Sveikas ir skanus maistas vaikams – suderinama?

maistas

Ingos Deksnės nuotr. www.indexphotography.lt

Jokia paslaptis, kad vaikai labai dažnai pasižymi išrankumu, kuris pasireiškia daugumoje situacijų: nuo veiklos iki maisto pasirinkimų.

Kuomet vienas, rodos, valgo viską, kitas atsisako tam tikrų produktų ir mieliau renkasi tik tai, kas jam atrodo skanu.

Nuo ko priklauso, kokį maistą valgo mūsų vaikai? Ir kas padeda maitintis sveikai?

Mitybos įpročių vaikystėje svarba

Pirmiausia, derėtų turėti omenyje, kad mitybos įpročiai formuojasi jau su pirmaisiais maisto ragavimais ankstyvoje vaikystėje. Tad net ką tik pradėjus primaitinimą svarbu į tai pažvelgti itin atsakingai. Logika paprasta ir akivaizdi – jei vaikas nuo mažumės valgo sveikai, tikėtina, kad šis įprotis bus stiprus ir vėliau. Be to, mokslininkai teigia, kad svarbu kuo daugiau išragauti įvairaus maisto.

Greičiausiai tas vaikas, kuriam leidžiama susipažinti su daugiau skonių, ateityje smalsiai tęs šią skirtingų produktų valgymo kelionę.

Tinkamas šeimos pavyzdys – kelias į sėkmę

Tie, kurie nori, kad vaikas valgytų sveikai, pirmiausia, turėtų pažvelgti į savo šeimos mitybą kitu kampu. Paklauskite savęs – kokį pavyzdį vaikas mato šeimoje? Natūralu, kad jeigu tėvai nepropaguoja sveikos mitybos, to veikiausiai nedarys ir vaikas. Mažieji mokosi iš suaugusiųjų, todėl norint rezultato, svarbu suteikti pagrindą tinkamų mitybos įpročių formavimuisi. Pirmiausia, svarbu rinktis kokybiškus ir įvairius maisto produktus, stengtis valgyti kasdien tuo pačiu metu, vengti nesveiko maisto, o ieškoti alternatyvų. Pavyzdžiui, sveikas pasirinkimas užkandžiui vietoj saldumyno – sezoniniai vaisiai, uogos ir daržovės, turintys daug naudingų medžiagų augančiam organizmui.

Padės įkvepiančios kulinarinės knygos

maistas

Ingos Deksnės nuotr. www.indexphotography.lt

Pritrūkus idėjų ar įkvėpimo, šiandien turime visas galimybes jų pasisemti iš naujo. Tiek internetinėje erdvėje, tiek plačiame kulinarinių knygų asortimente nesunku surasti kiekvienam naudingų mitybos patarimų bei skanių receptų vaikams ir suaugusiems. Tarkime, maisto tinklaraštininkės K. Pišniukaitės knyga „Ant medinės lentelės“ – tokia, kurioje autorė dalijasi naudingais, praktiškais ir, svarbiausia, sveikais receptais. Tokiose sveikos mitybos prasmę atskleidžiančiose receptų knygose tinkamų patiekalų galima atrasti visai šeimai.

Atminkite, kad kelionė į sveiką mitybą gali būti ne tik naudinga, bet ir labai įdomi. Kai turite galimybę, įtraukite vaiką į maisto apsipirkimą rinkdamiesi sveikas alternatyvas, drauge vartykite kulinarines knygas ieškodami idėjų pusryčiams ar vakarienei, leiskite padėti jam ruošti maistą, pasakokite tam tikrų maisto produktų naudą ir pan. Su nedidele, bet reikšminga jūsų pagalba vaikas natūraliai formuos tinkamus ne tik mitybos, bet ir kitus ne mažiau svarbius gyvenimo įpročius.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni − 3 =

Kitos temos: