi, nes jie vaistus skiria pagal simptomus ir gydo ne ligą, o visą organizmą.

O koks vaikų kontingentas? „Tai alergiški vaikai, sergantys alerginėmis slogomis, dermatitais, astma; dažnai ūminėmis kvėpavimo takų ligomis sergantys vaikai; vaikai, turintys adenoidus“, – sako gydytoja. Vieni pasveiksta po vienintelės konsultacijos, taikliai skyrus gydymą, kiti lankosi ilgiau, o tai įrodo, kad homeopatinių vaistų veikimas negali būti visiems vienodas.

Vaistas gali suveikti žaibiškai

Neringos Banienės nuotr.

Neringos Banienės nuotr.

Vyrauja nuomonė, kad homeopatiniais preparatais gydytis užtrunka. Iš tiesų dažniau būna atvirkščiai – pagerėjimas pajuntamas greičiau negu geriant cheminius vaistus. Homeopatinis vaistas veikia greitai, lengvai pasiekia įvairias kūno vietas, nes homeopatinio vaisto skiediklis ir nešėjas yra vanduo, o vandeniui pralaidūs visi mūsų organizmo barjerai.

Ypač greitai ligonio būklė pagerėja, jei jis serga ūmiomis ligomis: sloga, virusine kvėpavimo takų liga ar gripu. Svarbu pačioje ligos pradžioje išgerti homeopatinių preparatų, ir jau po paros būklė būna pagerėjusi. Lėtinėms ligoms gydyti reikia daugiau laiko, bet ir jų gydymas būna veiksmingas.Jei liga lėtinė, priklausomai nuo jos aktyvumo, gali būti skiriamas gydymas nuo 1 iki 10 dienų, o jei ji labai įsisenėjusi, šis procesas gali trukti iki 3 mėnesių.

Gydytoja Jurgita Pinikienė prisimena atvejį, kaip jos akyse vaistas suveikė žaibiškai. Sirgo 6 metų mergaitė, tėvai vaiką į kabinetą ne įvedė, o įnešė. Temperatūra 39,5°C, plaučių uždegimas. Gydytoja davė mergytei sučiulpti gana stipraus veikimo homeopatinį žirniuką. Kol bendravo su tėvais, tarėsi dėl tolesnio gydymo, mergytė atkuto, skruostukai paraudo. Pamatavus temperatūrą, ji buvo 38°C. Mergaitė pasveiko be antibiotikų.

Vaikui reikia padėti pasveikti

Yra tėvų, kurie pasidavę kraštutinumams, vaiko niekaip negydo, o laukia, kol organizmas pats įveiks ligą. Abejingo laukimo, kol vaikas pats pasveiks, gydytoja Jurgita nepateisina. Jei vaikui blogai, nesvarbu, kokias gydymo metodikas laikote prioritetinėmis, privalote padėti.

Tarkime, vaikas kosėja, tėvai jaučia, kad liga nėra grėsminga, ir kol kas neveda pas gydytoją. Tuomet homeopatiniai vaistai nuo kosulio – puikus sprendimas, nes jie pasižymi savybe patys reaguoti į ligos eigą. Vaikui susirgus, jo kosulys dažniausiai būna sausas, vėliau ligoniukas pradeda atsikosėti, kosulys tampa šlapias arba mišrus. Vartojant homeopatinius vaistus nuo kosulio, organizmas pats atsirenka tai, ko tuo metu jam reikia. Taigi tas pats preparatas tinka ir ligos pradžioje, ir sveikstant. Tai unikalu, nes veikliosios medžiagos pačios atsirenka simptomą: jeigu sausas kosulys, tai slopina jį, jeigu drėgnas kosulys, tai padeda atsikosėti.

Jei niekas nepadeda

Yra ligonių, kurie, regis, išbandė visus pasaulio vaistus, bet vis serga. Reikia įvertinti organizmo, kaip visumos, būklę ir rasti silpniausią grandį, kuriai reikia pagalbos.

„Gyvename nesveikoje ir įtampos pritvinkusioje aplinkoje – maisto produktuose gausu konservantų, vandenyje – metalų, ore – teršalų. Organizmas tampa jautrus ir nebegali pats kovoti su ligų sukėlėjais, kai jie užklumpa. Ne veltui tiek daug mažų vaikų yra alergiški.  Be to, mus visus, didelius ir mažus, sekina nuolatinis bėgimas, nuolatinės lenktynės, nesugebėjimas būti čia ir dabar, ramiai priimti duotybę. Kai duodame „atsipūsti“ kūnui ir sielai, organizmas atgyja, geriau sveiksta, mažiau serga,“ – sako gydytoja.

Gydytojos homeopatės paklausėme, ką turėtume daryti, kad mūsų vaikai nesirgtų? Tikėjomės ilgo patarimų sąrašo, bet gydytoja Jurgita pasakė tik kelis:

Neleiskite vaikui pervargti.

Dažnai ir nuoširdžiai bendraukite su vaiku.

Juokitės kartu su vaikas (vaikai juokiasi apie 300 kartų per dieną, suaugusieji – vos šešis)

Duokite vaikui užtektinai gerti ir valgyti.

Paprasta? Bet genealu.

Parengė Neila Ramoškienė

„Mamos žurnalas“

Žymos: , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


1 + trys =

Kitos temos: