Skaitykite žurnale spausdintas retų vardų istorijas ir semkitės idėjų. Jeigu Jūsų vaiko vardas retas, parašykite mums info@mamoszunalas.lt
Astijus
Pasakoja mama Rūta iš Vilniaus:
Kai laukiausi, visada sakydavau – Jis. Atsitiktinai vyras užsiminė apie vardą Astijus. Nuo tol jokio kito vardo ir nebegalvojome. Kai gimė sūnus, vyras paklausė, kokį vardą rinksime, aš tik pažiūrėjau į jį, ir abu supratome – Astijus.
Auguras
Pasakoja mama Žydronė:
Seniai buvome nusprendę mažylį pavadinti Auguro vardu. Aplinkiniams tai buvo didžiausia staigmena. Jie kraipė galvas, kad vardas neįprastas, sunkiai įsimenamas. Šiandien esame be galo laimingi, jog šalia mūsų auga žmogiukas vardu Auguriukas.
Bernadeta
Pasakoja mama Jolanta iš Panevėžio:
Kai laukiausi, su vyru važiavome į kermošių, norėjome nusipirkti gražių žvakių Kalėdoms. Netikėtai pastebėjau paveikslėlius su šventaisiais, o ant vieno užrašą – šventoji Bernadeta. Šis vardas mums su vyru labai patiko. Dabar mūsų mažylei Bertutei – metukai.
Domilė
Pasakoja mama Skirmantė:
Iki 7 nėštumo mėnesio šventai tikėjau, kad laukiuosi berniuko, mat, pasak gydytojos, labai jau stipriai plakė širdelė. Tačiau prieš gimdymą sužinojau, kad bus mergaitė, ir teko greitai keisti vardą. Vyras atvertė pirmą pasitaikiusį puslapį vardų žodyne, pirmas ten parašytas vardas buvo Domilė. Dabar mūsų Domilei jau 3 mėnesiai, ir vardas jai labai tinka.
Gelminas
Pasakoja mama:
Jau besilaukdama vaikelio žinojau, kad gims berniukas, todėl ant lapo surašiau visus patinkančius vardus ir vis braukdavau, kol liko vienas – Gelminas. Dabar, kol mažutis, vadinam Gelmiu. Jam labai tinka šis vardas, nes, kaip sako tėtis, Gelmio akytės kaip Baltijos jūra.
Kęsmina
Pasakoja mamytė Sandra iš Radviliškio:
Savo mažylei vardą išrinkome tradiciniu būdu – bevartydama ,,Vadovo” kalendorių. Šį vardą išrinkau dar dukrytei negimus ir nutariau pavadinti vyro Kęstučio garbei. Daug kas prieštaravo, sakė persigalvoti, bet mes laikėmės savo: gražiai mergytei reikia reto ir gražaus vardo! Užtat visur: tiek pas gimines, tiek kieme, tiek poliklinikoje ar kitur mus prisimena iš reto dukrytės Kęsminos vardo.
Žaltaras
Pasakoja tėtis Giedrius:
Norėjome prasmingo, skambaus ir būtinai lietuviško vardo. Galimų variantų buvo net 16, tačiau tinkamo vis neradome. Pagaliau žmona pasiūlė sugalvoti patiems, pritaikius lietuviškų vardų darybos būdus. Žmonai puikiai pavyko. Sūnų pavadinome Žaltaru. Tebus jis išmintingas, santūrus, turintis ryšį su gamta. Juk šitas vardas tą ir reiškia.
Adrijus
Pasakoja mama Jandra iš Kauno:
Mūsų su vyru vardai reti: mano – Jandra, vyro – Richardas. Todėl ir sūnui reikėjo reto vardo. Ilgai vartėme vardų žodyną, kol pastebėjome vardo Adrijono trumpinį Adrijų. Vardas mums abiem iš karto patiko ir labai tinka mūsų sūneliui.
Ailanas
Pasakoja mama Vita iš Klaipėdos:
Man patiko vardai Kajus, Nojus, Ernestas ir Deivydas. Bet šie vardai labai populiarūs, todėl nutarėme ieškoti retesnio. Rinkomės iš trijų: Ailandas, Ailanas, Aidanas. Labiausiai prie širdies buvo Ailanas. Kol kas tik vienas žmogus pasakė, kad šį vardą yra girdėjęs.
Deivė
Pasakoja Sigio ir Ženetos draugė Jurgita:
Draugai Žaneta ir Sigis dar besilaukdami sugalvojo vardą Eva. Visi laukėme Evutės, tačiau naktį prieš gimdymą būsimasis tėvelis susapnavo dukrytę, vardu Deivė. Taip ir pavadino.
Grigalius
Pasakoja mama:
O istorija tokia –
Juk norisi kažko neįprasto,
Kažko kitaip, negu kiti.
Ir taip smagu turėti vardą,
Kurio stebėtųsi visi…
Jorigis
Pasakoja mama Jurgita:
Kai laukiausi, rinkau vardą mergaitei. Labiausiai patiko mitologiniai skandinaviški ir lietuviški vardai: Iduna, Ida, Jorigė (Joris – lietuvių pavasario dievas). Berniukui vardo taip ir neišrinkau. Kai akušerė paklausė, kaip pavadinsiu sūnų, staiga sugalvojau – Jorigis. Nes gimė gegužės 1 dieną.
Lema
Pasakoja mama Vaida:
Laukdamasi dukrelės norėjau ją pavadinti Ema. Artėjant gimdymui supratau, kad Emų labai daug. Su vyru nutarėme prie Emos pridėti radę L, kad vardas ir pavardė būtų iš tos pačios raidės. Buvome girdėję, kad tuomet vaikai būna talentingi. Lema Lungytė – vardas dera prie pavardės, o tai svarbiausia.
Retas
Pasakoja mama Ingrida Glaveckienė:
Dar paauglystėje girdėjau vardą Retas. Kai gimė nuostabus sūnus, kurį laiką dvejojome – Retas ar Sidas? Pavadinome Retu.
Ridas
Pasakoja mama Sonata:
Netikėjau, kad bus taip sunku išrinkti vardą vaikučiui. Nors per nėštumą buvau sugalvojusi daug vardų, bet gimus sūnui nė vienas netiko. Nuėjusi įregistruoti sūnaus nusprendžiau, kad negirdėtas vardas yra Ridas. Taip mano sūnus buvo pavadintas Rido vardu ir dabar yra Ridutis.
Vitarė
Pasakoja mama R.Vaišnorienė:
Šį pasaulį panoro išvysti žmogutis. Kadangi tai buvo pirmiausia jo noras, o tik po to – mūsų, nutarėme, kad vardo šaknis bus VITA (gyvenimas). Vardą rinkome visa šeima. Šeimoje jau augo du vaikai, kurių vardai iš V raidės, jų prašymu dukrytę pavadinome Vitare.
Vesta
Pasakoja mama Vilma iš Panevėžio:
Mano dukrytės vardas Vesta. Daugiau nežinau nė vienos mergytės tokiu vardu, išskyrus jūsų žurnalo Vestutę. Kai reikėjo išrinkti vardą, pasirodė, kad tai jau ne toks paprastas darbelis. Vieną vakarą dar būdama nėščia, pavarčiau sesers mokyklinį istorijos vadovėlį, ten radau surašytus romėnų ir graikų dievus ir deives. Į akis krito Vesta – romėnų namų židinio deivė. Užsinorėjau ir aš tokios deivės savo namuose. Artimieji atkalbinėjo nuo tokio negirdėto vardo. Bet… turim savo Vestutę. (Dabar jau visiems patinka).
Deinoras
Pasakoja Krasauskų šeima:
Kai išgirdome Deinoro vardą, susižvalgėme, ir abejonių neliko. Artimieji labai stebėjosi šiuo vardu ir siūlė savo variantus. Bet buvo jau vėlu. Nuomonės nekeitėme.
Sibilė
Pasakoja mama Migla:
Visi, kurie išgirsta mūsų dukrelės vardą, būtinai perklausia ir kraipo galvą. Rinkdami vardą norėjome, kad nebūtų jokių pažįstamų tokiu vardu. Nes, nori nenori, žmones vienodais vardais imi lyginti. Sibilės vardas įkrito man į galvą vieną gražų rytą važiuojant troleibusu ties Arkikatedros stotele. Nežinia iš kur, nes iki to lemiamo ryto šis vardas man nebuvo žinomas. Ištarus jį garsiai tapo savas ir mielas ne tik man, bet ir vyrui. Tai graikiškas vardas, kurio reikšmė – Išminties sakytoja, pranašė. Gražu ar ne?
Meirūnė
Pasakoja mama Jolanta:
Rinkomės iš dviejų vardų – Rugilės ir Meirūnės. Kai gimė, jai kitoks vardas netiko, tik Meirūnė. Mums šis vardas toks šiltas ir meilus, kaip ir dukrytė.
Roneta
Pasakoja mama Gintarė:
Dukros vardas jau prieš 10 metų apsigyveno mano vyro širdyje. Perskaitęs fantastinę knygą apie tolimą planetą, jis pagalvojo: Jei kada nors turėsiu dukrą, pavadinsiu Roneta. Kai susipažinome, jis iškart papasakojo apie savo svajonę. Kai gimė dukra, buvo aišku – Roneta.
Zaila
Pasakoja mama Aida:
Norėjome, kad dukrytės vardas būtų retas. Vyras pasiūlė du – Sara ir Zaila. Man labiau patiko Zaila. Vardu patenkinti ne tik mes, bet ir artimieji.
Nauris
Pasakoja mama Rasa:
Pernai pagimdžiau dvynukus – Roką ir Naurį. Roko vardą sugalvojo vyras, o Naurio – aš. Tą vardą atsinešiau iš vaikystės.
Geidė
Pasakoja mama Jurgita iš Kauno:
Kai laukiausi, atostogaudami Palangoje nusipirkome kelis vardynus, abu su vyru rinkome vardus atskirai. Išsirinkome gal po 15 vardų. Bet sutapo tik vienas – Geidė.
Heida
Pasakoja mama Aurika Senkuvienė:
Vyras patikėjo vardą išrinkti man. Norėjome, kad vardas būtų retas. Mano pačios vardas retas, tuo esu labai patenkinta, to linkėjau ir savo dukrytei.
Sonatėja
Pasakoja mama Sonata:
Kai laukiausi, rinkome vaikučiui vardą derindami mano ir vyro vardus. Viktoras plius Sonata – Viksontijus. Mergaitei išrinkti vardą buvo sunkiau, tad vyras pasakė, tegul būna irgi Sonata, tik mažutė. Pasiūliau galūnę –a pakeisti galūne –ėja. Kai išgirdome ploną dukrelės balselį, abu su vyru pasakėme: Mūsų Sonatėja. Turėjome pamaloninti ir tėvelį, tad dukrytės krikšto vardas – Viktorija.
Linda
Pasakoja mama Gitana iš Vilniaus:
Portugalų kalba Linda – reiškia graži, o man mano dukrelė pati gražiausia
Dovainis
Pasakoja mama Giedrė:
Kai laukiausi, neapleido mintis, kad bus sūnus. Visą tą laiką galvojome vardą. Vyras siūlė pavadinti Dovydu, bet man nepatiko. Toliau dėliojome raides to vardo gale ir išėjo Dovainis. Kai gimė sūnus, sužinojome, kad toks vardas vis dėlto yra (mes manėme, kad tai – tik mūsų kūrinys).
Banga
Pasakoja mama:
Tai nėra labai retas, veikiau retokas vardas. Tikiu, kad vardas turi įtakos vaiko likimui. Mano dukrelė gimė po melancholišku Žuvų ženklu, todėl jai reikėjo veržlaus, tvirto vardo. Jis turėjo derėti ir prie lietuviškos pavardės. Taigi dabar ši mergaitė – Banga Lieputė.
Migdolija
Pasakoja mama Ingrida:
Migdolas Biblijoje reiškia Dievo ištikimybę. Mes patys, patyrę Dievo meilę ir ištikimybę, nusprendėme iš šio gražaus krūmo, žydinčio puikiais žiedais ir nešančio puikius vaisius, sukurti savo dukrelei vardą. Visa giminė buvo šokiruota ir griežtai atkalbinėjo. Net Kaune registruodama vardą sulaukiau retorinio klausimo: Kaip ketinate mažybiškai vadinti dukrytę? Pagalvojau, negi teks visą gyvenimą už savo vaiko vardą kovoti?
Džastina
Pasakoja mama:
Būdama paauglė skaičiau M. Mitčel romaną „Erškėčių paukščiai“. Didelį įspūdį paliko vardas Džastina. Tada pagalvojau – jei kada turėsiu dukrą, ji būtų Džastina. Aplinkiniai nepritarė, bet aš buvau tvirtai nusprendusi.
Areta
Pasakoja mama Aldona iš Vilniaus:
Kalendoriuje esantys vardai mums netiko. Vieną vakarą per TV laidą pristatė moterį. Jos vardą pristatė labai neaiškiai. Nežinom, ar išgirdome tą vardą, bet mes atkartojome patį gražiausią ir labiausiai tinkantį mūsų kruopytei – Areta.
Elvinas ir Evita
Pasakoja mama Nelė:
Elvinas išvertus iš anglų-saksų kalbos reiškia „kilnus draugas“. Iš tiesų, sūnus auga komunikabilus, santūrus, draugiškas. Kai gimė mergaitė, vardą rinkome jau trise. Sūnus ir vyras pasiūlė vardą Evita. Šis vardas irgi prasmingas: Eva – amžinoji, pastovi, Vita – gyvenimas. Tik neseniai supratau, kad gyvenu trijų mylimų ,,E” apsuptyje – vyro Eugenijaus, sūnaus Elvino ir dukrelės Evitos.
Oresta
Pasakoja mama Gita:
Dvi savaites rinkome dukrytei vardą, kol viena dieną grįžęs iš darbo tėvelis pasakė: bus Oresta. Jis žurnale matė labai gražią mergytę tokiu vardu.
Benedikta
Pasakoja mama Nomeda Sabeckienė iš Kauno:
Dirbdama Danijoje prižiūrėjau mergytę vardu Benedikta. Danai labai gražiai ir minkštai taria priebalses, o raidę „a“ taria tarsi „e“ ar „io“. Todėl jie švelniai tardavo: Benedikte (-io). Išvertus iš lotynų kalbos Benedikta reiškia „palaimintoji“. Tokiu vardu ir pavadinome dukrelę.
Nidas
Pasakoja mama:
Kai tik sužinojome, kad gims berniukas, pradėjome sukti galvas dėl vardo. Tik prieš pat gimdymą viena draugė nusistebėjo: „Kaip negalite išrinkti berniukui vardo? Juk tiek gražių berniukų vardų, pavyzdžiui, Nidas“. Likau sužavėta tuo vardu.
Robertina Roberta
Pasakoja mama Ingrida Meškauskienė iš Šiaulių:
Kai laukiausi, vyras išrinko berniuko vardą – Robertas. Tai vyro brolio vardas, jis gyvena Rusijoje, retai aplanko, tad vyrui tas vardas – labai brangus. O aš svajojau apie dukrytę vardu Deivina. Kai sužinojau, kad laukiuosi mergytės, nusprendžiau pavadinti vyro pasiūlytu vardu. Dukrelė turi du vardus – Robertina Roberta.
Rėta
Pasakoja mama Inga Samončik iš Vilniaus:
Su vyru 10 metų laukėme vaikų. Staiga pastojau. Svajojau apie mergaitę. Kai buvau nėščia, į Suomiją išvažiavo gyventi mūsų geri draugai. Jų vardai buvo Rėta ir Pekka. Kai gimė dukrytė, pavadinome draugės vardu – Rėta.
Vikas
Pasakoja mama Vida iš Radviliškio:
Norėjome, kad sūnaus vardas prasidėtų V raide ir būtų trumpas. Vyras ilgai suko galvą, kol vieną vakarą atsigulęs pasakė – bus Vikas. Iš kur jam į galvą atėjo šis vardas, jis paaiškinti negalėjo.
Dangiras
Pasakoja mama Jurgita Markauskienė iš Molėtų rajono:
Vaikelį pavadinome vyro vardu – Dangiras. Vyro vardo niekur nebuvau girdėjusi, nemačiau jokiuose kalendoriuose. Kai sužinojau, kad laukiuosi, iškart pasakiau – mano Dangiriuk. Vardas sūnui labai tinka, nes berniukas panašus į tėvelį.