Žyma: Naujagimio kraitelis

kraitelis
Freepik.com

Naujagimio kraitelis – tai daiktai, skirti mažylio miegui, mitybai, higienžai, sveikatai. Sugrupavus daiktus į kategorijas, bus lengviau nepasimesti gausoje.

Prieš investuodami į nepigius daiktus, paskaitykite atsiliepimus ir rekomendacijas – gal jūsų svajonių pirkinys ką tik paneigtas moksliniais tyrimais. Pavyzdžiui, atsižvelgus į saugaus kūdikio miego rekomendacijas, migdyti lizdelyje nesaugu. Tai didina staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS) riziką. Naujagimio lovoje neturi būti jokių papildomų elementų, be standaus čiužinio. Lovytės apsaugos, pagalvėlės, antklodė, baldakimas – tik grožio detalės, kuriančios malonų vaizdą tėvams, bet visai nereikalingos naujagimiams.

MIEGAS. Vežimukas ar nešynė

Kaip kūdikį migdysite – vežimo lopšyje ar nešynėse bei vaikjuostėse, – iš anksto žinoti negalite, nes tai nuspręs naujagimis. Koks būdas bus labiau priimtinas, tuo ir vadovaukitės. Tačiau vienu kartu įsigyti ir vežimą, ir specialią nešiojimo sistemą nepatarčiau. Visada spėsite kūdikiui gimus.

MITYBA. Mažiausiai daiktų reikia žindant

Naujagimiai pirmomis dienomis valgo nedaug, bet dažnai. Patariama dar prieš gimdymą apgalvoti, kaip planuojate maitinti, – ar mamos pienu (MP), ar pieno mišiniu (PM). Atsižvelgę į tai atitinkamai ir pasiruošite. Nusprendus žindyti, pravartu sudalyvauti žindymo kursuose. Ten pasidomėkite žindymo pagalvių privalumais, krūtų priežiūros subtilybėmis.

Maitinimui pieno mišiniais reiks suruošti didesnį kraitelį: buteliukai, žindukai, mišinys. Iš anksto įsigyti buteliukų sterilizatorių, mišinuko ruošimo aparatą ar momentinį vandens šildytuvą tikrai nerekomenduoju. Priemonės nėra pirmo būtinumo, todėl galima įsigyti tik atsiradus papildomam poreikiui.

Jeigu žadate maitinti nutrauktu savo pienu, susipažinkite su pieno užšaldymo taisyklėmis, laikymo sąlygomis bei pientraukių ypatybėmis.

HIGIENA. Kas tiks vienam, netiks kitam

Naujagimio higiena gana paprasta. Natūralu, kad bus reikalingos sauskelnės. Jų pasiūla beribė. Pasirinksite, kokias naudosite, – vienkartines, daugkartines, įprastos medvilnės ar organinės. Nuspręsite remdamiesi naujagimio odos reakcija. Neverta iš anksto įsigyti didelius kiekius skirtingų gamintojų sauskelnių. Nežinia, kas tiks naujagimiui, o dar didesnė nežinia kils galvojant kur dėti netinkamų sauskelnių pakuotes.

Renkantis naujagimio higienos priemones siūloma atsižvelgti į produkto ženklinimą, sudėtį. Priemonės, tinkamos naujagimio odai, yra žymimos „0+“ arba tiesiogiai įvardinama: „tinka naujagimiams“. Viena iš dažniausiai pasikartojančių tėvų klaidų yra būtent ši. Tėvai įsigyja emolientą, kūno prausiklį, tinkantį kūdikiams, bet ne naujagimiams. Kūdikių priemonių sudėtyje dažnai galima rasti dažiklių, kvapiklių ar net alkoholio. Naujagimių odai tai per agresyvu, todėl gali atsirasti nepageidaujamų reakcijų.

SVEIKATA. Naujagimio vaistinėlė

Pasiruošti namų vaistinėlę su naujagimiams tinkamais medikamentais būtų labai atsakinga. Reiktų turėti priemonių žaizdų priežiūrai (odos dezinfektantą, marlę, pleistrą), karščiavimui stebėti bei malšinti (termometrą, antiuždegiminių vaistų), pilvo skausmams mažinti. Visais atvejais primygtinai rekomenduojama pasikonsultuoti su naujagimio šeimos gydytoju apie medikamentų poreikį bei naudojimą.

neutral
naujas filmas
must bee
https://tutulietuva.lt/

https://tutulietuva.lt/

Pientraukiai
Mano batai buvo du
Rudeninės kepurės
filmas
filmas vaikams
pledukai
privatus darželis
neodenta
uniformos
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
rudens kolekcija reima
plastinė chirurgija
Nėščiosios diržas
UMO
gerosios bakterijos
kainoteka
Priemonė nuo plaukų slinkimo
mažieji stebuklai
dantų klinika
gelis nuo randų
kabrita
bioderma
kosmetika moterims

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `