Vienas svarbiausių būsimų tėvų uždavinių – paruošti naujagimio kraitelį. Ko reikia mažyliui? Drabužiai, higienos reikmenys, vaikiška lovelė… – kiekvienas kraitelio elementas turi savo svarbą. Sužinokite, kaip sukomplektuoti naujagimio kraitelį, kad nuo pirmųjų gyvenimo dienų būtų užtikrintas komfortas ir saugumas.
Pagrindiniai naujagimio kraitelio elementai
Naujagimio kraitelis neturi būti sudėtingas ar pernelyg gausus, tačiau jame turėtų būti keli svarbiausi daiktai, kad jūsų mažyliui būtų suteikta geriausia gyvenimo pradžia. Rinkdamiesi naujagimio kraitelį, visų pirma atkreipkite dėmesį į pagaminimo kokybę ir medžiagų saugumą! Ką būtinai reikėtų įtraukti į naujagimio kraitelį?
Naujagimių drabužiai
Norint užtikrinti, kad jūsų mažyliui būtų patogu ir saugu nuo pirmųjų gyvenimo dienų, labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio ir tipo drabužėlius. Naujagimių drabužių dydžiai paprastai prasideda nuo 56 cm (tai atitinka vidutinį naujagimio kūno ilgį), tačiau verta turėti ir kelis 62 cm dydžio drabužius, kad pasiruoštumėte sparčiam kūdikio augimui.
Peržiūrėkite dabartinį „Pepco“ naujagimių ir kūdikių drabužių pasiūlymą.
Pagrindinių drabužių, kurie turėtų būti įtraukti į naujagimio kraitelį, sąrašas:
Glaustinukės (4–5 vnt.) – ilgomis arba trumpomis rankovėmis (priklausomai nuo sezono) ir su užtrauktukais apačioje, kad būtų lengva persirengti.
Šliaužtinukai (4–5 vnt.) – pagaminti iš minkštos ir orą praleidžiančios medvilnės, švelnios odai ir patogios.
Siaustinukai (4–5 vnt.) – rišami ar užsegami spaustukais, marškinėliai, kurių nereikia užsidėti ant gležnos naujagimio galvos.
Kepurės ir pirštinės (po 2 vnt.) – kepurės padės apsaugoti kūdikio galvytę nuo šilumos praradimo, o pirštinės sumažins atsitiktinių veido įbrėžimų riziką (naujagimio nagai yra minkšti, tačiau jų galiukai gali būti gana aštrūs).
Kombinezonai – skirti rudenį ir žiemą gimusiems naujagimiams.
Maitinimo reikmenys
- Žindančioms motinoms nepakeičiami bus kūdikių reikmenys, pavyzdžiui, pientraukis kuris leis nutraukti pieną.
- Krūtų priežiūros įklotai padės užtikrinti patogumą ir higieną, ypač pirmosiomis savaitėmis po gimdymo, kai žindymas yra intensyvus ir nenuspėjamas.
- Speciali maitinimo pagalvėlė ne tik padės lengviau rasti patogią maitinimo padėtį, bet ir suteiks tinkamą atramą jūsų mažyliui. Speciali maitinimo pagalvėlė ne tik padės lengviau rasti patogią maitinimo padėtį, bet ir suteiks tinkamą atramą jūsų mažyliui.
- Tėvams, maitinantiems modifikuotu pienu, buteliukai ir žindukai bus svarbiausi. Svarbu rinktis iš saugių medžiagų, kuriuose nėra BPA ar kitų kenksmingų medžiagų pagamintus buteliukus. Buteliukai taip pat turėtų būti pritaikyti naujagimio poreikiams – su pakankamai maža skylute čiulptuke, kad pienas netektų per greitai. Buteliuko žindukai turėtų būti minkšti ir lankstūs, kad kuo labiau primintų natūralų žindymo pojūtį.
Lovelės įranga
Patogus, saugus ir gerai parinktas čiužinys, patalynė ir antklodės yra esminiai elementai, kurie sukuria idealią mažylių poilsio aplinką. Vaikiškos lovelės įranga turi atitikti aukštus kokybės ir saugos standartus.
Naujagimiui reikės:
- Čiužinio ir čiužinio apsaugos – patogus, saugus ir pakankamai kietas čiužinys (pvz., iš kokoso riešuto) turėtų būti pritaikytas prie lovytės dydžio. Čiužinio apsauga apsaugo čiužinio paviršių nuo galimų smūgių.
- Patalynės – lengva ir praleidžianti orą, pagaminta iš natūralios medvilnės.
- Antklodės – 2–3 skirtingo storio antklodės, kuriomis kūdikį galima uždengti namuose ir pasivaikščiojimų metu, pritaikant šiluminę apsaugą prie esamų sąlygų.
Higienos reikmenys naujagimio kraitelyje
Rūpinantis naujagimiu, svarbiausias vaidmuo tenka tinkamai higienai. Norint užtikrinti optimalią švelnios kūdikio odos apsaugą ir komfortą, labai svarbu pasirinkti tinkamas higienos priemones.
Naujagimiui būtinos higienos priemonės:
- Sauskelnės – pasirinkimas tarp vienkartinių ir daugkartinių sauskelnių priklauso nuo tėvų pageidavimų. Naudodami vienkartines sauskelnes atkreipkite dėmesį į jų sugeriamumą ir medžiagos minkštumą. Daugkartinės sauskelnės yra ekologiška alternatyva, tačiau jas reikia reguliariai skalbti.
- Drėgnos servetėlės arba vatos tamponėliai – naudojami švelniai nuvalyti odą pervystymo metu. Rinkitės servetėles be alkoholio ar kvapiųjų medžiagų, kurios yra švelnios jautriai kūdikio odai. Alternatyva servetėlėms gali būti vatos tamponėliai, kurie, įmerkti į drungną vandenį su švelniu muilu, taip pat veiksmingai nuvalo kūdikio odą.
- Kosmetikos priemonės – kremas nuo šutimo arba specialūs apsauginiai tepalai padės išvengti odos dirginimo sauskelnių srityje. Ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra natūralių sudedamųjų dalių, pavyzdžiui, cinko, lanolino ar augalų ekstraktų. Naujagimio kosmetinėje taip pat turėtų būti švelnus prausiklis ir šampūnas – rinkitės produktus, skirtus naudoti nuo pirmųjų gyvenimo dienų.
Ką dar verta turėti? Naujagimio pirmosios pagalbos vaistinėlėje turėtų būti termometras temperatūrai matuoti, skystis bambos dezinfekcijai, nosies aspiratorius ir pagrindinės tvarstomosios medžiagos.
Nepamirškite, kad tinkamai paruoštas kraitelis yra pagrindas, kuris užtikrins tėvų ir kūdikio ramybę ir saugumą.
US